افزایش سرعت سایت با 12 روش بی نظیر

افزایش سرعت سایت همواره دغدغه اصلی متخصصان سئو و صاحبان سایت بوده است. با توجه به اینکه گوگل در سال های اخیر توجه ویژه ای به سرعت سایت داشته و تاثیر سرعت سایت بر سئوی سایت بسیار افزایش یافته است. در این مقاله 15 راهکار اساسی و حرفه ای برای افزایش سرعت وب سایت را به شما آموزش می دهیم.
اطمینان حاصل کنید که اهمیت بهبود سرعت وب سایت در سئو را درک کرده اید. یکی از گزینه هایی که می تواند شما را از رقبای خود جلوتر قرار دهد، افزایش سرعت بارگذاری سایت با است.
در این مقاله سعی کرده ایم مطالب کامل و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم تا در پایان این مقاله تفاوت را احساس کنید.
پس قبل از رفتن به ۱۲ روش طلایی، از ابزار تحلیل سرعت استفاده کنید، سرعت سایت خود را بررسی کنید و سپس قدم به قدم این روش ها را دنبال کنید تا تغییرات سرعت وب سایت خود را احساس کنید. با ما بمان

 1- سرور (میزبان)

اولین راه برای افزایش سرعت استفاده از یک هاست خوب است. تا حد امکان از هاست های اشتراکی استفاده نکنید زیرا استفاده از این هاست ها بر سرعت سایت در زمان های مختلف تاثیر می گذارد. اگر از قیمت آن مشکلی ندارید، پیشنهاد می شود از سرورهای اختصاصی یا نیمه اختصاصی استفاده کنید. و اگر شما را اذیت می کند، حداقل از سرورهای شناخته شده با سرعت دلخواه استفاده کنید.
نکته اینجاست که اگر با هاست مشکل داشته باشیم، هر تکنیکی که برای افزایش سرعت سایت استفاده کنیم جواب نمی دهد. پس سروری با سرعت مناسب را جدی انتخاب کنید.

 2- Keep Alive را فعال کنید

تکنیک Keep Alive یک روش ارتباطی سرور-مرورگر مبتنی بر TCP برای HTTP است. مرورگر باید فایل را از سرور دانلود کند تا صفحات وب را برای کاربران نمایش دهد. در Keep-Alive، مرورگر ابتدا کد Html را از هاست درخواست می کند تا به کاربر نمایش داده شود، سپس فایل های دیگر (css، تصاویر و ...) را به مرور زمان فراخوانی می کند.

فواید بقا

افزایش سرعت بارگذاری سایت
استفاده بهینه از CPU سیستم (CPU بهینه به دلیل اجرای پلکانی دستورات ارسال شده از مرورگر به سرور استفاده می شود.)
معایب
با توجه به تقاضای بالای مرورگر از هاست، مقدار قابل توجهی از حافظه را اشغال می کند.

 3. فشرده سازی با Gzip

Gzip کارآمدترین روش فشرده سازی است. اگر بخواهیم مفهوم فشرده سازی را راحت تر درک کنیم، می توانیم آن را با Winrar در محیط ویندوز مقایسه کنیم. فرآیند این کمپرسور به این صورت است که تمامی صفحات وب و فایل های CSS قبل از ارسال از سرور فشرده شده و به صورت فشرده ارسال می شوند.

Gzip را در وردپرس فعال کنید

* از مکمل ها استفاده کنید
افزونه های زیادی در کتابخانه وردپرس وجود دارد که فشرده سازی را انجام می دهند، اما بهترین آنها به ترتیب هستند:
فشرده سازی WP HTTP
کش عمومی w3
WP Super Cache
* Gzip را روی سرور فعال کنید
استفاده از افزونه ها خطر ناسازگاری با یکدیگر را ایجاد می کند و این تعامل می تواند سرعت وب سایت را کاهش دهد. بنابراین فعال کردن کمپرسور روی سرور بسیار بهتر از نصب افزونه خواهد بود.

 4. استفاده از CDN

(شبکه تحویل محتوا)
شبکه تحویل محتوا (CDN) یک شبکه بزرگ از سرورها در مکان های جغرافیایی مختلف است. CDN ها اغلب در سایت های شلوغی به نام Popsite قرار می گیرند.
هدف CDN هدایت کاربر به نزدیکترین Popsite است. علاوه بر هدایت کاربر به نزدیکترین سایت پاپ آپ، چندین مسیر جداگانه برای کاربر در نظر گرفته شده است.

شبکه تحویل محتوا یک کپی از تمام اطلاعات سایت از جمله CSS، Html، جاوا اسکریپت، فایل های رسانه ای و غیره را در سرورهای سراسر جهان کپی می کند. هنگامی که کاربر از طریق نزدیکترین CDN به سایت دسترسی پیدا می کند، تمام فایل ها با سرعت بالا قابل دسترسی هستند. بنابراین، داشتن یک CDN نزدیک به کاربر، زمان اتصال را کوتاه می کند و در نتیجه زمان بارگذاری وب سایت را کاهش می دهد.
برای یادگیری نحوه نصب CDN در سایت خود، Cloudflare را بررسی کنید

 5. بهینه سازی تصاویر در سایت

البته انتخاب عکس های باکیفیت و جذاب یکی از مهم ترین عوامل جذب و حفظ توجه کاربر در سایت می باشد. با این حال، انتخاب یک تصویر با حجم بالا تاثیر مستقیمی بر سرعت بارگذاری سایت دارد. سعی می کنیم با بررسی چند نکته بهترین تصاویر را برای سایت ایجاد کنیم.
تمام تلاش خود را بکنید تا نام فایل ها را با کلمات کلیدی و انگلیسی بسازید.
تا حد امکان از تصاویر کوچک استفاده کنید.
تگ ALT: تگ Alt با یک متن جایگزین به کاربر نمایش داده می شود اگر هنگام رندر تصویر در سایت خطایی رخ دهد.
تعیین طول و عرض: از طول و عرض یا مکان مناسب برای عکس ها استفاده کنید. این می تواند به شما کمک کند تا عکس ها را تا حد زیادی بهینه کنید.
ابزارهای مختلفی برای بهینه سازی تصویر وجود دارد. اولین ابزاری که همه ما به آن فکر می کنیم فتوشاپ است. اما امکان استفاده از این نرم افزار بر روی تمامی سیستم ها به دلیل حجم زیاد و محیط گرافیکی آن وجود ندارد. اما خیلی راحت تر وجود دارد 

با ورود به سایت شروع به دانلود می کنند و زمان بارگذاری سایت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. به طور کلی، اگر سایت بیش از 3 ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شود، کاربران اغلب سایت را ترک می کنند و زمان صرف شده در سایت را افزایش می دهند.
بارگذاری تنبل باعث می شود که عکس ها در یک مرحله بارگذاری شوند. استفاده از این تکنیک فقط تصاویر را در قسمت پیمایش شده سایت بارگذاری می کند.

فعال کردن بارگذاری تنبل در وردپرس
در اینجا چند افزونه به ترتیب اولویت برای فعال کردن بارگذاری تنبل در وردپرس آورده شده است:

افزونه می تواند Lazy.js باشد
این افزونه را می توان به راحتی از کتابخانه افزونه وردپرس دانلود کرد. ویژگی های این افزونه به شرح زیر است:

* رندر متن و تصاویر پس زمینه
* پشتیبانی از تمام مرورگرها، حتی مرورگرهای IE7 و IE8
* از CDN استفاده کنید

بارگذاری تنبل افزونه XT
با فعال کردن این افزونه می‌توانید فایل‌های css و java script را علاوه بر بارگذاری تنبل، کوچک کنید.

7. مصرف مکمل ها را کاهش دهید

همانطور که در این مقاله ذکر شد، سایت های وردپرسی به گونه ای هستند که برای فعال کردن این افزونه ها به یک افزونه نیاز داریم.
اما علاوه بر این، بسیاری از فعالیت ها نیازی به پلاگین فعال ندارند. به عنوان مثال، ما یک افزونه برای ارائه آمار ماهانه در بخشی از سایت نصب می کنیم. این افزونه به مدت یک ماه برای دریافت آمار یک روز فعال است، روزهای دیگر هفته عملا بی فایده است.
البته نصب فعال چنین افزونه هایی موجه نیست و باعث کاهش سرعت می شود. بهتر است پس از اتمام کار افزونه را نصب، غیرفعال و حذف کنید.
با استفاده از هر افزونه می توان طیف وسیعی از داده ها را ارسال و دریافت کرد. این داده ها هستند که سرعت آن را کاهش می دهند. علاوه بر این، استفاده از برخی افزونه ها باعث کاهش امنیت می شود.
ما دو روش برای افزایش سرعت افزونه ها ارائه می دهیم:
روش اول:
باید پلاگین ها را یکی یکی غیرفعال کنیم و سپس با غیرفعال کردن هر افزونه با ابزارهای تست سرعت سایت، سرعت سایت را تست کنیم. یکی از سایت های فعال و رایگان در این زمینه سایت Gtmetrix.com است.
روش دوم
روش دیگر برای تست سرعت افزونه ها استفاده از افزونه تست سرعت است. بهترین افزونه در این زمینه -P3 (Plugin Performance Profiler) است.

 8. بهینه سازی یا تغییر قالب وب سایت

یکی دیگر از دلایل کندی سایت استفاده از قالب های قدیمی و اغلب رایگان است. اگر امکان آپدیت قالب وجود ندارد، حتما قالب را تغییر دهید. در تجربه بسیاری از طراحان وب، اکثر قالب های رایگان کند هستند. حداقل یک قالب دارای UX (تجربه کاربر) و UI (رابط کاربری) است و پاسخگو است. این گزینه ها را هنگام طراحی قالب وب سایت خود در نظر داشته باشید.

 9- تغییر مسیر را کاهش دهید

اغلب اوقات به دلیل شکستگی لینک ها و کمبود محتوا، مجبور می شویم صفحات را از سایت به صفحات دیگر هدایت کنیم. استفاده نادرست از این عنصر تاثیری بر سرعت ندارد، اما استفاده بیش از حد از این فرآیند می تواند باعث کاهش سرعت سایت و از کار افتادن آن شود.
استفاده از تغییر مسیر Http را مجبور می‌کند به درخواست‌های اضافی پاسخ دهد، بنابراین استفاده بیش از حد از آن، تعداد درخواست‌های Http را افزایش می‌دهد.
این مشکل به دو صورت قابل بررسی است:
روش اول: در مرورگرهای کروم و موزیلا می توانید با کلیک راست بر روی صفحه درخواستی و انتخاب check و سپس تب Network، تعداد درخواست های هر صفحه را بررسی کنید.
روش 2: راه دیگر برای یافتن صفحات دارای این مشکل استفاده از ابزارهای آنلاین مانند Dead line Checker است.

 10-استفاده از سرورهای ویدئویی

اکثر سایت ها از ویدئوهای با حجم بالا استفاده می کنند. توصیه می شود به جای آپلود ویدئو در هاست، از سایت های سرور مانند یوتیوب و آپارات استفاده کنید. به این ترتیب کل حجم ویدیو در سرور اصلی آپلود می شود.

 11- سایت وردپرس خود را به روز نگه دارید

از آنجایی که وردپرس متن باز است، به طور مرتب به روز رسانی ها را منتشر می کند. علاوه بر نسخه وردپرس، تمامی افزونه ها به روز رسانی هایی را نیز منتشر می کنند که باعث افزایش سرعت و امنیت سایت می شود.

 12. کش یا کش مرورگر را فعال کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود تجربه کاربر، فعال کردن فضای ذخیره‌سازی است. در این روش فایل‌های چند رسانه‌ای، تصاویر و فایل‌های کد وب‌سایت (جاوا اسکریپت، css، html) برای اولین بار نیاز به دانلود دارند، بدون نیاز به دانلود مجدد فایل‌های مذکور در بازدیدهای بعدی و سرعت سایت توسط کاربر. . بسیار بالاتر است و بارگیری در زمان کوتاه تری انجام می شود.
این روش برای کاربرانی است که بیش از یک بار از سایت شما بازدید می کنند.
برای این مشکل در سایت های وردپرسی می توانید از افزونه های WP super cache و W3 total cache استفاده کنید. یا اگر از مدیریت محتوای Drupul استفاده می کنید، از برنامه کش وب Varnish استفاده کنید. برای سایت هایی که از سیستم مدیریت محتوای جوملا استفاده می کنند، این قابلیت به صورت پیش فرض با رفتن به ارائه شده است 

خودت را ارتقا بده به عنوان مثال، اگر قبلا از هاست اشتراکی استفاده می کردید، سعی کنید سیستم خود را به هاست اختصاصی تری ارتقا دهید.
اگر از هاست اختصاصی استفاده می کنید، اکنون زمان استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی است. با توجه به تعداد زیاد افراد در سایت شما، درخواست های زیادی قبل از اینکه یک سرور قدرتمند بتواند به آنها رسیدگی کند، ارسال می شود.

 افزایش سرعت سایت منتور

مورد بعدی افزایش سرعت سایت منتور است، بسیاری از افراد با وجود استفاده از افزونه منتور به دنبال راه هایی برای افزایش سرعت بارگذاری سایت خود هستند. همانطور که می دانید منتور یک افزونه صفحه ساز وردپرس است.
این افزونه به شما امکان می دهد هر صفحه را با کشیدن و رها کردن سفارشی کنید و برای افرادی که دانش برنامه نویسی ندارند اما دوست دارند عناصر را در صفحه جابجا کنند کار می کند.
حال این افزونه با این قابلیت زیبا گاهی بار سایت را کاهش می دهد و با استفاده از راهکارهای ارائه شده در اینجا می توانید از سرعت بالای سایت خود و همچنین این افزونه لذت ببرید.
منطقی ترین راه برای انجام این کار این است که به بخش ابزارک های Mentor بروید و ویجت های استفاده نشده را غیرفعال کنید، به این ترتیب صفحاتی که مورد نیاز نیستند ویجت های غیر ضروری را بارگذاری نمی کنند.

 سرعت سایت ووکامرس خود را افزایش دهید

فروشگاه ساز آنلاین ووکامرس یکی از قدرتمندترین افزونه های وردپرس است، اما نصب این فروشگاه ساز گاهی باعث کندی سایت می شود که برای بسیاری از صاحبان وب سایت ها مشکل ایجاد می کند.
اما نگران نباشید، برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد، یکی از راه های افزایش سرعت سایت ووکامرس، غیرفعال کردن افزونه هایی است که با ووکامرس نصب شده اند اما هرگز استفاده نشده اند.
در مورد افزونه های موجود در ووکامرس تحقیق کنید و عملکرد هر یک را ارزیابی کنید و اگر متوجه شدید که این افزونه ها در سایت شما کار نمی کنند، آنها را غیرفعال کنید. همین کار را انجام دهید تا اثر را ببینید.
از آنجایی که در ابتدای مقاله روش های کلی را توضیح دادیم، برای جلوگیری از تکرار آنها را در اینجا تکرار نمی کنیم.
اما به یاد داشته باشید، شما باید همه این کارها را با هم انجام دهید تا سرعت سایت خود را افزایش دهید، و هر بخش یک نکته اضافی دارد که باید در نظر داشته باشید.

 افزایش سرعت سایت های وردپرسی

در این صورت می توانید از افزونه های موجود برای افزایش سرعت استفاده کنید. افزونه هایی مانند Rocket، این افزونه ها تمام فشرده سازی و ذخیره سازی فایل ها را برای شما انجام می دهند.
فقط باید مراقب باشید که روی افزونه تاثیری نداشته باشید. همچنین می توانید از هاست های خاص وردپرس استفاده کنید. یا اگر تعداد بازدیدکنندگان سایت شما زیاد است از سرور استفاده کنید.
هنگام خرید هاست یا سرور برای پهنای باند نیز باید بسیار مراقب باشید، زیرا اگر سایت شما دارای سایت فیلم یا موزیک باشد، کاربران می توانند از موسیقی سایت شما استفاده کنند، اما باعث می شود با اتصال سایت خود از پهنای باند خود استفاده کنید.

 افزایش سرعت سایت php

برای افزایش سرعت سایت هایی که خودتان کدنویسی کرده اید، اولین مشکل متفاوت است زیرا با نصب یک افزونه عمومی نمی توانید کاری انجام دهید و باید کدنویسی و کدهای هر کار را تغییر دهید. نرخ htaccess را به صورت دستی وارد کنید.
به طور کلی، شما باید چند کار را انجام دهید:
بهینه سازی پایگاه های داده
بهینه سازی کدهای PHP
فشرده سازی کدهای html، css، js
بهینه سازی تصویر
در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب خود در نظر بگیرید. کیفیت بالایی دارند.
اطمینان حاصل کنید که در نگاه اول پایگاه داده خود را بهینه کرده اید، باید دوباره به جداول پایگاه داده و روابط آنها نگاه کنید و در صورت بهینه سازی از آنها استفاده کنید.
همچنین هنگام نوشتن کدهای php بسیار مراقب باشید، کارهای مورد نیاز خود را با کمترین درخواست انجام دهید، گاهی اوقات کاهش تعداد درخواست ها سرعت سایت شما را بهینه می کند.
ما توضیح کاملی در مورد فشرده سازی و بهینه سازی تصویر ارائه کرده ایم.
شما می توانید از gzip برای فشرده سازی سایت PHP خود استفاده کنید، همچنین کدهایی وجود دارد که می توانید از آنها برای کش کردن سایت خود استفاده کنید.

:: برچسب‌ها: افزایش سرعت سایت,خدمات افزایش سرعت سایت,محمد جانبلاغی,افزایش سرعت سایت محمد جانبلاغی ,
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : رنگ زندگی
تاریخ : چهار شنبه 27 مهر 1401
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: