بک لینک PBN چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟
بک لینک PBN چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

ممکن است نام های مختلفی برای این نوع بک لینک شنیده باشید مانند لینک بیلدینگ چند سطحی، لینک بیلدینگ گرهی یا لینک بیلدینگ لایه ای، هر چه شنیده اید درست است اما نام اصلی این نوع لینک بیلدینگ PBN یا شبکه وبلاگ خصوصی است که به معنای شخصی است. شبکه وبلاگ

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در رتبه بندی نتایج گوگل، تعداد و کیفیت لینک های ورودی به سایت است، اما این عامل مهم ترین دلیل از دست دادن موقعیت و جریمه شدن سایت توسط گوگل نیز می باشد.

در واقع یک شمشیر دولبه است که مهمترین ابزار ما در یک رقابت سخت و پیچیده است که در صورت عدم استفاده صحیح می تواند به سایت و کسب و کار ما آسیب برساند.

Backlink PBN مخفف Private Blog Network است که بعدها به شبکه بک لینک خصوصی معروف شد. اگر به معنای این عبارت نگاه کنیم، در یک تعریف ساده می‌توان گفت:

PBN مجموعه ای از وبلاگ ها و سایت هایی است که برای تبلیغ و لینک دادن به سایت اصلی ایجاد شده اند. قبل از اینکه به تفصیل به تاثیرات مثبت یا منفی این روش بپردازیم، بیایید با فلسفه وجود و شکل گیری PBN آشنا شویم.

با کمک PBN می توانید در سخت ترین کلمات کلیدی رتبه بندی کنید اما یک سری اصول و قوانین وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید وگرنه این مورد برعکس عمل می کند.

پست های مشابه
گوگل تگ منیجر
گوگل تگ منیجر چیست؟
11 سپتامبر 1401
طرح
طرحواره چیست؟ و تاثیر آن بر سئو سایت
10 سپتامبر 1401
لیست عناوین پنهان
1 مفهوم PBN در سئو چه زمانی بود؟
2 PBN یک مزرعه پیوند شخصی است
3 دامنه جایگزین وبلاگ می شود
4 دلیل اصلی برای داشتن بک لینک PBN
5 دلیل اصلی برای ایجاد لینک های PBN توسط متخصصان سئو
5.1 1- کنترل شدید بر منابع پیوند دهنده
5.2 2- در دسترس بودن دامنه های معتبر و منتشر شده
5.3 3- سادگی فرآیند بررسی و نظارت
6. گوگل چگونه ارجاعات PBN را شناسایی و جریمه می کند؟
6.1 1- تمامی دامنه ها به نام یک نفر می باشد
6.2 2- سایت های شبکه بر روی هاست یا سرور قرار دارند
6.3 3. دامنه هایی که خریداری می کنید با ماهیت و محتوای جدید عمل می کنند
6.3.1 ماهیت و محتوای سایت های PBN را تغییر ندهید
6.4 4- تغییر اطلاعات تماس و نام تجاری
6.5 5- وجود محتوای تکراری یا عدم به روز رسانی آن
6.6 6. سایت های موجود در یک شبکه به شبکه دیگری مرتبط نیستند
6.7 7- لینک های غیر فعال
7 چرا بک لینک PBN انجام نمی دهید؟
7.1 1- ساخت و نگهداری لینک های PBN بسیار گران است
7.2 2- ساخت یک شبکه قدرتمند زمان بر است
7.3 3- ما از سایت خود غفلت می کنیم
7.4 4- بهترین دوست شما بدترین دشمن شما می شود
7.5 آیا وب سایت ما با PBN جریمه می شود؟
7.6 آیا باید PBN ایجاد کنیم یا خیر؟
8 خلاصه و نتیجه گیری
مفهوم PBN از چه زمانی در سئو مطرح شد؟
PBN چیست؟

می توان گفت که بک لینک PBN نوع خاصی از مزرعه لینک است. Link Farm از سال 1999 سئو را انجام می دهد و هدف آن ایجاد مجموعه عظیمی از سایت هایی بود که به یکدیگر پیوند داده شده و به یک سایت خاص پیوند داده شده اند.

در آن زمان، الگوریتم های گوگل به اندازه امروز هوشمند نبودند و به شدت به رتبه بندی لینک ها متکی بودند. این وابستگی به حدی بود که خود گوگل رسما فاکتوری به نام Page Rank را برای سایت ها محاسبه و اعلام کرد. رتبه صفحه به طور مستقیم بر اساس تعداد و کیفیت لینک های دریافتی تعیین می شود.

با این فلسفه سایت های زیادی ایجاد شد که از راه های مختلف با شما ارتباط برقرار می کنند و برای خود پول در می آورند. روش هایی مانند لیست در سایت های دایرکتوری، تبادل لینک دو طرفه و تبادل لینک سه طرفه توسعه یافتند و به سرعت به یکی از مهم ترین و موثرترین تکنیک ها در سئو تبدیل شدند.

همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه تعداد وب مسترها و سایت هایی که از این روش استفاده می کردند زیاد شد و این فیلدها با لینک هایی به موضوعات پراکنده و نامناسب پر شد.

الگوریتم های گوگل تکامل یافته اند و ارزش آنها در چنین سایت هایی کمتر از قبل است. این در زمانی بود که انواع خدمات وبلاگ نویسی وارد می شد، یافتن یک مزرعه لینک خصوصی و ارزشمند عملا دشوار بود.

PBN یک مزرعه پیوند شخصی است

ایده ایجاد پیوندهای PBN زمانی شروع شد که مدیران وب می خواستند مزرعه پیوند خود را راه اندازی کنند. زیرا یافتن مزرعه خالی مرتبط با آن سخت بود.

در مراحل اولیه، راه اندازی وبلاگ های تخصصی در زمینه خدمات رایگان تصمیم موثری بود، زیرا این سایت ها معمولاً رتبه صفحه بسیار بالایی داشتند، گزینه های زیادی در دسترس بود و البته هزینه ساخت مزرعه بسیار بالا بود. کم.

این روش نیز به سرعت گسترش یافت و در نتیجه ارزش وبلاگ ها از نظر گوگل کاهش یافت و تاثیر این مدل ارجاع PBN کاهش یافت.

این بار اما ذهن های خلاق و همیشه فعال در سئو بیکار ننشستند و راه جدیدی برای ساخت PBN پیدا کردند و این مفهوم را به شبکه بک لینک خصوصی گسترش دادند.

 دامنه ها جایگزین وبلاگ ها می شوند

به دلیل پایین بودن سنت 

اما ایده ها و روش های جدیدی برای دور ماندن از رادار الگوریتم ها و کارشناسان گوگل ابداع شد.

نتیجه این مبارزه همیشگی کاهش تاثیر اینگونه ارتباطات و افزایش هزینه ساخت لینک PBN بود که در ادامه این مقاله دلیل افزایش قیمت را توضیح خواهیم داد.

 

دلایل اصلی برای داشتن بک لینک PBN
در روش‌های معمول لینک‌های خروجی، ما بر شناسایی سایت‌های مرتبط و قابل اعتماد تمرکز می‌کنیم و سعی می‌کنیم با پرداخت پول یا فعالیت‌های خلاقانه از آنها لینک بگیریم. اما این روش ها 4 اشکال مهم دارند:

سایت هایی که انتخاب می کنیم ممکن است محتوای سایت ما را کند یا تغییر مسیر دهند.
سایت های رقیب فعالیت ما را زیر نظر دارند و در هر کجا که باشیم حضور دارند.
سایت هایی با موضوعات نامناسب و بدون استراتژی با منابع لینک بیلدینگ ما کار می کنند و تعداد و تنوع لینک های خروجی را افزایش می دهند.
سایت های معتبر و ارزشمند هزینه بالایی برای لینک دادن به شما می گیرند.

مهمترین دلایل متخصصان سئو برای ساخت لینک PBN
شبکه pbn

1- کنترل شدید بر منابع پیوند دهنده
اگر همه سایت هایی که به شما لینک می دهند تحت کنترل شما باشند، هرگز با سایت های رقیب، از دست دادن تمرکز بر محتوا یا کاهش کیفیت و اعتبار مشکلی نخواهید داشت.

در بدترین حالت، سایت شما می تواند توسط گوگل جریمه شود و از آنجایی که شما صاحب تمام لینک ها هستید، می توانید به راحتی لینک های ارزان قیمت دریافت کنید.

2- در دسترس بودن دامنه های معتبر و منتشر شده
به جای تمرکز بر روی سایت هایی با محتوای مرتبط و اعتبار بالا، فقط به دامنه هایی که هر روز منقضی می شوند نگاه کنید و موضوعات مرتبط با سایت خود را انتخاب کنید. در عمل، فرصت های شما برای اتصال خارجی و ایجاد شبکه های عظیم بسیار زیاد خواهد بود.

3- سادگی فرآیند بررسی و نظارت
سایت های معتبر و ارزشمند معمولا مراحل پیچیده و سختی برای پذیرش لینک شما و نمایش آن در قسمت های مختلف سایت دارند. در واقع شناسایی این سایت ها، تعامل با مدیر سایت و نظارت بر وجود لینک ها و حفظ کیفیت محتوا زمان بر و بسیار خسته کننده است.

راه اندازی بک لینک PBN شخصی احتمالا در این قسمت از مقاله برای شما اولویت دارد، اما قبل از هر کاری پیشنهاد می کنیم با سختی های راه اندازی آن نیز آشنا شوید.

 گوگل چگونه ارجاعات PBN را شناسایی و جریمه می کند؟

Pbn در سئو

راه اندازی یک شبکه لینک خصوصی یک ایده هیجان انگیز و کاربردی است، اما زمانی که بازی را شروع می کنید، باید بدانید که الگوریتم ها و متخصصان گوگل از شما جلوتر هستند.

اگر شبکه شما توسط گوگل کشف شود، عواقب بدی برای همه سایت های آن شبکه خواهد داشت. در این قسمت به مهم ترین روش های گوگل برای شناسایی بک لینک های PBN و نحوه برخورد با آنها می پردازیم.
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : رنگ زندگی
تاریخ : دو شنبه 2 آبان 1401
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: