تکنیک های اصول سئو برای انجام سئو سایت
تکنیک های اصول سئو برای انجام سئو سایت

سئو چیست؟
سئو فرآیند بهینه سازی وب سایت به منظور بهبود رتبه وب سایت در نتایج جستجو و دریافت ترافیک بیشتر است.

تاریخچه سئو به دهه 1990 باز می گردد که موتورهای جستجو وارد اینترنت شدند. امروزه آموزش سئو یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی و توسعه صنعت محسوب می شود.

سئو روی نتایج موتورهای جستجوی ارگانیک متمرکز است و هیچ ارتباطی با بهینه سازی PPC (Google Ads) ندارد. هر دو SEO و PPC بخشی از بازاریابی موتورهای جستجو هستند.

مقایسه SEO با PPC
زمانی که کاربران می خواهند چیزی را در اینترنت پیدا کنند از موتورهای جستجو استفاده می شود. اینجا جایی است که می خواهید به سوالات و نیازهای کاربران پاسخ دهید. فرقی نمی کند محصول یا خدماتی را ارائه می دهید یا وبلاگ نویس هستید، سئو برای صاحبان وب سایت یک ضرورت است.

به عبارت ساده سئو تمام اقداماتی است که باعث می شود گوگل وب سایت شما را منبع قابل اعتمادی در نظر بگیرد و آن را در رتبه بالاتری قرار دهد.

نکته: اگرچه SEO مخفف Search Engine Optimization است، اما به دلیل تسلط گوگل در این صنعت، در واقع منظور ما بهینه سازی گوگل است.

بنابراین، در تمام تکنیک های این راهنما، گفتگو در مورد سئو برای گوگل در وسط قرار دارد. در عین حال جالب است بدانید که اکثر تکنیک های سئو عمومی هستند و در همه موتورهای جستجو کار می کنند.

برای آشنایی بهتر با سئو پیشنهاد می کنیم ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

سئو به طور خلاصه
هنگام رتبه بندی سایت ها نیازی به دانستن تمامی فاکتورهای سئو و الگوریتم های گوگل ندارید. اما برای موفقیت در سئو، شناخت مهم ترین پارامترهای تاثیرگذار ضروری است.

برای اینکه سه عامل مهم سئو را به راحتی درک کنید، یک کاسه سوپ را در ذهن خود تصور کنید: سوپ سئو!

مهمترین فاکتورهای رتبه بندی در گوگل
سه عامل کلیدی سئو عبارتند از:

مسائل فنی: کاسه نماد جنبه های فنی است (این قسمت به سئوی فنی یا سئو داخلی معروف است). بدون کاسه مناسب نگهداری سوپ غیر ممکن است.
محتوا: سوپ نمایانگر محتوای وب سایت است که مهمترین قسمت آن است. نداشتن محتوای خوب وب سایت باعث رتبه بالا نمی شود. این مورد کاملاً ساده و سرراست است.
بک لینک: ادویه نماد لینک های وب سایت است. بک لینک هایی که اعتبار آن را افزایش می دهد. شاید بهترین محتوا را در کنار سئو داخلی خوب داشته باشید. اما بدون بک لینک معتبر، وب سایت شما رتبه خوبی نخواهد داشت، درست مانند یک سوپ بدون ادویه و چاشنی، یک سوپ کامل نخواهد بود.
در بخش‌های مختلف این راهنما، نگاهی کاربردی‌تر به همه این عوامل خواهیم داشت.

اصطلاحات مهم سئو
سئو
همانطور که عمیق تر در سئو جستجو می کنید، با اصطلاحاتی مواجه می شوید که سعی می کنند جنبه ها یا رویکردهای مختلف را به آن دسته بندی کنند:

سئوی داخلی (سئوی درون صفحه) و سئوی خارجی (سئوی خارج از صفحه)
سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید
اگرچه این اصطلاحات از نظر کاربردی مهم نیستند، اما خوب است که معنای آنها را بدانیم.

سئو داخلی و سئو خارجی
اصطلاحات سئو داخلی و سئو سایت خارجی بر اساس نوع اقداماتی که در وب سایت انجام می دهید طبقه بندی می شوند.

سئوی داخلی هر چیزی است که در وب سایت پیاده سازی می شود، از بهینه سازی محتوا تا اقدامات فنی:

جستجو با کلیدواژه
بهینه سازی محتوا
بهینه سازی عنوان صفحه
بهینه سازی عملکرد وب سایت
لینک سازی داخلی
هدف از این اقدامات ارائه بهترین محتوا به همراه بهترین تجربه کاربری برای نمایش موضوع در صفحه موتور جستجو می باشد.

توجه: اصطلاحات سئوی داخلی و سئوی فنی گاهی به جای یکدیگر استفاده می شوند. گاهی اوقات تفاوت هایی با هم دارند. بهینه سازی های مرتبط با محتوا (مانند عنوان صفحه) با نام سئوی داخلی و بهینه سازی مربوط به مسائل فنی با نام سئوی فنی تقسیم می شوند.

سئوی خارجی در مورد دریافت بک لینک های معتبر و نشان دادن اعتبار و ارزش وب سایت به موتورهای جستجو است. لینک بیلدینگ شامل روش هایی مانند موارد زیر است:

یک پست مهمان ایجاد کنید
درخواست بازخورد از طریق ایمیل
درخواست پیوند منابع مرتبط
سئو خارج از سایت با سایر بخش های بازاریابی آنلاین مانند بازاریابی رسانه های اجتماعی و برندسازی مرتبط است. این بخش ها به طور غیر مستقیم بر اعتبار وب سایت شما تأثیر می گذارد.

به یاد داشته باشید که یک استراتژی سئو موفق شامل سئو داخلی و خارجی است.

سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه
کلاه سیاه و کلاه سفید ریشه در فیلم های وسترن دارند. آنها نماد آدم های بد و خوب هستند. در بحث سئو، این عبارات دو گروه از بهینه سازها را توصیف می کنند: کسانی که از دستورالعمل های گوگل پیروی می کنند و آنهایی که پیروی نمی کنند.

مقایسه سئو کلاه سفید یا سئو کلاه سیاه
سئو کلاه سیاه مجموعه ای از اقدامات نادرست با هدف افزایش رتبه یک وب سایت است. این تکنیک ها می توانند به وب سایت شما کمک کنند تا رتبه بالایی در نتایج جستجو کسب کند، اما دیر یا زود موتورهای جستجو متوجه این نوع اقدامات می شوند و وب سایت شما را جریمه می کنند.

از سوی دیگر، سئو کلاه سفید به اقداماتی اطلاق می شود که از تمام دستورالعمل ها و قوانین سئو پیروی می کنند. سئو کلاه سفید e
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : رنگ زندگی
تاریخ : دو شنبه 11 مهر 1401
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: