انواع روش ها برای خرید بک لینک

نظر بازخورد
یکی از ساده ترین راه ها برای خرید بک لینک و دریافت بک لینک استفاده از نظرات وبلاگ وب سایت است. این نوع بازخورد رایگان در نظر گرفته می شود. معمولا افراد زیادی برای ثبت ارجاع به این صفحات مراجعه می کنند. اکثر این سایت ها ضعیف و اسپم هستند و قرار دادن لینک شما در کنار این لینک ها ریسک بزرگی است.
پیوندهای نوار کناری و پاورقی
اگرچه این مدل بازخورد هنوز تأثیر خود را دارد، اما ریسک بالایی دارد. فروشندگان نه تنها این لینک های قدرتمند را انتخاب می کنند، بلکه آنها را به افراد دیگر نیز می فروشند. بنابراین طبیعی است که لینک شما در کنار لینک های ضعیف یا اسپم قرار گیرد.
نکته دیگر در مورد این لینک ها این است که سایدبار یا فوتر در تمام صفحات سایت تکرار می شود و در صورت استفاده از کلمه کلیدی به عنوان anchor text، خطر پنالتی گوگل افزایش می یابد. اگر تصمیم به استفاده از آنها دارید، باید خطر استفاده از آنها را بپذیرید.
توصیه می کنیم از لینک بدون فالو یا انکر متن برند در نوار کناری استفاده کنید یا در صورت امکان فقط در صفحه اصلی وب سایت نمایش دهید.
ارجاعات خودکار
ابزارهایی وجود دارند که به طور خودکار و انبوه برای یک وب سایت بک لینک می سازند. برای پیوند مستقیم به سایت خود باید از این ابزارها دوری کنید. اکثر بک لینک های ایجاد شده با این ابزارها اسپم هستند و احتمال جریمه شدن وب سایت شما را افزایش می دهند.
در زیر پیوندهای بازخورد اولیه را ارائه خواهیم کرد.
پشتیبان های اولیه همان چیزی است که هر وب سایت معمولی باید داشته باشد. آنها برای سایت شما اعتماد و اعتبار ایجاد می کنند. برای پیوندهای اصلی باید از متن لنگر یا URL یا علامت استفاده کنید.
رسانه های اجتماعی
اولین کاری که باید انجام دهید این است که به شبکه های اجتماعی بپیوندید و در آنها فعال باشید. مانند:
فیس بوک
توییتر
لینکدین
پینترست
اینستاگرام
مطالب و صفحات وب سایت خود را در این پلتفرم ها به اشتراک بگذارید. همچنین می تواند برای شما ترافیک از ارجاعات به ارمغان بیاورد. هر چه کاربران بیشتر این لینک ها را لایک کنند، نظر بدهند یا روی آنها کلیک کنند، تاثیرگذاری بیشتری خواهند داشت. به آنها سیگنال های اجتماعی نیز می گویند.
ثبت لینک در دایرکتوری های مرتبط
دریافت بک لینک از بیشتر دایرکتوری ها تاثیر زیادی ندارد. اما برخی از آنها ارزشمند هستند از آنجایی که لینک های دریافتی از دایرکتوری ها دنبال و لینک می شوند و به سختی می توان بک لینک های با این کیفیت را دریافت کرد، این بک لینک ها بسیار ارزشمند هستند.
نظر دادن در مورد وبلاگ های مرتبط
بسیاری از کارشناسان سئو از ساخت این لینک ها صرف نظر می کنند زیرا آنها را دنبال نمی کنند. در حالی که این پیوندها هنوز موثر هستند. این مراجع به دلایل زیر ارزشمند هستند:
قرار دادن پیوند خود در کنار سایر پیوندهای مرتبط
تنوع در متن لنگر
از مراجعین ترافیک دریافت کنید
تعادل در تعداد اتصالات فالو و غیر فالو
نکته مهم در ثبت نظر این است که نظر شما با ارزش و کاملا مرتبط با متن صفحه باشد تا تایید شود و اثربخشی آن افزایش یابد.
پیوندهایی از انجمن های مرتبط
فعال بودن در انجمن ها و انجمن های مرتبط یکی از راه های عالی برای شناخته شدن برند شماست. برخی از فروم ها به شما اجازه می دهند که لینک ها را ارسال کنید، برخی دنبال می شوند و برخی نه. روی موضوعات مرتبط با حوزه کاری خود کار کنید و نام برند و خدمات خود را در آنها ذکر کنید. برای یافتن انجمن های مرتبط با صنعت خود، دستور زیر را در گوگل تایپ کنید:

کلمه کلیدی + انجمن
نتایج گوگل را بررسی کنید و برخی از آنها را باز کنید.
در انجمن ها ثبت نام کنید
مشخصات خود را کامل کنید.
لینک های پروفایل به صورت URL خواهند بود، بنابراین برای تاثیر بیشتر در بیو، مقدمه ای در مورد خدمات خود بنویسید و حتما کلمه کلیدی را در متن آن قرار دهید.قرار دادن لینک در کنار کلمه کلیدی Co-Occurrence یکی از جدید محسوب می شود. روش ها لینک سازی است.
حتما قوانین و مقررات تالارها را رعایت کنید تا از آنها اخراج نشوید. تعداد دوستان خود را در این انجمن ها افزایش دهید تا بیشتر دیده شوید و مطالب بیشتری را در انجمن به اشتراک بگذارید.
ارجاعات قدرتمند
بک لینک های قدرتمند تاثیر زیادی بر نتایج شما دارند زیرا:

1. مرتبط هستند
2. معتبر هستند
گزارش تبلیغات
رپورتاژ تبلیغات یکی از متداول ترین و قدرتمندترین روش های لینک بیلدینگ است که می توانید در ازای کسب درآمد، مقاله یا خبری را در یک وب سایت مورد اعتماد منتشر کنید و لینک های خود را در متن آن قرار دهید. این نوع لینک بیلدینگ به دلیل قدرت و قابلیت اطمینان بالای سایت میزبان و همچنین قرار دادن لینک در داخل متن و دنبال کردن آن از ارزش بالایی برخوردار است.
روش ادغام
به این ترتیب دامنه های منقضی شده مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کرده و آنها را به دامنه خود هدایت می کنید. نکته بسیار مهم در این راستا این است که دامنه کاملاً با سایت شما مرتبط باشد.
بند پشت کلاه خاکستری
تکنیک های کلاه خاکستری تکنیک هایی هستند که برخلاف سیاست های گوگل هستند. اما ما به گونه ای عمل می کنیم که گوگل متوجه مصنوعی بودن آنها نشود. این تکنیک ها در زمان صرفه جویی می کنند  

بک لینک ها را شروع کنید. به همین دلیل است که برای انجام آسان و سریع به ابزارهای تحلیل بک لینک نیاز داریم. در زیر بهترین و پرکاربردترین ابزارهای تحلیل بک لینک رقیب و بررسی پروفایل بک لینک در سال 2022 را به شاکا ارائه می دهیم.
سئوی باشکوه
قابلیت تجزیه و تحلیل لینک های رقبا در ابزار MAJESTIC SEO با ربات های خود انجام می شود، بنابراین از داده های شخص ثالث استفاده نمی کند. این ابزار به شما امکان می دهد آدرس IP دامنه هایی را که به سایت شما یا سایت های رقیب لینک شده اند را پیدا کنید. Majestic SEO همچنین متن های لنگر و لینک هایی را که می توانید دنبال کنید را به شما نشان می دهد. این ابزار رایگان است اما برای ویژگی های بیشتر باید از نسخه پولی آن استفاده کنید.

Ahrefs: بهترین ابزار تحلیل بک لینک
Ahrefs یکی از بهترین ابزارهای SEO است که شرکت شما می تواند از آن استفاده کند. این ابزار در میان شرکت هایی که به دنبال ابزار تجزیه و تحلیل لینک با کیفیت بالا هستند، محبوب است. Ahrefs داده های زیادی را ارائه می دهد که می تواند به شما در مدیریت و کسب بک لینک کمک کند. می توانید آدرس سایت خود یا سایت رقیب را وارد کنید تا اطلاعات جامعی در مورد پروفایل بک لینک آن ها به دست آورید.
ahrefs ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک نهایی است

Ahrefs به شما امکان می‌دهد لینک‌های جدید، شکسته و گمشده، آدرس‌های IP متصل، و حتی مناطق جغرافیایی پیوندهایی را که به یک سایت اشاره می‌کنند، ببینید. این ابزار همچنین به شما امکان نظارت بر پروفایل های بک لینک را می دهد. رشد و کاهش مراجعات خود و همچنین ترافیک ارگانیکی که از هر صفحه بازدید می کند را مشاهده خواهید کرد. Ahrefs همچنین به شما کمک می کند تا ببینید کدام صفحات در سایت شما بیشترین بک لینک را دریافت کرده اند. همچنین می توانید متن لنگر لینک ها را با این ابزار تجزیه و تحلیل کنید.
به طور کلی، Ahrefs داده های بک لینک با کیفیت را ارائه می دهد. چه بخواهید به ارجاعات خود و چه به رقبای خود نگاه کنید، اطلاعات مفیدی دریافت خواهید کرد که به شما در بهبود استراتژی جذب ارجاع کمک می کند.

SEMRUSH
SEMRUSH یکی از بهترین ابزارهای تحلیل بک لینک رقابتی است. شما می توانید هر URL را وارد کنید و تمام اطلاعات مربوط به لینک های آن URL را دریافت کنید، مانند اینکه چه سایت هایی به آن لینک می دهند، تعداد لینک ها و غیره. SEMRUSH پولی است، اما توصیه می کنیم برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد سایت های رقبای خود، این حساب را خریداری کنید.

سئوی شناختی
سئوی شناختی یکی از قدرتمندترین ابزارهای سئو است که دارای ویژگی های بسیاری است. با استفاده از این ابزار می توانید نوتیفیکیشن ها را تنظیم کنید تا هر بار که مقاله ای در مورد سایت یا رقیب شما منتشر می شود، بلافاصله به شما اطلاع داده می شود. این اطلاعات مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود.

یکی از بهترین ویژگی های شناختی سئو، بررسی لینک های پروفایل سایت و رقیبتان است. این ابزار اطلاعاتی مانند تاریخچه بک لینک، روند رشد، فالو و آنفالو، شکست لینک و سرعت لینک را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر بخوانید: ابزار تحلیل بک لینک

کربو
Kerboo یکی از پرکاربردترین ابزارها برای تجزیه و تحلیل بک لینک از رقبا و سایت شما است. با کربو می توانید لیستی از پیوندهایی که برای شما مهم هستند و می خواهید نگه دارید ایجاد کنید. با فعال بودن این سیستم، این اتصالات روزانه به صورت خودکار بررسی می شوند و در صورت قطع یا قطع شدن اتصال به هر دلیلی به شما اطلاع داده می شود. اگر در حال خرید ارجاع هستید، این ابزار به شما کمک زیادی می کند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم کربو، بررسی منابع نامناسب پروفایل است. با استفاده از این ابزار می توانید به طور دائم مراجع بد پروفایل را حذف کرده و آنها را کنترل کنید.

Site Explorer را باز کنید
Open Site Explorer یکی از ابزارهای مفید MOZ است که گزینه های زیادی برای تجزیه و تحلیل بک لینک رقبا در اختیار شما قرار می دهد. این ابزار اطلاعاتی مانند تعداد لینک های سایت های رقیب، اعتبار دامنه (DA)، رتبه بندی اسپم و لینک های جدید را در اختیار شما قرار می دهد.

شما می توانید چنین اطلاعات مهمی را با یک حساب رایگان داشته باشید، اما حساب پولی Open Site Explorer به شما اجازه می دهد تا گزارش های نامحدود ایجاد کنید.

مشاهده بازخورد
با ابزار Backlink Watch از رقبای خود جاسوسی کنید! با این ابزار می توانید اطلاعاتی مانند تعداد بک لینک ها، انکر تکست های استفاده شده، اعتبار صفحه، قابلیت مرتب سازی لینک ها بر اساس فالو و آنفالو را به دست آورید. اگرچه Backlink Watch یکی از بهترین ابزارهای تحلیل بک لینک رقابتی است، اما کاملا رایگان است.

تجزیه و تحلیل بازخورد

Buzz Sumo
این یکی از ابزارهای تجزیه و تحلیل بک لینک پولی رقبای ما و سایت خودمان است که اطلاعات جامعی در مورد محتوای سایت رقیب، لینک ها، صفحاتی که بیشترین اشتراک گذاری را دارند و محتوایی که بیشترین Rev را دریافت می کند را در اختیار مدیر وب سایت قرار می دهد. 

مراجع را رصد کنید
اگر بخواهیم این ابزار بک لینک رقابت را در یک جمله تعریف کنیم، باید بگوییم: ساده ترین راه برای بررسی لینک های رقبای خوب و بد.

این ابزار اطلاعات مفیدی را در زمینه بک لینک های خوب رقبا به شما می دهد، به عنوان مثال، می توانید یک اعلان در وب سایت های رقبای خود تنظیم کنید تا روند ساخت لینک آنها را بررسی کنید. اما این همه ماجرا نیست. یکی از ویژگی های جالب مانیتور بک لینک ها، امکان اتصال آن به حساب Google Analytics شما است. با استفاده از این ویژگی، هنگام به دست آوردن یا از دست دادن یک اتصال به شما اطلاع داده می شود.

مانیتور بک لینک معیارهای سئو سایت را جمع می کند. معیارهایی مانند:

وضعیت تحلیل بازخورد رقبا

تعداد لینک های خارجی

ترافیک ایجاد شده برای هر بک لینک در سایت.

اعتبار دامنه

اعتبار صفحه

بک لینک دادن

سیگنال های رتبه بندی
Rank Signals یکی دیگر از ابزارهای تحلیل بک لینک رقبا است که علاوه بر بررسی لینک های خارجی رقبا، اطلاعاتی در مورد تعداد فالوورهای آنها در شبکه های اجتماعی، رتبه الکسا و رتبه صفحه به ما می دهد. ابزار Rank Signals رایگان است، اما برای ارائه گزارش کامل باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

نمایه پیوند را باز کنید
یکی از بهترین ابزارهای تحلیل بک لینک رقابتی Open Link Profiler است که قابلیت های گسترده ای دارد. فقط یک URL وارد کنید و یک نمایه بازخورد دریافت کنید. این ابزار اطلاعاتی مانند قدمت بک لینک ها، بک لینک ها از کدام کشورها، نوع صنعت و غیره را به مدیر سایت می دهد.

این ابزار همچنین به شما امکان حذف بک لینک ها را می دهد. فیلترهای زیادی برای مرتب کردن داده ها و اطلاعات مورد نیاز شما وجود دارد که ابزار Open Link Profiler دارد.

چند نکته در مورد مراجع
کاهش تعداد مراجعات شما تا حدودی طبیعی است. گرفتن بک لینک یک فرآیند مداوم است و شما همیشه باید برای دریافت بک لینک اقدام کنید.
کنسول جستجوی گوگل گزارشی از بک لینک های سایت شما نمایش می دهد. اگر بازخوردی در این لیست وجود نداشته باشد، احتمالاً در این گزارش نمایه نشده یا درج نشده است.
بک لینک ها هنوز یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی هستند. اگر بک لینک ها از سایت های معتبر و قوی باشند و طبیعی باشند (یا طبیعی به نظر برسند!!) تاثیر زیادی روی رتبه بندی دارند.
بک لینک های Nofollow رتبه صفحه را انتقال نمی دهند، اما به روند ساخت لینک کمک می کنند طبیعی به نظر برسد.
تعداد مراجعی که نیاز دارید به سطح رقابت در صنعت شما بستگی دارد. با استفاده از ابزار ahrefs می توانید این اطلاعات را به دست آورید.
در این مقاله سعی شده است تمامی نکات مربوط به ارجاع و لینک بیلدینگ را به شما یادآوری کنیم. امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : رنگ زندگی
تاریخ : دو شنبه 2 آبان 1401
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: