مشاوره کسب و کار به صورت حرفه ای
مشاوره کسب و کار به صورت حرفه ای

از گذشته های دور تا دنیای مدرن امروز ، مشاوره در همه زمینه ها یک گزینه مفید ، مشاوره کسب و کار مطلوب و توصیه شده است. هیچکس بی عیب نیست. بهترین ها در زمینه های مختلف نیز نیاز به مشاوره دارند. مشاوره تجاری یکی از عواملی است که می تواند در زمینه اقتصادی تفاوت چشمگیری ایجاد کند.

در این مقاله از Startup ما به شما کمک می کنیم درک بهتری در زمینه مشاوره تجاری کسب کنید. هنگامی که مفهوم مشاوره کسب و کار را تعریف کردیم ، انواع آن را به شما معرفی می کنیم و به شما نشان خواهیم داد که چرا باید برای پیشرفت کار خود از این مشاوران کمک بگیرید.


مشاوره تجاری چیست؟
مشاوران تجارت تقریباً هرگز از اصطلاح "مشکل" استفاده نمی کنند ، اما در مورد فرصت هایی مشاوره کسب و کار صحبت می کنند که می تواند به کسب و کار ارزش افزوده دهد. اگر از یک مشاور تجارت بخواهید چه کاری انجام می دهید؟ احتمالاً جواب خواهید گرفت: "شغل من در زمینه راه حل های تجاری است."

مشاوره کسب و کار علیرغم انتقاد در زمینه مشاوره بازرگانی ، آنها توانایی افزودن ارزش به یک شرکت متوسط ​​و رونق کسب و کار را دارند. اما باید بدانید که چرا و چه وقت از مشاوره تجاری استفاده کنید. طیف گسترده ای از مباحث تجاری وجود دارد که مشاوران بازرگانی می توانند برای آنها راه حل ارائه دهند. انواع مختلف مشاوره تجاری ایده های مختلفی را در مواجهه با مشکلات ارائه می دهند.

انواع مختلفی از خدمات مشاوره ای برای انواع مشاغل موجود است. اکثر شرکت ها با چهار موسسه حسابرسی معروف به چهار شرکت بزرگ آشنا هستند. چهار شرکت بزرگ شامل PricewaterhouseCoopers، Deloitte، Ernst & Young و KPMG هستند. این شرکتهای معروف احتمالاً خارج از محدوده قیمت متوسط ​​تجارت قرار دارند و به شرکتهای متوسط ​​اجازه می دهند تا با واحدهای سازمانی کوچکتر کار کنند یا حتی شخصی را برای مشاوره کسب و کاراستخدام کنند.

ما به شما مشاوره بازرگانی ارائه می دهیم

انواع مشاوره بازرگانی
مشاوران بازرگانی معمولاً می توانند در پنج زمینه به تجارت میانه بازار شما ارزش افزوده اضافه کنند:


1. مدیریت و استراتژی
اگر می خواهید از نظر مدیریت و استراتژی از مشاوره تجاری برای رشد تجارت خود استفاده کنید ، باید بدانید که یک مشاور واجد شرایط که بازار خاص شما را به خوبی می شناسد و درک عمیقی از بهترین راه حل های صنعت شما (یا حتی دیگران) دارد ، ) اگر می خواهید بازارهای جغرافیایی خود را گسترش دهید ، باید روی محصول سرمایه گذاری کنید ، مشاوره کسب و کار بازار متوسط ​​شرکت خود را برای تبلیغ موثر و مقرون به صرفه انتخاب کنید و سپس یک مشاور مدیریت استراتژی باتجربه برای انجام کار خوب استخدام کنید. شرکت هایی مانند McKinsey & Company با ارائه مشاوره در زمینه اجرای استراتژی های بهتر ، شهرت خوبی در زمینه مشاوره تجاری کسب کرده اند.

استراتژی کسب و کار چیست و چگونه می توانید یک استراتژی موثر ایجاد کنید؟

۲. عملیات
آیا می خواهید کیفیت و تأثیر مشاوره کسب و کار فرآیندهای محصول خود را بهبود ببخشید؟ مشاوران عملیاتی مانند Accenture می توانند به شما کمک کنند تا روش جدیدی را برای انجام این کار ایجاد و پیاده سازی کنید. برخی از مشاوران در مهندسی مجدد فرآیند تجارت تخصص دارند. این بدان معنی است که آنها به شرکت شما می آیند ، از فرآیندهای موجود آن استفاده می کنند و سپس آنها را بررسی می کنند.

طبق تحقیقات ، آنها فرصت هایی را شناسایی می کنند که مشاوره کسب و کار می توانید ضمن حفظ کیفیت ، فرآیند تولید را کاهش دهید. به عبارت دیگر ، فرایندهای شرکت به گونه ای دوباره طراحی می شوند که نه تنها زمان تولید را کوتاه می کنند ، بلکه باعث کاهش هزینه ها نیز می شوند. برخی از مشاوران در سیستم های کنترل کیفیت نیز تخصص دارند و می توانند با ایجاد چند تغییر در رفع نقایص موجود در این زمینه کمک کنند.


3. فناوری اطلاعات
حوزه IT برای مشاوران به سرعت در حال رشد است زیرا تقاضای فعلی برای فن آوری های جدید هر روز بر شرکت های میانه بازار تأثیر می گذارد. برای رشد تجارت خود ، ممکن است بخواهید یک تجارت هوشمند ایجاد کنید یا آن را با سیستم قدیمی شرکت ادغام کنید تا بتوانید هر دو با هم کار کنید. در این موارد ، یک مشاور تجارت IT می تواند به شما کمک کند. مشاوران فناوری اطلاعات مانند IBM قابلیت های شرکت را تقویت می کنند و انعطاف پذیری بیشتری برای پاسخگویی به نیازهای متغیر مشتریان داخلی و بین المللی به آن مشاوره کسب و کار می دهند.

فناوری اطلاعات و مشاوره بازرگانی

4. منابع انسانی
مشاوره کسب و کار آیا قصد دارید رضایت کلی کارکنان شرکت را افزایش دهید ، بهترین استعدادها را استخدام کنید و افرادی را با بهترین عملکرد در شرکت حفظ کنید؟ مشاوران منابع انسانی ، مانند Hay Group ، بسته به اهداف کلی کسب و کار ، در تهیه استراتژی هایی برای پاداش دادن ، آموزش و توسعه افراد در زمینه هایی مانند مدیریت و رهبری منابع انسانی تخصص دارند. آنها می توانند با بهبود بازخورد و ارزیابی عملکرد تیم ، کارکنان شما را هوشمندتر کنند.

انواع اقدامات سازمانی برای توسعه منابع انسانی کدامند؟

5. بازاریابی
بازاریابی برای رونق تجارت بسیار مهم است. مشاوره کسب و کار اگر برای شرکت خود به یک آرم نیاز دارید ، به دنبال بازار جدید یکی از این بازارها باشید
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : رنگ زندگی
تاریخ : یک شنبه 16 خرداد 1400
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: