طراحی سایت با امکانات کامل
طراحی سایت با امکانات کامل

طراحی وب سایت از زمان ایجاد اولین وب سایت در سال 1991 مسیر طولانی را طی کرده است. در حال حاضر بیش از یک میلیارد وب سایت در اینترنت وجود دارد، بنابراین جای تعجب نیست که بازار طراحی وب سایت همیشه داغ است و بسیاری از کاربران به دنبال ایجاد و طراحی یک وب سایت هستند. وب سایت جدید. هر روز برای خود یا برای تجارت شما. بنابراین این صنعت و بازار پر رونق به این زودی ها به جایی نمی رسد. اگر هدف شما طراحی سایت است یا می خواهید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید، به شما این اطمینان را می دهیم که با مطالعه این مقاله با تمامی جنبه های طراحی سایت از صفر تا صد آشنا خواهید شد.

 

طراحی وب چیست؟

اگر بخواهیم یک توضیح کلی و ساده در مورد طراحی وب ارائه دهیم، باید بگوییم که طراحی سایت هنر برنامه ریزی و چیدمان محتوا در یک صفحه وب است.

بنابراین می توانید محتوای خود را با جهان به اشتراک بگذارید. بسیاری از افراد برای اهداف مختلف وارد وب می شوند و به دلیل اهداف خود می توانند یکی از مدل های زیر را برای وب سایت خود انتخاب کنند.

 

وب سایت ارائه نمونه کارها
وب سایت یک فروشگاه فروش محصولات
وب سایت شرکت جهت ارائه و معرفی مجموعه شما
وبلاگی برای به اشتراک گذاشتن مطالب، دانش و اخبار با دیگران
وب سایت رستوران برای رزرو و همچنین سفارش غذا
وب سایت ارائه خدمات برای ارتقای کسب و کار و جذب مشتریان جدید

انواع سایت ها

 

نقش اصلی طراحی وب سایت مربوط به ظاهر یک وب سایت است که می تواند در تجربه کاربری بسیار موثر باشد.

 

اگر بخواهیم با مثال توضیح دهیم باید بگوییم طراحی وب مانند طراحی داخلی ساختمان است که هر چه طراحی داخلی ساختمان بهتر و چشمگیرتر باشد افراد بیشتری را به خود جذب می کند.

 

حضور اینترنت در دنیای امروز یکی از مهم ترین عوامل در توسعه هر کسب و کاری است و به همین دلیل طراحی وب سایت در سال های اخیر اهمیت بسیار بیشتری یافته است. در تهیه این متن سعی شده تمامی اطلاعات کلی برای آشنایی با ابعاد طراحی وب به شما بگوییم تا در آینده برای طراحی و توسعه وب سایت خود از آن استفاده کنید.

 

7 موضوع اصلی در طراحی وب که باید بدانیم

تفاوت طراحی وب و توسعه وب
اصول طراحی سایت
طرح بندی وب سایت
اجزای مهم در طراحی وب سایت
عناصر بصری در طراحی وب
پشتیبانی وب سایت
بهترین منابع الهام برای طراحی وب سایت

1. تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب

اولین چیزی که در مورد طراحی وب باید به آن توجه کرد تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب است

 

زیرا این دو معمولا با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند.

طراحی وب سایت به ظاهر سایت مربوط می شود. طراح وب وظیفه دارد ظاهر وب سایت را طوری طراحی کند که مخاطب جذب وب سایت شود. در ادامه به تفصیل در این مورد بحث خواهیم کرد.

 

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه کنید: راهنمای طراحی سایت های کسب و کار کوچک (درس صفر تا صد)

 

توسعه وب درباره پایه و بدنه یک وب سایت است. توسعه دهنده وب وظیفه طراحی ساختار یک سایت را بر عهده دارد و هر چه ساختار این سایت اصولی و قدرتمندتر باشد کار با این سایت آسانتر خواهد بود. قسمت توسعه وب سایت با کد نویسی انجام می شود.

اکنون به طور خلاصه به زبان های برنامه نویسی اصلی در طراحی و توسعه وب می پردازیم:

 

Html یک زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد وب سایت های فرانت اند استفاده می شود. از این زبان برای نوشتن ساختار و اسکلت سایت استفاده می شود.

CSS یک زبان برنامه نویسی (یا بهتر است بگوییم سبک و نشانه گذاری) است که حاوی تمام اطلاعات مهم در مورد ظاهر وب سایت است. CSS و Html با هم کار می کنند تا ظاهر سایت را ایجاد کنند، از جمله طرح فونت اصلی و سایر عناصر ظاهر وب سایت Define.

CMS یا سیستم مدیریت محتوا بخشی از نرم افزاری است که محتوای دیجیتال یک وب سایت را مدیریت می کند. با ویژگی ها و اطلاعات اولیه CMS، هر کسی می تواند یک وب سایت خوب بدون نیاز به دانش توسعه وب و کدنویسی ایجاد کند.

2. اصول مهم در طراحی سایت

دانستن اینکه کدام عناصر طراحی سایت شما را خوب می کنند و اینکه چگونه می توانید از آنها در کار خود استفاده کنید مهمترین نکته ای است که در این قسمت به آن خواهیم پرداخت.

اصول اولیه طراحی سایت بر اساس تئوری ها و تجربیات هنرمندان و طراحان برای مکان یابی بخش ها و عناصر در سایت تعیین می شود. استفاده از این اصول می تواند به طراحان کمک کند تا سایتی با ظاهری بسیار مرتب و زیبا طراحی کنند.

البته، هیچ یک از این اصول را نمی توان قانون نامید، بلکه باید به عنوان یک راهنما و منبع الهام در نظر گرفته شود، همانطور که پیکاسو می گوید: "قوانین را به عنوان یک حرفه ای یاد بگیرید تا بتوانید به عنوان یک هنرمند آنها را زیر پا بگذارید." شما اصول طراحی وب را یاد خواهید گرفت و سپس می توانید جزئیات را به دلخواه تغییر دهید.

آشنایی با اصول طراحی

 

تعادل

تعادل بصری یکی از مهمترین عناصر در طراحی وب سایت است، یعنی. ظاهر سایت باید به گونه ای طراحی شود که تنها قسمت مجزای سایت نتواند به تنهایی توجه کاربر را به خود جلب کند و یکپارچگی بصری وب سایت برای جذب مخاطب باشد. یک خط فرضی در وسط صفحه وب خود بکشید تا بتوانید آن را متعادل کنید.

دو نوع تعادل در طراحی وب وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 

تعادل متقارن زمانی است که هر دو طرف یک صفحه وب مانند تصویر آینه ای متقارن باشند و تعادلی داشته باشند که حس نظم، نظم و زیبایی را به کاربر القا کند.

تعادل نامتقارن زمانی است که تعادل بصری طرفین برابر باشد اما ترکیب و چیدمان عناصر متفاوت باشد طراحی نامتقارن متوازن رویکردی مدرن است که تجربه مخاطب را منحصر به فرد و خاص می کند.

اصل تعادل در طراحی


تضاد

یکی از عناصری که باید در طراحی وب مورد توجه قرار گیرد، کنتراست است. کنتراست به این معنی است که یک طراح وب می تواند تضادها را ترکیب کند تا سایت خود را بهتر جلوه دهد. زمانی که در تصویر کنتراست وجود داشته باشد، به دلیل تنوع و جذابیت بصری، مخاطبان سایت بازخورد بهتری دریافت می کنند.

 

اصل کنتراست در طراحی

 

لهجه

یکی دیگر از عناصر مهمی که باید در طراحی سایت خود به آن توجه کنید این است که تاکید کنید که در طراحی سایت خود باید تاکید کنید که تمرکز اصلی شما چیست، به عنوان مثال اگر تمرکز اصلی سایت شما تعمیر دستگاه های تلفن همراه است، باید در the page ابتدا روی تعمیرات موبایل در طراحی خود تمرکز بیشتری داشته باشید. چه در قالب عکس، متن یا فرم های دیگر، سعی کنید بیشتر روی این موضوع تمرکز کنید.

 

اصل تاکید در طراحی سایت

 

خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم: هزینه ساخت یک وب سایت حرفه ای چقدر است؟

 

حرکت

یکی از لحظاتی که می تواند تاثیر زیادی در موفقیت یک سایت داشته باشد، ترافیک است. در واقع ترافیک یکی از مهم ترین بخش های طراحی وب سایت است. مخاطب را تنظیم کنید.

 

اصل حرکت در طراحی

 

ریتم

ریتم تکرار عناصر مهم صفحه اصلی است تا بتوانید در سایت خود انسجام ایجاد کنید. به عنوان مثال، شما می توانید با یک کار ساده، مانند استفاده از لوگوی خود در سراسر محتوا یا استفاده از یک فونت یک دست که استفاده از وب سایت شما را برای مخاطبان آسان تر می کند و از درهم ریختگی و سردرگمی جلوگیری می کند، یک ریتم ثابت ایجاد کنید. ازشون اجتناب کن.

اصل ریتم در طراحی


سلسله مراتب

همانطور که معمولاً هنگام انتخاب و مرتب سازی موارد با موارد بزرگتر شروع می کنیم، در طراحی سایت نیز باید از سلسله مراتب استفاده کنیم. به عنوان مثال، شما هرگز نام کسب و کار خود را در پایین صفحه در وب سایت خود قرار نمی دهید. بر این اساس، پس از نام تجاری و لوگوی سایت خود، عناوین اصلی و موضوعاتی که در هر صفحه از سایت در مورد آنها صحبت خواهید کرد را به ترتیب فهرست کنید. در بالای صفحه، باید به مخاطبان خود نشان دهید که در چه زمینه ای تخصص دارید.

https://www.webdesign-inspiration.com/

https://www.trahysite.ir/web-design/

https://www.pagecloud.com/blog/web-design-guide
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : رنگ زندگی
تاریخ : دو شنبه 4 بهمن 1400
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: