نکات نگهداری از مبلمان
نکات نگهداری از مبلمان

نکات سبز: چگونه می توان عمر مبلمان را افزایش داد؟

 

در اتحادیه اروپا ، میزان ضایعات مبلمان سالانه به 10.78 میلیون تن می رسد و تنها 10 درصد آن بازیافت می شود. Anastasya Raditya Ležaić ، ستون نویس سبز ما ، برنده سال گذشته جایزه نشنال جئوگرافیک چارچوب زرد برای توسعه پایدار ، علم و آموزش ، به ما توصیه می کند که چه کارهایی می توانیم انجام دهیم و چگونه می توان طول عمر مبلمان را افزایش داد.

Oپنج حرکت می کنیم بله ، به همین دلیل است که من با اشعار تأخیر دارم زیرا دوباره در حال حرکت هستیم. اگر مدتی است ماجراجویی ما را دنبال کرده اید ، ممکن است بدانید که ما دو سال در بلژیک زندگی کردیم ، بنابراین من چند مقاله در Dblog درباره آپارتمان های بروکسل نوشتم . ما سال گذشته به کرواسی بازگشتیم و تابستان امسال دوباره به بلگراد نقل مکان می کنیم. در همه این جابجایی ها ، اسباب کشی را نیز جابجا می کنیم. از قفسه ها و نیمکت های بزرگتر گرفته تا قطعات کوچکتر مانند آشپزخانه چوبی کودکان.

ما یک قفسه سفید Ikea Kallax داریم ، بزرگترین قفسه ، حدود 8 سال سن دارد. ما تا کنون 6 بار این قفسه Kallax را جدا کرده و دوباره مونتاژ کرده ایم. بنابراین او به همراه ما به 6 خانه نقل مکان کرد.

یکبار یکی از دوستان به من گفت: "چگونه این قفسه را بارها جابجا می کنید؟ این قفسه گران نیست ، بنابراین بهتر نیست وقتی به آنجا رسیدید یک قفسه جدید بخرید؟ "

اوه ، کسانی که من را کمی بیشتر می شناسند می دانند که پول هیچ فایده ای ندارد. ما سعی می کنیم عمر هر مورد حتی مبلمان را افزایش دهیم. ما با یک اقتصاد دایره ای زندگی می کنیم ، که من در تمام این سال در مورد آن نوشتم. ما در مورد مد ، منسوجات و لباس های دست دوم صحبت کردیم . و این بررسی من از مبلمان است.

 

طبق اعلام فدراسیون تولیدکنندگان مبلمان اروپا ، تنها در اتحادیه اروپا ضایعات مبلمان سالانه 10.78 میلیون تن است و 80 تا 90 درصد از این ضایعات سوزانده یا به محل دفن زباله ارسال می شود. بنابراین فقط 10 درصد بازیافت می شود. بزرگترین مشکل این است که امروزه کیفیت مواد مبلمان بسیار پایین تر از قبل است.

از چوب جامد و مبلمان فلزی به مصالح ارزان تری که امکان زندگی دوم موفق را محدود می کند ، تغییر کرده است. و به طور کلی ، مشتریان در مورد نحوه نگهداری و تعمیر مبلمان برای افزایش طول عمر آن ، اطلاع چندانی ندارند. با ورود فروشگاه های ارزان مبلمان ، اشتهای ما برای تغییر فضای داخلی هر فصل افزایش می یابد ، که باعث کاهش طول عمر مبلمان و در نتیجه افزایش میزان ضایعات می شود.

خوشبختانه با افزایش آگاهی ، روند فروش و خرید مبلمان کارکرده رو به افزایش است. پس از اولین فروشگاه مبلمان دست دوم در سوئد ، IKEA چنین سرویسی را در کشور ما نیز ارائه می دهد. آیا درباره پروژه " شانس دوم " چیزی شنیده اید ؟ شما می توانید مبلمان قدیمی IKEA خود را به IKEA برگردانید ، آنها آن را از شما با قیمتی نمادین خریداری می کنند و آن را به شخصی می فروشند که مشکلی در خرید مبلمان کارکرده با قیمت بسیار پایین ندارد. هر قطعه شانس متفاوتی خواهد داشت!

البته بازسازی مبلمان قدیمی نیز رو به افزایش است. در اتاق نشیمن ما ، زیباترین صندوقچه - که مدام از مهمانان تقدیر می شود - یک صندوقچه قدیمی چوبی یکپارچهسازی با سیستمعامل قدیمی است که از اتاق زیر شیروانی مادرشوهرم برداشته و سفید رنگ کردم ، سپس دسته های قدیمی را به سرامیک تغییر دادم. و آنها را آبی رنگ کرد

 

به طور کلی برای کاهش ضایعات مبلمان چه کنیم؟ بیایید قدم های کوچکی برداریم ، از خودمان…

1. تعمیر و نگهداری . برای افزایش طول عمر محصول ، از جمله صندلی ، مهم است که آن را به خوبی نگهداری کنید.

2. تعمیر . ما فوراً تسلیم نمی شویم ، فوراً تسلیم نمی شویم. تقریباً هیچ چیزی وجود ندارد که در مورد یک قطعه مبلمان ثابت شود.

3. استفاده مجدد . این بدان معناست که اگر دیگر کمد خود را نمی خواهید ، آن را به کسی که نیاز به کمد دارد بفروشید. و برعکس ، اگر به کمد لباس نیاز دارید ، قبل از رفتن به فروشگاه ابتدا در بازار نگاه کنید ، فقط طبق اصل شانس دوم Ikea.

 

4. بازسازی . این درست مثل کمد من است. قهوه ای ، قدیمی و هیچ چیز - رنگ آمیزی مجدد ، تغییر دسته. این مدرن نیست و شما از طراحی اسکاندیناوی خوشتان می آید؟ پاهای سرد را روی نیمکت قدیمی بگذارید!

5. هدف مجدد . شما یک تخت خواب قدیمی دارید ، نمی خواهید آن را بازسازی کنید زیرا به یک تخت خواب نیاز ندارید؟ من از یک تخت خواب قدیمی یک خانه بازی کودکان درست کردم. و از یک تخت کودک می توانید یک میز برای بچه ها درست کنید وقتی که آنها از گهواره بزرگتر می شوند.

6. بازیافت . هنگامی که طول عمر واقعاً تمام شد ، مبلمان را بازیافت کنید.

https://digichoob.com/article/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%DA%86%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده : رنگ زندگی
تاریخ : چهار شنبه 10 آذر 1400
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: