نکاتی برای جلوگیری از سرقت خودرو
نکاتی برای جلوگیری از سرقت خودرو

ایمن نگه داشتن خودرو: نکاتی برای جلوگیری از سرقت خودرو

 

بر اساس گزارش های جنایی یکنواخت FBI ، بیش از 773000 وسیله نقلیه موتوری در سال 2017 گزارش شده است. در حالی که سرقت خودرو در چند دهه گذشته کاهش یافته است ، موسسه اطلاعات بیمه (III) خاطرنشان می کند که هر 40.9 ثانیه یک وسیله نقلیه در ایالات متحده به سرقت می رود.

به گفته III ، سارقان به طور فزاینده ای هوشیار شده اند ، از کلیدهای هوشمند برای سرقت اتومبیل و تغییر شماره شناسایی خودرو برای جلوگیری از شناسایی استفاده می کنند. بنابراین ، چگونه می توانید از خود در برابر قربانی سرقت خودرو محافظت کنید؟ مراقب ایمن سازی خودرو خود باشید و اقدامات پیشگیرانه ای را برای ایمن نگه داشتن خودرو انجام دهید. در اینجا 10 مورد است که می توانید برای محافظت از خودرو در برابر سرقت انجام دهید.

 

پوشش خودکار با کیفیت از اینجا شروع می شود.

وقتی با پوشش با کیفیت رانندگی می کنید ، با خیال راحت رانندگی می کنید. بیمه اتومبیل Allstate می تواند به شما کمک کند تا در هر مکانی که جاده شما را پیش می برد در امان بمانید.

نقل قول بگیرید

 

1. درهای خود را قفل کنید

قفل نگه داشتن درها اولین قدم برای جلوگیری از دزد است. خوب است که عادت کنید درهای ماشین خود را چک کنید.

2. کلیدهای خود را از خودرو بردارید

اداره ملی جرایم بیمه (NICB) می گوید هرگز کلیدهای خود را در محل احتراق نگذارید. اگر کلید شما در ماشین است ، یک دزد می تواند به سادگی پنجره ای را بشکند و حرکت کند. Firestone همچنین از راندن ماشین خود هشدار می دهد ، حتی اگر فقط برای یک کار سریع وارد مغازه می شوید. یک وسیله نقلیه در حال حرکت ممکن است علامتی آسان برای یک سارق باشد ، به خصوص اگر بدون مراقبت یا قفل باشد.

3. کلید یدکی را در نزدیکی وسیله نقلیه خود قرار ندهید

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها (NHTSA) توصیه می کند که هنگام خروج از خودرو ، کلیدهای خود را با خود ببرید. برخی از افراد یک کلید یدکی زیر ماشین یا جعبه دستکش نگه می دارند ، فقط در صورت قفل شدن آنها - اما سارقان می دانند که کجا باید کلید اضافی را بررسی کنند. در حالی که قفل شدن در ماشین شما یک درد است ، به دردسر احتمالی سرقت خودرو خود فکر کنید.

4. ویندوز را ببندید

NICB می گوید: پنجره های خود را کاملاً بسته نگه دارید. یک سارق می تواند به سادگی از طریق یک پنجره باز به ماشین شما برسد - آنچه را که می توانند به آن برسند را بگیرد یا قفل در را باز کند تا به وسیله نقلیه شما و همه چیز داخل آن دسترسی کامل پیدا کند.

5. پارک در مناطق خوش نور

از پارک در مناطقی که نور کمی دارند یا مکان هایی که فوراً توسط رهگذران دیده نمی شوند ، خودداری کنید. Firestone Complete Auto Care به شما توصیه می کند که در زیر نور و در محلی که قاچاق آن خوب است پارک کنید ، زیرا سارقان اگر بدانند به راحتی می توان آنها را دید ، بازداشت خواهند شد.

6. سیستم هشدار شنیداری و دستگاه ضد سرقت را نصب کنید

NHTSA توصیه می کند که در صورت عدم همراه بودن اتومبیل خود ، یک سیستم هشدار شنیداری را نصب کرده و از یک دستگاه ضد سرقت قابل مشاهده استفاده کنید. یک زنگ هشدار به گونه ای طراحی شده است که اگر فردی در هنگام روشن بودن زنگ هشدار اقدام به ورود به خودرو کند ، صدای بلند ، اغلب بوق ماشین را منتشر می کند. به گفته NHTSA ، توجه ناخواسته ای که توسط سر و صدا جذب می شود ممکن است یک سارق احتمالی را تعقیب کند. آنجی لیست می گوید ، انواع مختلفی از آلارم های اتومبیل در دسترس است ، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است لازم باشد مکانیک یا تکنسین زنگ هشدار را برای شما نصب کند - مخصوصاً اگر نصب نیاز به کار با سیستم سیم کشی خودرو داشته باشد.

به گفته NHTSA ، وسایل قابل مشاهده مانند قفل فرمان ، حکاکی پنجره یا چراغ چشمک زن سیستم هشدار دهنده نیز برای جلوگیری از سارق خودرو کافی است. اگر مطمئن نیستند که می توانند بی سر و صدا با ماشین فرار کنند یا می ترسند گرفتار شوند ، Firestone می گوید که آنها ممکن است به طور کلی از خودروی شما اجتناب کنند. قفل پدال نیز میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

7. یک سیستم تثبیت کننده خودرو نصب کنید

NHTSA می گوید ، سارقان می توانند با "سیم کشی داغ" خودروی شما جرقه زنی شما را دور بزنند ، اما شما می توانید با استفاده از سیستم بی حرکت کننده خودرو از این امر جلوگیری کنید. با توجه به NICB ، سیستم های immobilizer ممکن است دارای کلیدهای هوشمند ، سوئیچ ها و احراز هویت احتراق بی سیم باشد. آنها اساساً وسیله نقلیه را غیرفعال می کنند تا دزدی نتواند با آن پیاده شود. Angie's List می گوید ممکن است لازم باشد یک مکانیک یا تکنسین آشنا به سیم کشی خودرو و سیستم های کامپیوتری ایموبیلایزر را در خودرو شما نصب کنید .

8. یک سیستم ردیابی نصب کنید

ممکن است بخواهید سیستم ردیابی را نصب کنید ، که می توان آن را سیستم بازیابی خودرو نیز نامید. (مانند سایر آلارم ها ، ممکن است لازم باشد دستگاه را به صورت حرفه ای نصب کنید.) هنگامی که خودرو شما به سرقت می رود ، این سیستم ردیابی از فناوری بی سیم و/یا GPS برای ارسال سیگنال به پلیس یا خدمات نظارت بر وسیله نقلیه شما استفاده می کند. NICB می گوید. این ممکن است به پلیس کمک کند تا خودروی شما را سریعتر بازیابی کند.

9. چیزهای با ارزش را در ماشین خود نگذارید

یکی از راه های جذب یک سارق این است که یک کیف ، تلفن همراه یا یک کالای با ارزش دیگر را در یک منطقه قابل مشاهده از ماشین خود بگذارید. بهتر است هر چیزی با ارزش را در خانه بگذارید ، اما اگر باید چیز مهمی را با خود داشته باشید ، آن را دور از دید نگه دارید. Firestone همچنین توصیه می کند قبل از رسیدن به جایی که نیاز دارید اشیای قیمتی را در صندوق عقب قرار دهید ، زیرا برخی از سارقان از پارکینگ ها استفاده می کنند - به دنبال افرادی هستند که وسایل را به صندوق عقب خود منتقل می کنند. هنگامی که خودرو را ترک می کنید ، آنها به داخل صندوق عقب می روند تا هر آنچه را که از بین می برید دور خود بگیرید.

10. هشدار دهید

می گوید وقتی ماشین خود را پارک می کنید از محیط اطراف خود آگاه باشید . اگر از ایمنی خودرو خود مراقب هستید یا می بینید که شخصی در اطراف پارکینگ می چرخد ​​، بهتر است در جای دیگری پارک کنید. Firestone همچنین توصیه می کند قبل از اینکه خودروی خود را بدون مراقبت رها کنید ، پنجره ها و درهای خودروی شما بسته باشد.

اگر خودروی شما به سرقت رفت چه باید کرد

اگر ماشین شما به سرقت رفت ، فوراً با پلیس تماس بگیرید. NHTSA می گوید ممکن است لازم باشد اطلاعات زیر را به پلیس ارائه دهید:

  • سال ، مدل ، مدل و رنگ خودرو
  • شماره پلاک
  • شماره شناسایی خودرو (همچنین "VIN" نامیده می شود)

NHTSA می گوید ، همچنین می خواهید در صورت سرقت وسیله نقلیه خود ظرف 24 ساعت به شرکت بیمه خود اطلاع دهید.

 

در حالی که سرقت خودرو مانند گذشته رایج نیست ، متأسفانه هنوز چیزی است که باید از آن در برابر آن محافظت کنید. خوشبختانه ، رعایت چند نکته ساده ممکن است به شما در کاهش احتمال سرقت خودرو کمک کند.
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : رنگ زندگی
تاریخ : چهار شنبه 10 آذر 1400
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: