پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
بازدید : 143
نویسنده : رنگ زندگی

کسب و کار اینترنتی در سال های اخیر در بین صاحبان مشاغل رشد چشمگیری داشته است. به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان مشاغل می خواهند کسب و کار خود را در فضای آنلاین وب سایت تحقق بخشند. البته این فقط در مورد تجارت صدق نمی کند و افراد زیادی هستند که می خواهند شخصی، اخبار و غیره داشته باشند. سایت های.

در نتیجه زمانی که فردی تصمیم می گیرد برای خود یا کسب و کار خود وب سایتی داشته باشد، این سوال پیش روی او ایجاد می شود که وب سایت مورد نظر را در اختیار کدام شخص یا شرکت قرار دهد.

معیارهای انتخاب شرکت توسعه وب سایت

در زیر به چند معیار برای انتخاب یک شرکت طراحی سایت مناسب می پردازیم:

1- گرافیک و نقش مهم آن در طراحی سایت:
بر اساس دانش روز طراحی سایت، کارشناسان معتقدند رویکرد گرافیکی به تصویرسازی از شوش و سفال ابریشم تا نقاشی کتاب خطی جایگاه ویژه ای در فرهنگ ما داشته است. طراحی نماد، تصویرسازی، صفحه آرایی و خوشنویسی (تایپوگرافی) در آثار هزاران سال پیش و همچنین در مدرن ترین آثار امروزی دیده می شود. آنچه این رویکرد طراحی را همچنان زنده کرده است، انعطاف پذیری آن در برابر تغییرات و توسعه جوامع است. مثلاً با اختراع چاپ، هنر طراحی جای خود را به صفحه آرایی و تصویرسازی داد و امروزه امروزه پدیده اینترنت به اندازه اختراع خط یا چاپ اهمیت دارد و در این زمینه گرافیک آخرین جایگاه را دارد. کلمه.
با پیشرفت جوامع، روز به روز بر استفاده مردم از اینترنت افزوده می شود و اکنون به یکی از رسانه های قدرتمند و پرمخاطب تبدیل شده است و برگ برنده این رسانه این است که بخش بزرگی از مخاطبان نیز تولیدکنندگان محتوا هستند. . بنابراین روزانه بیش از هفت میلیون صفحه به اینترنت اضافه می شود.اگر به یاد داشته باشیم که نحوه نمایش محتوا در وب اغلب به صورت متن و تصویر است، می توان به مکان و حوزه تأثیر گرافیک در این امر پی برد. میدان . البته نمی توان انکار کرد که این گرافیک است که در نهایت تاثیر و جذب مخاطب را تعیین می کند.طراحی گرافیکی سایت تنها نقش تزئینی و جانبی در یک وب سایت ندارد. در مرحله اول گرافیک صفحات وب باید دسترسی آسان و سازماندهی محتوا را تضمین کند و سپس به جنبه های تزئینی بپردازد و استفاده از طراحی سایت مناسب و گرافیک حرفه ای و با کیفیت در آن باعث حرفه ای شدن کسب و کار شما می شود. نظر به طور کلی، افراد حرفه ای بیشتر مورد اعتماد هستند و اعتماد منجر به فروش بیشتر می شود.

گرافیک و نقش مهم آن در طراحی سایت

 

2- کارایی و سرعت کار سایت:
برخی از سایت ها پس از مدتی به طور قابل توجهی کند می شوند که دلیل آن افزایش حجم پایگاه داده و رعایت نکردن یکسری نکات فنی در پیاده سازی وب سایت ها می باشد. به عبارت دیگر، زمانی که کاربر به صفحه ای هدایت می شود که نیاز به دیدن یک سری اطلاعات خدمات طراحی سایت موجود در پایگاه داده دارد، با مشکل زمان طولانی برای بازیابی اطلاعات از پایگاه داده مواجه می شود.

تیم بسیار قوی شرکت طراحی سایت افرا با بهره مندی از دانش روز و توان تخصصی بهترین عملکرد و سرعت را در طراحی خود دارد.

کارایی و سرعت عملیات سایت

3- پیاده سازی رابط کاربری (UI):
UI مخفف User Interface به معنای رابط کاربری است. برخلاف UX که بر تجربه کلی کاربر یک محصول تمرکز دارد، UI بر نحوه صفحه بندی محصول تمرکز دارد. آنها مسئول طراحی هر صفحه با ابزارها و فرم هایی هستند که می توانند مسیری را که طراح UX طراحی کرده است پیاده سازی و قرار دهد. به عنوان مثال، زمانی که یک طراح رابط کاربری می خواهد داشبورد سیستم آماری را پیاده سازی کند، ممکن است تصمیم بگیرد مهم ترین موضوع را در صفحه در بالای صفحه قرار دهد یا آن را در نوار کناری صفحه قرار دهد یا با طراحی یک دکمه. برای نمایش به گونه ای که از تجربه بصری و طراحی کلی کاربر پشتیبانی کند.

علاوه بر این، طراحان رابط کاربری معمولاً مسئول یکپارچه سازی سبک طراحی در سراسر فرآیند محصول هستند تا به طور مستقیم نوع چیدمان و محتوای صفحات با یکدیگر سازگار باشد و زبان طراحی مورد استفاده در تمام فرآیندها و صفحات سازگار باشد. Save the product. حفظ این ثبات در نمایش عناصر، نمایش خطاها و سبک طراحی ضروری است.

شرکت طراحی وب افرا با ارائه بهترین کیفیت در طراحی رابط کاربری مفتخر است و همواره در جهت پیاده سازی رابط های کاربری جدیدتر و پیشرفته تر گام بر می دارد.

پیاده سازی رابط کاربری

4-طراحی واکنشگرا:
کاربران می توانند وب سایت را با دستگاه های مختلف مرور کنند. همانطور که می دانید در چند سال اخیر
اهمیت تعیین اهداف در شرکت طراحی سایت
نوشته شده در جمعه 29 مهر 1401
بازدید : 140
نویسنده : رنگ زندگی

برای اینکه بدانیم اهداف یک شرکت توسعه وب سایت چیست، ابتدا باید بدانیم که راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار بدون تعیین هدف در واقع مانند سوار شدن به ماشین و شروع رانندگی بدون داشتن نقشه و مکان مشخص است. البته ممکن است در انتهای جاده جواهری پیدا کنید که باعث شود مقصدتان را از دست بدهید و گم شوید و بدون مقصد خاصی به رانندگی ادامه دهید.

اهمیت هدف گذاری در یک شرکت طراحی سایت
این کافی نیست که سایت شما فقط یک تجربه خوب به بازدیدکنندگان خود بدهد، اگر می خواهید سایت طراحی شده توسط شرکت شما به نتیجه برسد، ابتدا باید اهداف طراحی سایت خود را مشخص کنید.

دلیل اهمیت اهداف سایت چیست؟
احتمالاً هنگام طراحی یک سایت جدید یا اصلاح آن، چندین هدف در ذهن دارید، قیمت طراحی سایت فروشگاهی مانند نمایش نام تجاری خود، برجسته کردن کیفیت محصولات و خدمات و سهولت در انتخاب کاربران.

قبل از اینکه به رنگ، طرح و محتوای سایت فکر کنید، باید به این فکر کنید که از طراحی یک سایت چه چیزی به دست خواهید آورد. اینجاست که اهداف طراحی وب سایت واقعاً در این امر به شما کمک می کند.

اهداف شرکت طراحی سایت چیست؟
اهداف شرکت طراحی سایت چیست؟

به خاطر داشته باشید که اهداف شرکت طراحی سایت شما با اهداف کاربران متفاوت است. در درخواست های شما، میزان مکالمات، ورودی ایمیل یا دانلودها، در حالی که کاربران شما احتمالاً علاقه مند به دریافت اطلاعات ویژه در مورد یک شی خاص هستند. ترفندی بیابید که کاربران شما را تشویق به انجام یک اقدام خاص کند و همچنین به رشد و توسعه کسب و کار شما کمک کند.

تعیین اهداف به شما کمک می کند تا در مورد طراحی وب سایت، نحوه ساخت آن و نحوه سنجش موفقیت آن تصمیم بگیرید، اهداف وب سایت شما باید اهداف کسب و کار شما باشد، اما اگر کسب و کار شما آنلاین باشد، بسیار شبیه به هم خواهند بود.

تعیین اهداف سایت به شما کمک می کند تا کارهای زیر را انجام دهید:

مخاطب شما کیست؟
اگر به اسپانیا بروید به سختی یک ایتالیایی می بینید، این موضوع در مورد وب سایت نیز صدق می کند، توجه به خواسته ها و علایق مخاطبان خود در طراحی وب سایت به نتایج بهتری منجر می شود.

مدتی را صرف درک این موضوع کنید که مخاطب شما قیمت طراحی سایت چه کسی است، چه چیزی برای آنها مهم است و چه چیزی در زندگی آنها مهم نیست.

چرا آنها به سایت شما آمدند اکثر بازدیدکنندگان به دنبال چیزی خاص هستند، در مورد آن فکر کنید و مطمئن شوید که سایت شما مکانی آسان برای انتخاب است.

چگونه محتوای موثر ایجاد کنیم
هنگامی که مخاطبان خود را شناسایی کردید، برای ایجاد حضور آنلاین خود وقت بگذارید. در اینجا یک تمایز مهم وجود دارد، مخاطب هدف شما بر اساس داده های جغرافیایی و جمعیتی مانند جنسیت، درآمد و موقعیت مکانی تعریف می شود. در حالی که شخصیت‌های آنلاین شما به رفتار آنها، از جمله چالش‌هایی که با آن روبرو هستند و مشکلی که می‌خواهند حل کنند، نگاه می‌کنند. به عنوان مثال، بازدیدکنندگان یک سایت پوشاک زنانه ممکن است زنانی باشند که می خواهند برای خود یا دوستانشان لباس بخرند یا مردانی که می خواهند برای همسرانشان خرید کنند.

با ایجاد پرسونای آنلاین و تعیین اهداف کلی خود برای سایت خود، می توانید محتوای موثری ایجاد کنید که هم برای مخاطبان شما جذاب باشد و هم تأثیر مطلوبی بر روی آنها بگذارد.

چگونه سایت خود را سازماندهی کنیم
با تعریف اهداف شرکت طراحی سایت خود، ابزارهای لازم را برای سازماندهی و اولویت بندی محتوای سایت و به حداکثر رساندن اثربخشی آن ایجاد کنید.
مطمئن شوید که سایت شما به وضوح فعالیتی را که دنبال می کنید تعریف می کند و سازمان سایت خود را با استفاده از ناوبری بر علیه افراد آنلاین آزمایش کنید. تعیین کنید که چه چیزی آنها را به سایت شما سوق می دهد و مسیریابی ایده آل برای رساندن آنها به اطلاعات مورد نظر چیست.

چگونه عملکرد سایت خود را اندازه گیری کنیم
در نهایت، با تعریف اهداف سایت خود و پیگیری آنها، ابزارهای سنجش عملکرد خدمات سایت را دریافت خواهید کرد که به کسب و کار شما کمک می کند. با اندازه گیری موفقیت اهداف خود در بازه های زمانی مختلف، می توانید ببینید که آیا به اهداف خود رسیده اید یا از دست داده اید یا از انتظارات خود فراتر رفته اید.

اهداف شرکت طراحی سایت چیست؟
اهداف شرکت طراحی سایت چیست؟

تعیین اهداف سایت
اهداف شرکت های مختلف طراحی سایت متفاوت است، بنابراین اهداف شما بسته به نوع کسب و کاری که دارید متفاوت است. بنابراین وقتی اهدافی را تعیین می کنید، باید مطمئن شوید که آنها هوشمند هستند:

واضح باشید: "افزایش ترافیک وب سایت" یک هدف خاص نیست و نحوه دستیابی به آن اهمیتی ندارد. اما افزایش 6 ماهه ترافیک سایت با حجم 50 درصد به شما کمک می کند تا به آنچه به دنبال آن هستید برسید و همچنین به شما امکان می دهد هدف خود را بسنجید.

قابل اندازه گیری باشید: تنها راه برای ردیابی پیشرفت به سمت اهداف خود اندازه گیری آن است. مثلا یک جدول زمانی داشته باشید: در نهایت، باید یک جدول زمانی برای هدف طراحی وب سایت خود ایجاد کنید، مثلاً فروش X را تا 20 درصد در ماه آینده افزایش دهید تا بتوانید آن را به طور دقیق پیگیری کنید. و هدف شما باید در زمان معینی، مثلاً در چند هفته، ماه یا سال، قابل دستیابی باشد. این اصل را به خاطر بسپارید که هیچ قانون سخت و سریعی برای ایجاد اهداف سایت شما وجود ندارد، هر سایتی اهداف متفاوتی خواهد داشت، بنابراین تنها شما و صاحب کسب و کار می توانید اهداف مناسب را برای سایت خود تعیین و تعریف کنید. میزان موفقیت شما چقدر است؟ به یاد داشته باشید که بدون تعیین اهداف، سایت شما برای رونق کسب و کار شما چندان موثر نخواهد بود.
همه چیز درباره طراحی سایت
نوشته شده در پنج شنبه 28 مهر 1401
بازدید : 130
نویسنده : رنگ زندگی

در دنیای امروز شنیدن کلماتی مانند طراحی سایت یا وب سایت ممکن نیست
خورده نمی شود و بدون شک به دلیل نیازهای امروزی به این صفحات اینترنتی پرداخته اید. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که وب سایت چیست؟

در واقع وب سایت صفحه ای در اینترنت است که می تواند مطالب و اطلاعات مختلفی را ارائه دهد که می تواند در صفحات وب سایت به کاربران نمایش داده شود، می تواند در انواع متن، تصویر، ویدئو، فایل های صوتی و ... باشد.

همانطور که ما یک قطعه زمین را در دنیای واقعی برای زندگی یا تجارت اجاره می کنیم، در دنیای اینترنت نیز می توانیم همین کار را انجام دهیم. یعنی می توانیم بخشی از اینترنت را اجاره کنیم و آن قسمت را برای مدتی برای خودمان داشته باشیم. به بخشی که در اینترنت اجاره می کنیم و برای مدتی مالک آن هستیم وب سایت می گویند. در واقع، وب سایت ها قلمروهای ما در اینترنت هستند که می توانیم به طرق مختلف از آنها استفاده کنیم.

همه وب سایت ها باید در شبکه جهانی وب قرار بگیرند تا از سراسر جهان قابل دسترسی باشند.

پس شبکه جهانی وب چیست؟

وقتی از مردم سوال می شود که وب چیست، ممکن است بسیاری از مردم فکر کنند که اینترنت و شبکه جهانی وب یک دسته هستند. البته با اینکه خیلی به هم نزدیک هستند اما ساختارهای متفاوتی دارند.

 شبکه جهانی وب چیست؟

 شبکه جهانی وب مجموعه ای از وب سایت ها و صفحات وب سایت است که در رایانه های مختلف ذخیره می شوند. این کامپیوترها از طریق اینترنت به یکدیگر متصل می شوند. وب سایت ها دارای محتوای متنی، تصاویر، محتوای صوتی و تصویری و غیره هستند. کاربران می توانند از هر نقطه از جهان از طریق اینترنت به محتوای این سایت ها دسترسی داشته باشند.

 چارچوب اصلی فضای وب، صفحات وب سایت است. هر یک از این صفحات دارای یک آدرس منحصر به فرد هستند، به این آدرس URL می گویند. به مجموعه خاصی از صفحات وب که به یک آدرس خاص لینک شده اند، وب سایت می گویند. به عبارت دیگر، شبکه جهانی وب مانند یک کتاب الکترونیکی عظیم است که بر روی سرورهای مختلف در سراسر جهان ذخیره می شود.

پس چه کسی این وب سایت را اختراع کرد؟

در سال 1989، فردی به نام تیم برنرز لی پیشنهادی ارائه کرد که روش زندگی و ارتباط مردم را برای همیشه تغییر داد.

او که با نام TimBL نیز شناخته می شود، مخترع شبکه جهانی وب است. نرم افزاری که به کاربران اجازه می دهد تا در هر کجا که از اینترنت استفاده می کنند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

در سال 1991، این استاد MIT اولین سایت تاریخ را در آزمایشگاه های بنیاد علوم سرن کشف کرد. آدرس این سایت info.cern.ch بود و اطلاعات این پروژه را منتشر کرد.

اولین سایت ها با کدهای HTML ساده نوشته می شدند. صفحات این سایت ها شامل سرصفحه ها، پاراگراف ها و فرامتن بودند که بر روی صفحه های مختلف کامپیوتر نمایش داده می شدند. از هایپرلینک ها در ابرمتن ها استفاده می شد و کاربران می توانستند از طریق این لینک ها به صفحات دیگر مراجعه کنند.

از توضیحات علمی بگذرید. آنچه شما باید بدانید این است که وب سایت ها یک پلت فرم ارتباطی ساده و منعطف هستند که یکی از مهم ترین دستاوردهای تاریخ بشر به حساب می آیند و این درست قبل از وارد شدن موتورهای جستجو است.

 تفاوت بین وب و اینترنت

برخی از افراد از واژه اینترنت و وب به عنوان مترادف استفاده می کنند و فکر می کنند که این دو عبارت یکی هستند. اینترنت در واقع یک شبکه بسیار بزرگ از کامپیوترهایی است که به یکدیگر متصل هستند. اما شبکه جهانی وب مجموعه ای از صفحات وب است که در این شبکه راه اندازی می شوند. به عبارت دیگر، مرورگر سیستم شما از اینترنت برای دسترسی به وب استفاده می کند. اینترنت همچنین به شما امکان می دهد به دیگران ایمیل بزنید، با یکدیگر چت کنید و فایل ها را به اشتراک بگذارید.

 تاریخچه طراحی سایت

 تاریخچه طراحی سایت

زمانی که تیم برنرز لی در سال 1989 اینترنت را ایجاد کرد، احتمالاً نمی دانست که دنیای اینترنت از آن زمان تا این حد تغییر خواهد کرد. در واقع تاریخچه طراحی سایت با تاریخچه اینترنت مرتبط است و بعد از آن تقریبا هر سال دستخوش تغییرات مهمی می شود، امروزه به جایی رسیده ایم که تصور دنیایی بدون اینترنت برایمان سخت باشد. و وب سایت ها

اولین مراحل توسعه طراحی وب، عصرهای تاریک است، زیرا صفحات معمولا سیاه و تاریک هستند و تنها دارای چند پیکسل تک رنگ هستند که به سختی می توان آنها را متحرک کرد. طراحی این وب سایت ها با استفاده از نمادها و نمادها انجام می شود.

در سال 1990 زبان برنامه نویسی HTML ایجاد شد و در سال 1991 اولین سایت با استفاده از این زبان طراحی و در اینترنت راه اندازی شد. و یک سال بعد از آن در سال 1992 امکان جدول یا جدول به زبان HTML اضافه شد که به طراحان کمک کرد تا محتوای سایت را جدا و مرتب کنند و به نوعی سایت ها حالت سازمان یافته ای پیدا کردند. در آن زمان حدود 10 میلیون کاربر از اینترنت استفاده می کردند و 600 سایت فعال وجود داشت.

سپس در سال 1995 دو پلتفرم قدرتمند وارد عرصه وب شدند:

جاوا اسکریپت
فلش فلش
این دو ابزار قدرتمند و کاربردی به طراحان کمک کرده تا ویژگی های فوق العاده ای را برای سایت خود ایجاد کنند و به موفقیت های زیادی در طراحی وب سایت دست پیدا کنند. از جمله این امکانات می توان به: آنلاین اشاره کرد 

سبک فونت، رنگ و جزئیات سایت خود را در یک فایل ذخیره کنید و نیازی نیست کد را در هر صفحه از سایت بازنویسی کنید، فقط مقادیر را از فایل CSS بخوانید.

Frame همچنین به طراح کمک کرد تا چندین صفحه از سایت خود را در پنجره مرورگر به کاربر نمایش دهد و به عبارتی صفحه دیگری از سایت در صفحه فعلی به کاربر نشان داده شود.

در سال 1998 و 1999 زبان های برنامه نویسی وب بهبود یافتند و زبان PHP و همچنین نسخه جدیدی از CSS به نام CSS 3 معرفی شد. زبان PHP به طراح سایت کمک کرد تا یک سایت پویا ایجاد کند که با کاربر و ویژگی ها در تعامل باشد. این زبان برنامه نویسی به وفور وجود داشت، پس از ورود آن به فضای مجازی، سایت های فروشگاهی و سایر سایت های مدرن نیز وارد شدند.

 

تاریخ فن آوری های مهم اضافه شده به وب سایت ها:

جداول در طراحی وب (1995)
جاوا اسکریپت (1995)
رعد و برق (1996)
پیدایش CSS (1998)
ظهور موبایل ها - شبکه ها و چارچوب ها (2007)
طراحی وب سایت واکنش گرا (2010)
طراحی سایت تخت (2010)

 

انواع سایت را وارد کنید
به طور کلی می توان انواع وب سایت ها را از چند دیدگاه مورد بررسی قرار داد:

از نظر فنی
بهره وری
برنامه نويسي
انواع سایت ها از نظر فنی

از نظر فنی سایت ها به انواعی مانند پویا، استاتیک و غیره تقسیم می شوند.
سایت ایستا
سایت ایستا سایتی است که قابل تغییر یا به روز رسانی نیست. این سایت ها به دو صورت HTML و Full Flash نوشته می شوند. مزایای سایت های استاتیک و پایدار به شرح زیر است:

برای طراحی وب سایت های ثابت نیازی به برنامه نویسی حرفه ای ندارید. یک کار HTML همچنین می تواند فرآیند طراحی را مدیریت کند. این امر باعث کاهش هزینه طراحی وب سایت می شود.
از آنجایی که طراحی صفحات در سایت های استاتیک به صورت جداگانه انجام می شود، طراح می تواند هر صفحه را با ویژگی های منحصر به فرد طراحی کند.

اما معایب این نوع سایت ها چیست؟
آپدیت فقط توسط طراح سایت امکان پذیر است. در این حالت شما برای افزودن و حذف محتوا کاملاً به طراح وابسته هستید.
هزینه های نگهداری این سایت ها بیشتر است زیرا صاحبان باید برای ویرایش محتوا هزینه جداگانه ای به طراح بپردازند و خودشان نمی توانند این کار را انجام دهند.
از آنجایی که به روز رسانی در سایت های ثابت انجام نمی شود، آنها نمی توانند موقعیت های بالایی در موتورهای جستجو کسب کنند. (آیا تا به حال در صفحه دوم نتایج گوگل بوده اید!؟)
این سایت ها انعطاف پذیر نیستند و امکان ارتباط بین کاربر و مدیر وجود ندارد. به همین دلیل کاربران علاقه ای به سایت های ثابت ندارند.

سایت های پویا
سایت پویا سایتی است که انعطاف پذیر است و به مدیران اجازه ویرایش می دهد. این سایت ها با استفاده از زبان های برنامه نویسی سمت سرور یا با سیستم مدیریت محتوا یا CMS طراحی شده اند.

با استفاده از این سایت ها، نیازی نیست که به کامپیوتر مسلط باشید یا برنامه نویسی بدانید تا بتوانید به راحتی به محتوای سایت خود دسترسی داشته باشید، آن را تغییر دهید و هر زمان که خواستید آن را به روز کنید. چندین سیستم مدیریت محتوا وجود دارد که وردپرس یکی از معروف ترین آنهاست.

سایت های پویا به صورت برنامه نویسی یا پویا در Flash طراحی شده اند. سایت های Dynamic Flash بر روی پلتفرم Adobe Flash نمایش داده می شوند و بنابراین سنگین هستند. سایت های سنگین به کندی بارگذاری می شوند و در موتورهای جستجو رتبه پایین تری دارند. اگرچه این سایت ها خسته کننده هستند، اما زیبا و جذاب هستند و برای کاتالوگ محصولات یا محتوای هنری مناسب هستند.

 

انواع وب سایت ها بر اساس عملکرد
با توجه به نحوه کار، وب سایت ها را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. سایت فروشگاه، سایت شخصی، سایت شرکتی، سایت وکیل، طراحی سایت کاتالوگ و غیره. از جمله وب سایت های مختلفی هستند که می توانید با توجه به ماهیت کسب و کار خود انتخاب کنید.

وب سایت های شرکتی
وب سایت های شرکتی سایت هایی هستند که در آن یک شرکت یا محصول خدمات یا محصولات خود را ارائه می دهد.

سایت های شخصی
این سایت ها برای نشان دادن یک شخص خاص مانند یک هنرمند، مهندس یا دانشجو طراحی شده اند.

اطلاعات ارجاع این شخص در دسترس عموم است

سایت های فروشگاهی
در این سایت ها بیشتر هدف فروش محصول است تا کاربر سایت بتواند محصول مورد نظر خود را از این نوع سایت ها خریداری کند.

سایت های خدماتی
سایت های خدماتی سایت هایی هستند که در آنها خدمات ویژه ای مانند دانلود فیلم، فیلم یا عکس و یا امکان برقراری ارتباط با دیگران به کاربر ارائه می شود.

 

انواع وب سایت ها از دیدگاه برنامه نویسی
یک سری از وب سایت ها وجود دارند که به طور خاص برای یک کار خاص طراحی شده اند که به آنها وب سایت های طراحی شده سفارشی می گویند.

برای مثال طراحی سایت با زبان PHP

طراحی سایت با زبان پایتون

یک سری وب سایت ها هستند که با سیستم های مدیریت محتوا یا از طریق یک سری نرم افزار به صورت آماری قابل دسترسی هستند که با ایجاد یک سری تغییرات کوچک که به آنها گفتو می گویند می توان از آنها بهره برداری کرد. 

CSS مخفف Cascading Style Sheets و مخفف Cascading Sheets است. این زبان، مانند HTML، یک زبان نشانه گذاری است که به شما امکان می دهد ساختار صفحات وب، از ترتیب دادن عناصر گرفته تا تغییر رنگ ها و فونت ها را شکل دهید. با استفاده از CSS، می توانید ویژگی هایی مانند رنگ ها، فونت ها، اندازه ها، ابعاد، نحوه چیدمان عناصر و غیره را تنظیم کنید. در صفحات وب

یادگیری زبان جاوا اسکریپت
یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی که برای ایجاد وب سایت های پویا استفاده می شود جاوا اسکریپت است. جاوا اسکریپت یک زبان تفسیری پویا، شی گرا و سطح بالا است که از انواع سبک های برنامه نویسی پشتیبانی می کند. برای مثال اگر صفحه ای با انیمیشن یا منوی کشویی می خواهیم، ​​از این زبان استفاده می کنیم

آموزش زبان برنامه نویسی سرور
اطلاعات بین مرورگر و سرور با استفاده از زبان سمت سرور مبادله می شود. سایت ها علاوه بر ظاهر جذاب باید دارای منطق مناسب نیز باشند. دو دسته از توسعه دهندگان وب وجود دارد

دسته اول به ظاهر و زیبایی سایت می پردازند که به آنها برنامه نویس کاربر می گویند و دسته دوم برنامه نویسان سمت سرور هستند که به اجرای صحیح منطق سایت و البته برنامه نویس رسیدگی می کنند. همچنین می توانید به دو مورد از این وظایف که کامل می شود پشته می گویند.

بهترین راه برای یادگیری طراحی وب
بسیاری از کسانی که می خواهند شروع به یادگیری طراحی وب کنند نمی دانند کدام روش یادگیری برای آنها مناسب تر است، ما به نقاط قوت و ضعف چندین روش می پردازیم.

1- دانشگاه

دانشگاه رفتن شما را مجبور به یادگیری اصول اولیه طراحی سایت و چندین زبان برنامه نویسی می کند، اما برای بسیاری از دانشجویان این مسیر مناسب نیست و سال های زیادی را صرف مطالعه تئوری دروس می کنند و در عمل پیشرفتی نداشته اند.

2- کتاب و مقاله

این روش هزینه بسیار کمی دارد و کامل ترین روش است اما یادگیری آن سخت است و نیاز به تلاش و کار زیادی دارد و باز هم ممکن است از روند برنامه نویسی عملی دور باشید.

3- فیلم آموزشی را مشاهده کنید

این روش هزینه کمی دارد و شما می توانید در همه جا به آموزش دسترسی داشته باشید، همچنین می توانید از بهترین تجربیات اساتید استفاده کنید، اما عیب آن این است که اگر سوالی دارید، نمی دانید چگونه آن را برطرف کنید و اگر ویدیوها کیفیت بالایی ندارند وقت شما تلف می شود

4- دوره های آنلاین

این روش یادگیری آسان را برای شما به ارمغان می آورد و پشتیبانی خوبی دارد و تخصص اساتید در اختیار شما خواهد بود اما هزینه بالایی دارد و موضوعات توسط استاد تعیین می شود و ممکن است کافی نباشد.

 

پیشنهاد ما این است که فیلم های آموزشی را مشاهده کنید و با مطالعه کتاب مشکلات را حل کنید و در نهایت با یک دوره کارآموزی در یک شرکت خوب، مهارت های عملی خود را ارتقا دهید.

آموزش رایگان طراحی سایت
با کمک بسیاری از فیلم ها، سایت ها، کتاب ها می توانید آموزش طراحی وب سایت را به صورت رایگان یا کم هزینه یاد بگیرید و اگر انگلیسی بلد هستید می توانید از سایت 3schools شروع کنید.

 

 

 

آموزش طراحی سایت وردپرسی
وردپرس یک نرم افزار متن باز است که می توانید از آن برای ایجاد وب سایت، وبلاگ یا اپلیکیشن استفاده کنید. قابلیت متن باز بودن به کاربر امکان دسترسی به کدها را می دهد. به عبارت دیگر وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است که از قالب های زیادی تشکیل شده است و کاربر می تواند بدون داشتن دانش اولیه برنامه نویسی یک سایت طراحی کند. در سال 2004 اولین نسخه وردپرس منتشر شد. در سال 2005، توسعه وردپرس از حالت خصوصی خارج شد و به همه توسعه دهندگان وب اجازه داد تا در توسعه آن نقش ایفا کنند. نتیجه این تغییرات یک CMS قدرتمند است که نقش زیادی در طراحی وب سایت دارد.

 

ویژگی های وردپرس
آزاد بودن

سهولت استفاده

امکان استفاده از فرمت های مختلف

انعطاف پذیری

قابل ارتقا با افزونه ها

ابزارهای مختلف انتشار

سئو بهبود یافته

 

هزینه آموزش طراحی سایت
اگر بخواهید طراحی سایت را از طریق کلاس های آنلاین و دوره های موجود بیاموزید، با قیمت های متفاوتی مواجه خواهید شد، قیمت کلاس ها با توجه به موضوعات، موسسات و اساتید و کیفیتی که ارائه می دهند متفاوت است و از 300 هزار تومان تا 8 میلیون تومان متغیر است. تقریباً) در دسترس هستند و اگر خود را از طریق کتاب و ویدیو آموزش دهید، هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

نرم افزار طراحی سایت
وجود ابزارهای حرفه ای و کاربردی کنترل پروژه را برای شما آسان می کند. برای این منظور از محیط توسعه یکپارچه استفاده می شود که به اختصار IDE نامیده می شود. IDE یک محیط کاملا یکپارچه است که ابزارهای مورد نیاز برای طراحی یک وب سایت را در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین می توانید از آنها برای طراحی قسمت های مختلف سایت خود استفاده کنید. برای اینکه بتوانید کدهای خود را کوتاهتر از حد معمول بنویسید و سرعت کار را افزایش دهید، استفاده از این نرم افزارها می تواند کمک زیادی به شما کند.

بهترین نرم افزار طراحی سایت
شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چرا ما به بهترین نرم افزار طراحی وب نیاز داریم
بازدید : 79
نویسنده : رنگ زندگی

بسیاری از تکنیک هایی که در قسمت فروش حضوری در مورد آنها صحبت کردیم در این قسمت نیز قابل استفاده هستند، اما علاوه بر آن ها نکاتی وجود دارد که باید رعایت کنید تا بتوانید به میزان فروش برسید. که من می خواهم.

24. در نمایشگاه ها شرکت کنید!

اولین نکته شرکت در نمایشگاه های مختلف و حضور فعال است.بعضی از شرکت ها تلاشی برای شرکت در کنفرانس ها و رویدادها نمی کنند.شاید فکر کنید که تعداد جذب مشتری جدید در این نمایشگاه ها کم است.نمی خواهد شما در آن شرکت کنید، اما اینطور نیست! آموزش فروش اگر تعداد مشتریانی که از این طریق جذب می کنید کم باشد، می توانید با سایر شرکت ها و بازدیدکنندگان تعامل مستقیم داشته باشید که برای برند شما بسیار خوب است!

25. به غرفه ای که دارید توجه کنید!

در نمایشگاه یا همایش، غرفه شما ویترین کسب و کار شما است، پس حتما آن را آنگونه که شایسته است طراحی و اجرا کنید، به یاد داشته باشید که غرفه شما باید شما و کسب و کارتان را حرفه ای نشان دهد و همچنین محصولات شما را به خوبی نشان دهد. مکانی را برای نمایش محصولات خود در نظر بگیرید تا مردم بتوانند آنها را به خوبی ببینند

26. راه ارتباطی را پیشنهاد دهید!

اجازه ندهید ارتباط با مشتری شما به نمایشگاه محدود شود. اطمینان حاصل کنید که مشتری می تواند پس از کنفرانس با شما تماس بگیرد. به عنوان مثال، آدرس وب سایت خود را به عنوان یک کد QR چاپ کنید و آن را در قسمتی از استند قرار دهید، یا می توانید کاری سنتی تر انجام دهید و از کارت ویزیت برای حفظ ارتباط استفاده کنید.

27. مدیریت زمان و مدیریت مشتری بسیار مهم است!

طوری رفتار نکنید که مشتریان از درخواست صحبت با شما پشیمان شوند! در بسیاری از غرفه ها، نمایندگان فقط با یک مشتری صحبت می کنند و به مشتریان دیگر اهمیت نمی دهند! شما باید زمان را به خوبی مدیریت کنید و سعی کنید به خوبی با اکثر مشتریان و بازدیدکنندگان ارتباط برقرار کنید

در نهایت به آخرین قسمت از تکنیک های فروش می رسیم که در این مقاله به آن ها پرداخته ایم و آن ها بیشتر تکنیک های فروش تلفنی هستند! به یاد داشته باشید که فروش تلفنی همچنان پابرجاست و بسیاری از شرکت ها از این روش فروش استفاده می کنند، بنابراین باید به تکنیک ها و روش های فروش در این بخش تسلط داشته باشید.

تکنیک های بیشتر فروش: فروش تلفنی
قبل از شروع به ارائه تکنیک های این قسمت، بهتر است اشاره کنیم که اگر می خواهید به مبحث فروش تلفنی تسلط کامل داشته باشید و در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشید، می توانید دوره فروش تلفنی دنیا اباذری را خریداری کنید. به موضوع فروش تلفنی و تکنیک های آن می پردازد. در ادامه به بررسی تکنیک های فروش تلفنی می پردازیم:

28. وقت شناس باشید و به موقع تماس بگیرید!

چه زمانی باید با مشتری تماس بگیرم؟ 7 صبح؟ نه! مراقب باشید مزاحم مشتریانتان نشوید، پس باید زمان مناسبی را برای تماس انتخاب کنید، بهتر است قبل از تماس با یک پیامک به مشتری خود اطلاع دهید که در ساعت مشخصی با شماره خاصی با آنها تماس بگیرید. در این صورت مشتری آماده صحبت با شما خواهد بود و شما به راحتی می توانید با او ارتباط برقرار کنید

با داشتن تکنیک های فروش می توانید فروش بیشتری داشته باشید

29. هدف تماس خود را بدانید!

مسائل را با هم و همزمان مطرح نکنید. اگر می خواهید با فروش تماس بگیرید، فقط به فروش بروید، اما اگر می خواهید با مشتری صحبت کنید و با او در ارتباط باشید، بهتر است صحبت از فروش را متوقف کنید! مهم نیست که هدف از تماس چیست، نکته مهم در اینجا این است که روی هر یک به صورت جداگانه تمرکز کنید و آنها را به صورت جداگانه مطرح کنید.

30. برای گذاشتن پیام آماده باشید!

شاید در این لحظه مشتری شما نتواند پاسخ دهد، در این صورت بهتر است یک پیام تلفنی برای او بگذارید، قبل از تماس یک پیامک برای خود آماده کنید، بنابراین اگر مشتری به تماس شما پاسخ نداد، می توانید این پیام را برای او ارسال کنید. از طریق پیام تلفنی یا حتی پیامک. به آنها اطلاع دهید که نشان می دهد به مشتریان خود اهمیت می دهید

31. مکالمه را طولانی نکنید!

نیازی نیست یک ساعت تلفنی در مورد مزایای خدمات یا محصولات خود صحبت کنید. باید سعی کنید در مکالمات خود مشتری را به سرعت به سمت خرید سوق دهید. صحبت زیاد باعث خرید وقت شما و مشتری نمی شود، البته اگر طولانی باشد تماس از طرف مشتری بوده و مشتری شما سوالات زیادی از شما پرسیده است، با حوصله به آنها پاسخ دهید.

تا کنون 31 تکنیک برای کسب فروش بیشتر در زمینه های مختلف از جمله فروش حضوری، فروش سایت، فروش اینستاگرام، فروش نمایشگاهی و فروش تلفنی را بررسی کرده ایم، تمامی تکنیک های ذکر شده در این مقاله، تکنیک هایی هستند که اگر استفاده صحیح از آنها می تواند فروش شما را افزایش دهد

اگر می خواهید تکنیک های بیشتری در مورد فروش و دنیای فروش و بازاریابی بیاموزید، می توانید مقالات فروش سایت مانند مهارت های فروش را مطالعه کنید و همچنین می توانید دوره اکشن را بگذرانید و با یک مربی حرفه ای کسب و کار خود را رشد دهید. به جلو برانید

امیدواریم این مطلب از سایت دنیای ابازهری که در مورد تی
افزایش سرعت سایت با 12 روش بی نظیر
نوشته شده در چهار شنبه 27 مهر 1401
بازدید : 72
نویسنده : رنگ زندگی

افزایش سرعت سایت همواره دغدغه اصلی متخصصان سئو و صاحبان سایت بوده است. با توجه به اینکه گوگل در سال های اخیر توجه ویژه ای به سرعت سایت داشته و تاثیر سرعت سایت بر سئوی سایت بسیار افزایش یافته است. در این مقاله 15 راهکار اساسی و حرفه ای برای افزایش سرعت وب سایت را به شما آموزش می دهیم.
اطمینان حاصل کنید که اهمیت بهبود سرعت وب سایت در سئو را درک کرده اید. یکی از گزینه هایی که می تواند شما را از رقبای خود جلوتر قرار دهد، افزایش سرعت بارگذاری سایت با است.
در این مقاله سعی کرده ایم مطالب کامل و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم تا در پایان این مقاله تفاوت را احساس کنید.
پس قبل از رفتن به ۱۲ روش طلایی، از ابزار تحلیل سرعت استفاده کنید، سرعت سایت خود را بررسی کنید و سپس قدم به قدم این روش ها را دنبال کنید تا تغییرات سرعت وب سایت خود را احساس کنید. با ما بمان

 1- سرور (میزبان)

اولین راه برای افزایش سرعت استفاده از یک هاست خوب است. تا حد امکان از هاست های اشتراکی استفاده نکنید زیرا استفاده از این هاست ها بر سرعت سایت در زمان های مختلف تاثیر می گذارد. اگر از قیمت آن مشکلی ندارید، پیشنهاد می شود از سرورهای اختصاصی یا نیمه اختصاصی استفاده کنید. و اگر شما را اذیت می کند، حداقل از سرورهای شناخته شده با سرعت دلخواه استفاده کنید.
نکته اینجاست که اگر با هاست مشکل داشته باشیم، هر تکنیکی که برای افزایش سرعت سایت استفاده کنیم جواب نمی دهد. پس سروری با سرعت مناسب را جدی انتخاب کنید.

 2- Keep Alive را فعال کنید

تکنیک Keep Alive یک روش ارتباطی سرور-مرورگر مبتنی بر TCP برای HTTP است. مرورگر باید فایل را از سرور دانلود کند تا صفحات وب را برای کاربران نمایش دهد. در Keep-Alive، مرورگر ابتدا کد Html را از هاست درخواست می کند تا به کاربر نمایش داده شود، سپس فایل های دیگر (css، تصاویر و ...) را به مرور زمان فراخوانی می کند.

فواید بقا

افزایش سرعت بارگذاری سایت
استفاده بهینه از CPU سیستم (CPU بهینه به دلیل اجرای پلکانی دستورات ارسال شده از مرورگر به سرور استفاده می شود.)
معایب
با توجه به تقاضای بالای مرورگر از هاست، مقدار قابل توجهی از حافظه را اشغال می کند.

 3. فشرده سازی با Gzip

Gzip کارآمدترین روش فشرده سازی است. اگر بخواهیم مفهوم فشرده سازی را راحت تر درک کنیم، می توانیم آن را با Winrar در محیط ویندوز مقایسه کنیم. فرآیند این کمپرسور به این صورت است که تمامی صفحات وب و فایل های CSS قبل از ارسال از سرور فشرده شده و به صورت فشرده ارسال می شوند.

Gzip را در وردپرس فعال کنید

* از مکمل ها استفاده کنید
افزونه های زیادی در کتابخانه وردپرس وجود دارد که فشرده سازی را انجام می دهند، اما بهترین آنها به ترتیب هستند:
فشرده سازی WP HTTP
کش عمومی w3
WP Super Cache
* Gzip را روی سرور فعال کنید
استفاده از افزونه ها خطر ناسازگاری با یکدیگر را ایجاد می کند و این تعامل می تواند سرعت وب سایت را کاهش دهد. بنابراین فعال کردن کمپرسور روی سرور بسیار بهتر از نصب افزونه خواهد بود.

 4. استفاده از CDN

(شبکه تحویل محتوا)
شبکه تحویل محتوا (CDN) یک شبکه بزرگ از سرورها در مکان های جغرافیایی مختلف است. CDN ها اغلب در سایت های شلوغی به نام Popsite قرار می گیرند.
هدف CDN هدایت کاربر به نزدیکترین Popsite است. علاوه بر هدایت کاربر به نزدیکترین سایت پاپ آپ، چندین مسیر جداگانه برای کاربر در نظر گرفته شده است.

شبکه تحویل محتوا یک کپی از تمام اطلاعات سایت از جمله CSS، Html، جاوا اسکریپت، فایل های رسانه ای و غیره را در سرورهای سراسر جهان کپی می کند. هنگامی که کاربر از طریق نزدیکترین CDN به سایت دسترسی پیدا می کند، تمام فایل ها با سرعت بالا قابل دسترسی هستند. بنابراین، داشتن یک CDN نزدیک به کاربر، زمان اتصال را کوتاه می کند و در نتیجه زمان بارگذاری وب سایت را کاهش می دهد.
برای یادگیری نحوه نصب CDN در سایت خود، Cloudflare را بررسی کنید

 5. بهینه سازی تصاویر در سایت

البته انتخاب عکس های باکیفیت و جذاب یکی از مهم ترین عوامل جذب و حفظ توجه کاربر در سایت می باشد. با این حال، انتخاب یک تصویر با حجم بالا تاثیر مستقیمی بر سرعت بارگذاری سایت دارد. سعی می کنیم با بررسی چند نکته بهترین تصاویر را برای سایت ایجاد کنیم.
تمام تلاش خود را بکنید تا نام فایل ها را با کلمات کلیدی و انگلیسی بسازید.
تا حد امکان از تصاویر کوچک استفاده کنید.
تگ ALT: تگ Alt با یک متن جایگزین به کاربر نمایش داده می شود اگر هنگام رندر تصویر در سایت خطایی رخ دهد.
تعیین طول و عرض: از طول و عرض یا مکان مناسب برای عکس ها استفاده کنید. این می تواند به شما کمک کند تا عکس ها را تا حد زیادی بهینه کنید.
ابزارهای مختلفی برای بهینه سازی تصویر وجود دارد. اولین ابزاری که همه ما به آن فکر می کنیم فتوشاپ است. اما امکان استفاده از این نرم افزار بر روی تمامی سیستم ها به دلیل حجم زیاد و محیط گرافیکی آن وجود ندارد. اما خیلی راحت تر وجود دارد 

با ورود به سایت شروع به دانلود می کنند و زمان بارگذاری سایت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. به طور کلی، اگر سایت بیش از 3 ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شود، کاربران اغلب سایت را ترک می کنند و زمان صرف شده در سایت را افزایش می دهند.
بارگذاری تنبل باعث می شود که عکس ها در یک مرحله بارگذاری شوند. استفاده از این تکنیک فقط تصاویر را در قسمت پیمایش شده سایت بارگذاری می کند.

فعال کردن بارگذاری تنبل در وردپرس
در اینجا چند افزونه به ترتیب اولویت برای فعال کردن بارگذاری تنبل در وردپرس آورده شده است:

افزونه می تواند Lazy.js باشد
این افزونه را می توان به راحتی از کتابخانه افزونه وردپرس دانلود کرد. ویژگی های این افزونه به شرح زیر است:

* رندر متن و تصاویر پس زمینه
* پشتیبانی از تمام مرورگرها، حتی مرورگرهای IE7 و IE8
* از CDN استفاده کنید

بارگذاری تنبل افزونه XT
با فعال کردن این افزونه می‌توانید فایل‌های css و java script را علاوه بر بارگذاری تنبل، کوچک کنید.

7. مصرف مکمل ها را کاهش دهید

همانطور که در این مقاله ذکر شد، سایت های وردپرسی به گونه ای هستند که برای فعال کردن این افزونه ها به یک افزونه نیاز داریم.
اما علاوه بر این، بسیاری از فعالیت ها نیازی به پلاگین فعال ندارند. به عنوان مثال، ما یک افزونه برای ارائه آمار ماهانه در بخشی از سایت نصب می کنیم. این افزونه به مدت یک ماه برای دریافت آمار یک روز فعال است، روزهای دیگر هفته عملا بی فایده است.
البته نصب فعال چنین افزونه هایی موجه نیست و باعث کاهش سرعت می شود. بهتر است پس از اتمام کار افزونه را نصب، غیرفعال و حذف کنید.
با استفاده از هر افزونه می توان طیف وسیعی از داده ها را ارسال و دریافت کرد. این داده ها هستند که سرعت آن را کاهش می دهند. علاوه بر این، استفاده از برخی افزونه ها باعث کاهش امنیت می شود.
ما دو روش برای افزایش سرعت افزونه ها ارائه می دهیم:
روش اول:
باید پلاگین ها را یکی یکی غیرفعال کنیم و سپس با غیرفعال کردن هر افزونه با ابزارهای تست سرعت سایت، سرعت سایت را تست کنیم. یکی از سایت های فعال و رایگان در این زمینه سایت Gtmetrix.com است.
روش دوم
روش دیگر برای تست سرعت افزونه ها استفاده از افزونه تست سرعت است. بهترین افزونه در این زمینه -P3 (Plugin Performance Profiler) است.

 8. بهینه سازی یا تغییر قالب وب سایت

یکی دیگر از دلایل کندی سایت استفاده از قالب های قدیمی و اغلب رایگان است. اگر امکان آپدیت قالب وجود ندارد، حتما قالب را تغییر دهید. در تجربه بسیاری از طراحان وب، اکثر قالب های رایگان کند هستند. حداقل یک قالب دارای UX (تجربه کاربر) و UI (رابط کاربری) است و پاسخگو است. این گزینه ها را هنگام طراحی قالب وب سایت خود در نظر داشته باشید.

 9- تغییر مسیر را کاهش دهید

اغلب اوقات به دلیل شکستگی لینک ها و کمبود محتوا، مجبور می شویم صفحات را از سایت به صفحات دیگر هدایت کنیم. استفاده نادرست از این عنصر تاثیری بر سرعت ندارد، اما استفاده بیش از حد از این فرآیند می تواند باعث کاهش سرعت سایت و از کار افتادن آن شود.
استفاده از تغییر مسیر Http را مجبور می‌کند به درخواست‌های اضافی پاسخ دهد، بنابراین استفاده بیش از حد از آن، تعداد درخواست‌های Http را افزایش می‌دهد.
این مشکل به دو صورت قابل بررسی است:
روش اول: در مرورگرهای کروم و موزیلا می توانید با کلیک راست بر روی صفحه درخواستی و انتخاب check و سپس تب Network، تعداد درخواست های هر صفحه را بررسی کنید.
روش 2: راه دیگر برای یافتن صفحات دارای این مشکل استفاده از ابزارهای آنلاین مانند Dead line Checker است.

 10-استفاده از سرورهای ویدئویی

اکثر سایت ها از ویدئوهای با حجم بالا استفاده می کنند. توصیه می شود به جای آپلود ویدئو در هاست، از سایت های سرور مانند یوتیوب و آپارات استفاده کنید. به این ترتیب کل حجم ویدیو در سرور اصلی آپلود می شود.

 11- سایت وردپرس خود را به روز نگه دارید

از آنجایی که وردپرس متن باز است، به طور مرتب به روز رسانی ها را منتشر می کند. علاوه بر نسخه وردپرس، تمامی افزونه ها به روز رسانی هایی را نیز منتشر می کنند که باعث افزایش سرعت و امنیت سایت می شود.

 12. کش یا کش مرورگر را فعال کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود تجربه کاربر، فعال کردن فضای ذخیره‌سازی است. در این روش فایل‌های چند رسانه‌ای، تصاویر و فایل‌های کد وب‌سایت (جاوا اسکریپت، css، html) برای اولین بار نیاز به دانلود دارند، بدون نیاز به دانلود مجدد فایل‌های مذکور در بازدیدهای بعدی و سرعت سایت توسط کاربر. . بسیار بالاتر است و بارگیری در زمان کوتاه تری انجام می شود.
این روش برای کاربرانی است که بیش از یک بار از سایت شما بازدید می کنند.
برای این مشکل در سایت های وردپرسی می توانید از افزونه های WP super cache و W3 total cache استفاده کنید. یا اگر از مدیریت محتوای Drupul استفاده می کنید، از برنامه کش وب Varnish استفاده کنید. برای سایت هایی که از سیستم مدیریت محتوای جوملا استفاده می کنند، این قابلیت به صورت پیش فرض با رفتن به ارائه شده است 

خودت را ارتقا بده به عنوان مثال، اگر قبلا از هاست اشتراکی استفاده می کردید، سعی کنید سیستم خود را به هاست اختصاصی تری ارتقا دهید.
اگر از هاست اختصاصی استفاده می کنید، اکنون زمان استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی است. با توجه به تعداد زیاد افراد در سایت شما، درخواست های زیادی قبل از اینکه یک سرور قدرتمند بتواند به آنها رسیدگی کند، ارسال می شود.

 افزایش سرعت سایت منتور

مورد بعدی افزایش سرعت سایت منتور است، بسیاری از افراد با وجود استفاده از افزونه منتور به دنبال راه هایی برای افزایش سرعت بارگذاری سایت خود هستند. همانطور که می دانید منتور یک افزونه صفحه ساز وردپرس است.
این افزونه به شما امکان می دهد هر صفحه را با کشیدن و رها کردن سفارشی کنید و برای افرادی که دانش برنامه نویسی ندارند اما دوست دارند عناصر را در صفحه جابجا کنند کار می کند.
حال این افزونه با این قابلیت زیبا گاهی بار سایت را کاهش می دهد و با استفاده از راهکارهای ارائه شده در اینجا می توانید از سرعت بالای سایت خود و همچنین این افزونه لذت ببرید.
منطقی ترین راه برای انجام این کار این است که به بخش ابزارک های Mentor بروید و ویجت های استفاده نشده را غیرفعال کنید، به این ترتیب صفحاتی که مورد نیاز نیستند ویجت های غیر ضروری را بارگذاری نمی کنند.

 سرعت سایت ووکامرس خود را افزایش دهید

فروشگاه ساز آنلاین ووکامرس یکی از قدرتمندترین افزونه های وردپرس است، اما نصب این فروشگاه ساز گاهی باعث کندی سایت می شود که برای بسیاری از صاحبان وب سایت ها مشکل ایجاد می کند.
اما نگران نباشید، برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد، یکی از راه های افزایش سرعت سایت ووکامرس، غیرفعال کردن افزونه هایی است که با ووکامرس نصب شده اند اما هرگز استفاده نشده اند.
در مورد افزونه های موجود در ووکامرس تحقیق کنید و عملکرد هر یک را ارزیابی کنید و اگر متوجه شدید که این افزونه ها در سایت شما کار نمی کنند، آنها را غیرفعال کنید. همین کار را انجام دهید تا اثر را ببینید.
از آنجایی که در ابتدای مقاله روش های کلی را توضیح دادیم، برای جلوگیری از تکرار آنها را در اینجا تکرار نمی کنیم.
اما به یاد داشته باشید، شما باید همه این کارها را با هم انجام دهید تا سرعت سایت خود را افزایش دهید، و هر بخش یک نکته اضافی دارد که باید در نظر داشته باشید.

 افزایش سرعت سایت های وردپرسی

در این صورت می توانید از افزونه های موجود برای افزایش سرعت استفاده کنید. افزونه هایی مانند Rocket، این افزونه ها تمام فشرده سازی و ذخیره سازی فایل ها را برای شما انجام می دهند.
فقط باید مراقب باشید که روی افزونه تاثیری نداشته باشید. همچنین می توانید از هاست های خاص وردپرس استفاده کنید. یا اگر تعداد بازدیدکنندگان سایت شما زیاد است از سرور استفاده کنید.
هنگام خرید هاست یا سرور برای پهنای باند نیز باید بسیار مراقب باشید، زیرا اگر سایت شما دارای سایت فیلم یا موزیک باشد، کاربران می توانند از موسیقی سایت شما استفاده کنند، اما باعث می شود با اتصال سایت خود از پهنای باند خود استفاده کنید.

 افزایش سرعت سایت php

برای افزایش سرعت سایت هایی که خودتان کدنویسی کرده اید، اولین مشکل متفاوت است زیرا با نصب یک افزونه عمومی نمی توانید کاری انجام دهید و باید کدنویسی و کدهای هر کار را تغییر دهید. نرخ htaccess را به صورت دستی وارد کنید.
به طور کلی، شما باید چند کار را انجام دهید:
بهینه سازی پایگاه های داده
بهینه سازی کدهای PHP
فشرده سازی کدهای html، css، js
بهینه سازی تصویر
در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب خود در نظر بگیرید. کیفیت بالایی دارند.
اطمینان حاصل کنید که در نگاه اول پایگاه داده خود را بهینه کرده اید، باید دوباره به جداول پایگاه داده و روابط آنها نگاه کنید و در صورت بهینه سازی از آنها استفاده کنید.
همچنین هنگام نوشتن کدهای php بسیار مراقب باشید، کارهای مورد نیاز خود را با کمترین درخواست انجام دهید، گاهی اوقات کاهش تعداد درخواست ها سرعت سایت شما را بهینه می کند.
ما توضیح کاملی در مورد فشرده سازی و بهینه سازی تصویر ارائه کرده ایم.
شما می توانید از gzip برای فشرده سازی سایت PHP خود استفاده کنید، همچنین کدهایی وجود دارد که می توانید از آنها برای کش کردن سایت خود استفاده کنید.


:: برچسب‌ها: افزایش سرعت سایت,خدمات افزایش سرعت سایت,محمد جانبلاغی,افزایش سرعت سایت محمد جانبلاغی ,نکات مهم برای خرید بک لینک
نوشته شده در دو شنبه 25 مهر 1401
بازدید : 79
نویسنده : رنگ زندگی

گوگل می داند که شما در سال گذشته ظاهراً 50 لینک به سایت خود داشته اید و این تعداد به طور ناگهانی در مدت زمان کوتاهی مانند یک ماه به 2500 لینک افزایش می یابد. لینک هایی که مختص کلمات کلیدی هستند و در سایت های کم ارزش قرار می گیرند. در این شرایط، الگوریتم پنگوئن هیچ مشکلی در شناسایی ناهنجاری های لینک بیلدینگ شما ندارد.

بازخورد رایگان!
این روش را می توان بدترین و بی اثرترین روش ساخت لینک خارجی دانست. ابزارهای آنلاین آدرس وب سایت شما را دریافت می کنند و آن را در هزاران سایت دایرکتوری یا ابزار تست آنلاین قرار می دهند. با این کار در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی لینک ساخته اید و همچنین از صفحات کم ارزش لینک گرفته اید. ارجاعات رایگان را جدی نگیرید و به شدت از آنها اجتناب کنید.

پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر مفهوم بک لینک و عوارض آن، مقاله بک لینک چیست را مطالعه کنید و تجربه خرید بک لینک را در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید.

خرید لینک خارجی
یکی دیگر از روش های رایج کلاهبرداری استفاده از عباراتی مانند خرید بک لینک خارجی یا خرید لینک های معتبر است که باعث می شود فکر کنید برای سایت شما مفید است. همانطور که قبلاً گفتیم، مهمترین معیار ما برای دریافت لینک از یک سایت مربوط بودن و اعتبار آن است. در حالی که اکثر این سایت ها فقط دارای گزینه اعتبار بالا هستند و هیچ ارتباطی با سایت شما ندارند.

آموزش حرفه ای خرید ارجاع و گزارش تبلیغات
یکی از مهم‌ترین عواملی که بر موقعیت شما در نتایج گوگل تأثیر می‌گذارد، پیروی از استانداردهای لینک‌سازی داخلی و البته توسعه یک استراتژی پیوند خارجی است.

خرید لینک می تواند سایت شما را توسط گوگل جریمه کند، اما اگر اصول و استانداردهای لینک سازی را به خوبی بدانید، می توانید از تاثیر باورنکردنی لینک ها بدون احتمال جریمه شدن استفاده کنید.

آکادمی با ارائه کارگاه تخصصی لینک بیلدینگ تمامی روش ها و استانداردهای لینک بیلدینگ کلاه سفید را به شما آموزش می دهد. محتوای این کارگاه به شرح زیر است:

عوامل موثر بر عملکرد لینک - لینک جویس
اصول لینک دهی داخلی سایت – لینک های داخلی
راهنمای کامل خرید بک لینک – خرید بک لینک
راهنمای خرید گزارش - گزارش
تکنیک های لینک سازی دستی - لینک های رایگان
تقویم لینک سازی
نمودار آب میوه پیوند
تصویر بالا نمونه ای از نمودار استخراج لینک و تاثیر عوامل مختلف بر لینک دهی داخلی و خارجی سایت شما می باشد. تمامی عناصر این نمودار و روش های صحیح استفاده از هر کدام در این کارگاه پوشش داده شده و آموزش داده شده است. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کارگاه به صفحه آموزش لینک سازی مراجعه کنید.

سوالات متداول
تاثیر بک لینک بر سئو چیست؟

خلاصه میشه گفت خیلی! بله، یکی از مهم ترین فاکتورهای گوگل در تعیین اعتبار و رتبه یک سایت، لینک های دریافتی از سایت های دیگر است. اما به یاد داشته باشید که هر لینکی نمی تواند تاثیر مثبتی بر سئو داشته باشد و عواملی مانند مرتبط بودن موضوعی سایت ها، انتخاب انکر تکست مناسب، زمان و صفحه ای که لینک را دریافت کرده نیز از عوامل موثر در کیفیت لینک های شما هستند.

آیا خرید رفرال تکنیک سیاه است یا خاکستری؟

تکنیک‌های کلاه خاکستری در واقع همان تکنیک‌های کلاه سیاه هستند، اما در به کار بردن آن‌ها مواردی را رعایت می‌کنیم تا گوگل هدف ما و غیرواقعی بودن لینک‌ها را متوجه نشود. پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر به سری مقالات سئو کلاه سیاه مراجعه کنید.

خرید بک لینک قطعا از نظر گوگل یک تکنیک تاریک است، اما اگر استانداردهای لینک دهی خارجی را به درستی بدانید و رعایت کنید، می توانید آن را در دسته کلاه خاکستری قرار دهید.

بازخورد دائمی چیست؟

وقتی صحبت از خرید بک لینک می شود، معمولاً منظور قرار دادن لینک های متنی در سایدبار یا فوتر تمام صفحات سایت دیگری است که معمولا به صورت ماهانه و نامنظم به فروش می رسند. اما در واقع هر لینکی که از دامنه دیگری به سایت شما داده شود به عنوان بک لینک در نظر گرفته می شود.

پیوندهای دائمی برای شما مواردی مانند ایجاد نمایه های کاربر در سایت های دیگر، نظرات بازاریابی در سایت ها و انجمن ها یا ارسال گزارش هستند. این لینک ها برای همیشه در سایت های دیگر باقی می مانند و نیازی به تمدید ندارند.

گوگل چگونه تشخیص می دهد که بک لینک ها غیرطبیعی هستند؟

مهمترین ابزار گوگل برای مقابله با پیوندهای غیرطبیعی، الگوریتم پنگوئن است. این الگوریتم بسیاری از موارد مانند واریانس متن لنگر، اتصال موضوعی سایت ها، تاریخچه ساخت لینک شما، اینکه آیا لینک ها دنبال شده اند یا دنبال نشده اند و غیره را بررسی می کند. D
توری مرغی چیست؟
نوشته شده در چهار شنبه 13 مهر 1401
بازدید : 356
نویسنده : رنگ زندگی

سیم مرغی گالوانیزه چیست؟
توری مرغی گالوانیزه نوعی توری سیمی با فنرهای شش ضلعی یا شش ضلعی است که از نظر ظاهری شبیه توری پرنگی و گابیون است. در واقع می توان گفت که نازک ترین و سبک ترین توری فنری شش ضلعی (لانه زنبوری) است. همانطور که از نامش پیداست عمدتاً برای حصار حیوانات کوچک مانند مرغ، مرغ، خرگوش و ... استفاده می شود. البته از این محصول برای محافظت از گیاهان برای جلوگیری از ورود حیوانات به باغ نیز استفاده می شود. با پخش آن بر روی زمین و کف جوجه ها می توانید از حفر گودال و ایجاد حفره برای حیوانات جلوگیری کنید. این محصول در زبان انگلیسی به توری سیم مرغی یا توری مرغی معروف است.

کاربرد توری مرغ کجاست؟
سیم مرغی گالوانیزه کاربردهای زیادی دارد که در بالا به برخی از آنها اشاره شد. علاوه بر این، این محصول علاوه بر نقش محافظتی که برای پرندگان، حیوانات کوچک و گیاهان دارد، می تواند در صنعت و ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از این پارچه فلزی سبک در گچ و سیمان استحکام سازه را دوچندان می کند تا بتوان از آن در مجسمه سازی برای همین منظور استفاده کرد.

نمونه دیگر ساخت سوله است که برای چسباندن پشم شیشه به سقف سوله ها و ایجاد عایق حرارت و صدا استفاده می شود که از لانه سازی پرندگان در آنها نیز جلوگیری می کند.

تولید توری مرغ :
توری مرغ معمولاً در دو نوع تولید می شود:

مش گالوانیزه سرد
توری گالوانیزه گرم
توری گالوانیزه گرم موجود در بازار ایران عمدتاً ساخت ایران می باشد، دارای وزن بیشتر، استحکام بیشتر و قیمت بالاتر نسبت به توری گالوانیزه سرد می باشد، توری گالوانیزه سرد متعلق به کشور چین می باشد که نیازی به توضیح داده شود چون کیفیت و دوام پایین تری دارد و قیمت پایین تری دارد و معمولا برای پروژه هایی که موقتی هستند و سریع مونتاژ می شوند ارائه می شود. در مورد پروژه های طولانی مدت، ما به شدت توصیه می کنیم از نوع گالوانیزه گرم استفاده کنید.

طول رول یا قوس توری 45 متر و در عرض های 90، 100، 120، 150 و 180 سانتی متری در بازار موجود است. اندازه سوراخ ها یا فنرهای توری یک اینچ (2 سانتی متر) یا سه چهارم اینچ (2.5 سانتی متر) است.

ویژگی های توری مرغ گالوانیزه:
توری مرغ یک پوشش همه کاره و ارزان قیمت است که می توان از آن برای ایجاد حصار برای حیوانات کوچک در اسرع وقت استفاده کرد. این قفس به سرعت ساخته می شود و کار با آن بسیار آسان است.

از دیگر ویژگی های این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاومت عالی در برابر خوردگی و زنگ زدگی
استحکام بالا و سطح صاف
تهویه مناسب
انعطاف پذیر، سبک و حمل و نقل آسان
مناسب برای تغذیه حیوانات
تاریخچه تولید توری مرغ:
چارلز بارنارد که آهنگر بریتانیایی بود، اولین دستگاه سیم بافی را در سال 1844 اختراع کرد. او طرح خود را از ماشین های بافندگی اقتباس کرد. به زودی شرکت او، Bishop & Barnard، در نورویچ تأسیس شد و توری سیمی را در سراسر جهان فروخت. در طول جنگ جهانی دوم، از توری مرغ برای ساخت آرایه های سیمی برای محافظت از رادار در هنگام انفجار استفاده می شد و همین امر باعث شد که توری مرغ در انگلستان نادر باشد.

سیم مرغی برای مسدود کردن یا تضعیف امواج وای فای، تلفن های همراه و سایر امواج رادیویی استفاده می شود و این عمل با ایجاد قفس فارادی انجام می شود.

دانلود pdf توری مرغ گالوانیزه

این مقاله را به اشتراک بگذارید
0
پاسخ
نظر خود را بنویسید
میخواهید به مکالمه وارد شوید؟
نگران نباش :)

 

https://bookmark-dofollow.com/story13692407/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://prbookmarkingwebsites.com/story11683607/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://dirstop.com/story12411040/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mediajx.com/story14631648/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialrus.com/story11749919/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialmediainuk.com/story12263640/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://ztndz.com/story13941272/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://gorillasocialwork.com/story12426557/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkloves.com/story12385213/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://opensocialfactory.com/story11287791/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialnetworkadsinfo.com/story12360716/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialmediastore.net/story12242011/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmark-template.com/story13558480/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarklinking.com/story13449644/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkshome.com/story13431425/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkspedia.com/story13374107/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkbirth.com/story12062072/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarksurl.com/story13443857/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkport.com/story12197243/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://e-bookmarks.com/story13429513/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://myeasybookmarks.com/story13429533/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkalexa.com/story13421900/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarksfocus.com/story13433540/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://webookmarks.com/story13446368/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mylittlebookmark.com/story13423660/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmark-group.com/story13437077/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mixbookmark.com/story13432894/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkfavors.com/story13426354/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkfox.com/story13419774/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://linkedbookmarker.com/story13454315/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://businessbookmark.com/story13428689/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C  
https://ariabookmarks.com/story13429833/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://checkbookmarks.com/story13439118/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://ledbookmark.com/story13534294/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkyourpage.com/story13447539/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialaffluent.com/story13437508/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://bookmarkinglife.com/story13432320/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thekiwisocial.com/story13456987/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialupme.com/story13428321/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://tvsocialnews.com/story13439075/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://wavesocialmedia.com/story13452351/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialstrategie.com/story13438784/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialbaskets.com/story13448081/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://topsocialplan.com/story13436367/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://reallivesocial.com/story13435833/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://thesocialcircles.com/story13426003/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://social4geek.com/story13437329/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://sociallytraffic.com/story13429231/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://esocialmall.com/story13443234/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialbuzzmaster.com/story13430615/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thesocialdelight.com/story13433685/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialislife.com/story13386598/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thesocialintro.com/story13423435/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://highkeysocial.com/story13422281/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialtechnet.com/story13431251/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialdummies.com/story13382921/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://social40.com/story13378363/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://social-galaxy.com/story13396085/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://getsocialselling.com/story13409486/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://directmysocial.com/story13408584/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://isocialfans.com/story13410570/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://socialfactories.com/story13396340/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://onelifesocial.com/story13387275/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://sociallweb.com/story13390728/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialioapp.com/story13391062/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialexpresions.com/story13410632/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mysocialquiz.com/story13402054/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mysocialport.com/story13418936/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mysocialfeeder.com/story13403663/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://express-page.com/story13411286/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://pageoftoday.com/story13385773/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://livebackpage.com/story13382401/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://ok-social.com/story13411956/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://get-social-now.com/story13331163/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialimarketing.com/story13406135/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialeweb.com/story13398622/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://yoursocialpeople.com/story13404523/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://wisesocialsmedia.com/story13410224/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://wise-social.com/story13397645/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialmediaentry.com/story13419535/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialwebleads.com/story13415087/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialwebconsult.com/story13405810/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialbuzzfeed.com/story13402421/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://guidemysocial.com/story13406339/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mysocialguides.com/story13422339/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://madesocials.com/story13387782/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://getsocialsource.com/story13386794/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://my-social-box.com/story13384691/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://getsocialnetwork.com/story13392754/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://allkindsofsocial.com/story13383954/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialbuzztoday.com/story13396661/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://webnowmedia.com/story13373341/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thebookpage.com/story13379451/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://techonpage.com/story13429763/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://infopagex.com/story13394108/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://thesocialvibes.com/story13411438/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialistener.com/story13397236/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialmediatotal.com/story13380759/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialicus.com/story13394106/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialwebnotes.com/story13428677/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialinplace.com/story13386159/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://social-medialink.com/story13411923/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mysocialname.com/story13397832/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://agency-social.com/story13398598/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://guideyoursocial.com/story13385872/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mediafiremax.com/story13401232/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://companyspage.com/story13398786/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://mypresspage.com/story13384086/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarks-hit.com/story13313834/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://pr8bookmarks.com/story13304700/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://pr6bookmark.com/story13304645/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://adsbookmark.com/story13261312/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://yourbookmarklist.com/story13326625/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarking1.com/story13224534/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://pr1bookmarks.com/story13304430/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://sb-bookmarking.com/story13310118/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://madbookmarks.com/story13227271/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarks4seo.com/story13228216/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkblast.com/story13313001/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://admiralbookmarks.com/story13294692/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://7prbookmarks.com/story13296905/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkize.com/story13298271/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://pr7bookmark.com/story13304153/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://easiestbookmarks.com/story13290427/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarksden.com/story13227330/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkpagerank.com/story13224531/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkhard.com/story13226432/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmark-vip.com/story13312869/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkity.com/story13297348/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://todaybookmarks.com/story13307754/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://followbookmarks.com/story13303617/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarksusa.com/story13307258/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkquotes.com/story13305855/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkprobe.com/story13304621/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://bookmarkstown.com/story13296101/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarklogin.com/story13297782/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmark-media.com/story13308052/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://meshbookmarks.com/story13294775/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://wildbookmarks.com/story13306454/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://cruxbookmarks.com/story13294860/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://gogogobookmarks.com/story13300235/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkproduct.com/story13306864/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkfriend.com/story13288970/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmark-master.com/story13233496/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkinglog.com/story13231371/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkangaroo.com/story13303176/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://allbookmarking.com/story13299072/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmark-share.com/story13301752/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://agendabookmarks.com/story13302918/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://advicebookmarks.com/story13314909/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://zbookmarkhub.com/story13310240/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://iwanttobookmark.com/story13302430/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://zanybookmarks.com/story13235969/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thebookmarkid.com/story13288521/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://push2bookmark.com/story13301348/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://minibookmarking.com/story13304149/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://nowbookmarks.com/story13289442/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://livebookmarking.com/story13297422/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://growthbookmarks.com/story13229102/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://dailybookmarkhit.com/story13298768/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://brightbookmarks.com/story13293778/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkspecial.com/story13298470/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarksparkle.com/story13220940/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkpath.com/story13299834/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarklayer.com/story13293247/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkbells.com/story13298951/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkingace.com/story13229529/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkingdelta.com/story13306818/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://yxzbookmarks.com/story13236996/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://ezmarkbookmarks.com/story13299484/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkgenious.com/story13297644/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://allyourbookmarks.com/story13297261/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://whitebookmarks.com/story13302470/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://totalbookmarking.com/story13305819/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://top100bookmark.com/story13303671/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thebookmarklist.com/story13233587/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://ragingbookmarks.com/story13298512/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://seobookmarkpro.com/story13296343/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://peakbookmarks.com/story13292739/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://networkbookmarks.com/story13304437/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://one-bookmark.com/story13280021/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://maroonbookmarks.com/story13219188/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://loanbookmark.com/story13300268/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://letsbookmarkit.com/story13291951/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://funbookmarking.com/story13301535/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://free-bookmarking.com/story13294071/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://doctorbookmark.com/story13229155/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkleader.com/story13300870/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkforce.com/story13296070/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkick.com/story13295639/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://kbookmarking.com/story13300054/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://ilovebookmarking.com/story13288050/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkwuzz.com/story13296306/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarksaifi.com/story13294045/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarklethq.com/story13287251/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://atozbookmarkc.com/story13298511/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thebookmarkage.com/story13297477/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://siambookmark.com/story13292649/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://tetrabookmarks.com/story13298857/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://redhotbookmarks.com/story13299896/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://pukkabookmarks.com/story13303858/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://orangebookmarks.com/story13295421/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://naturalbookmarks.com/story13303684/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://olivebookmarks.com/story13300261/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://myfirstbookmark.com/story13298588/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://macrobookmarks.com/story13305386/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://linkingbookmark.com/story13223432/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://leftbookmarks.com/story13300475/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://hypebookmarking.com/story13219014/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://kingbookmark.com/story13294308/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://geniusbookmarks.com/story13301166/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://freshbookmarking.com/story13288378/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://greatbookmarking.com/story13298328/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://expressbookmark.com/story13291943/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://exactlybookmarks.com/story13232639/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://echobookmarks.com/story13289691/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://cyberbookmarking.com/story13293697/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkssocial.com/story13293176/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarksbay.com/story13296485/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkzap.com/story13224482/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkmargin.com/story13297971/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkbooth.com/story13307931/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkinginfo.com/story13287622/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkingdepot.com/story13293121/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkingalpha.com/story13296117/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://artybookmarks.com/story13295594/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkilo.com/story13225845/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://apollobookmarks.com/story13297844/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialbookmarkgs.com/story13294006/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mnobookmarks.com/story13230124/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://baidubookmark.com/story13300993/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkmoz.com/story13289615/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://yesbookmarks.com/story13309342/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://tripsbookmarks.com/story13292698/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://ticketsbookmarks.com/story13228734/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://tealbookmarks.com/story13297422/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://setbookmarks.com/story13293922/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://optimusbookmarks.com/story13294500/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://maximusbookmarks.com/story13299275/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://keybookmarks.com/story13285550/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://hyperbookmarks.com/story13290200/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://hotbookmarkings.com/story13293414/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://extrabookmarking.com/story13290182/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://enrollbookmarks.com/story13296113/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://digibookmarks.com/story13297206/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkuse.com/story13210523/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarktune.com/story13292282/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkpressure.com/story13224083/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkjourney.com/story13288945/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkindexing.com/story13220824/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkforest.com/story13222205/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkeasier.com/story13221343/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkchamp.com/story13300983/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkingquest.com/story13293144/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://active-bookmarks.com/story13208921/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://dmozbookmark.com/story13223135/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkingbay.com/story13216500/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarklinx.com/story13227693/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkahref.com/story13304528/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://top10bookmark.com/story13279707/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://scrapbookmarket.com/story13294169/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://tinybookmarks.com/story13300021/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thebookmarknight.com/story13219982/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://royalbookmarking.com/story13303967/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://natural-bookmark.com/story13279837/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://nanobookmarking.com/story13280270/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://monobookmarks.com/story13213612/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://modernbookmarks.com/story13207467/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://listingbookmarks.com/story13276715/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://eternalbookmarks.com/story13215025/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://crossbookmark.com/story13221226/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://cheapbookmarking.com/story13220617/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://captainbookmark.com/story13292675/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkworm.com/story13221859/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkunit.com/story13209793/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarksea.com/story13290457/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarktiger.com/story13220695/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkplaces.com/story13278324/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkoffire.com/story13218703/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkgenius.com/story13207764/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://bookmarkfly.com/story13290184/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkfame.com/story13224889/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkcolumn.com/story13212439/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkcitizen.com/story13295168/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkboom.com/story13273087/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkerz.com/story13282611/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkassist.com/story13291795/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkingfeed.com/story13282685/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://alphabookmarking.com/story13216608/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://1001bookmarks.com/story13224197/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://ilovebookmark.com/story13206334/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://ez-bookmarking.com/story13287382/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://atozbookmark.com/story13212676/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://userbookmark.com/story13224479/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://total-bookmark.com/story13224055/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thegreatbookmark.com/story13286006/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thebookmarkking.com/story13225607/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thebookmarkplaza.com/story13220456/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thebookmarkfree.com/story13295084/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://single-bookmark.com/story13301980/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://privatebookmark.com/story13296189/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mysterybookmarks.com/story13291896/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://onlybookmarkings.com/story13283936/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://mirrorbookmarks.com/story13282623/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://minibookmarks.com/story13294365/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://indexedbookmarks.com/story13279618/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://friendlybookmark.com/story13295159/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://freebookmarkpost.com/story13218369/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://explorebookmarks.com/story13288889/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarksystem.com/story13285962/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkusers.com/story13211842/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkspiral.com/story13285941/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkdistrict.com/story13219165/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmark-search.com/story13289834/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmark-nation.com/story13205994/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://7bookmarks.com/story13219008/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://tbookmark.com/story13211416/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://xyzbookmarks.com/story13289027/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarklinkz.com/story13283032/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmark-rss.com/story13286816/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkstumble.com/story7457962/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkstime.com/story12933861/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://gatherbookmarks.com/story13110165/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkrange.com/story13737479/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkextent.com/story14020376/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkspring.com/story7363150/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkswing.com/story14006511/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarksknot.com/story14095714/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkja.com/story14066784/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://altbookmark.com/story14133104/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://letusbookmark.com/story13997248/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkshq.com/story13929777/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://hindibookmark.com/story13892948/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://nybookmark.com/story12921988/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarketmaven.com/story12980965/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://iowa-bookmarks.com/story8625665/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://johsocial.com/story2434499/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bouchesocial.com/story2425079/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://sparxsocial.com/story2419124/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialmarkz.com/story2555425/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialmphl.com/story2509757/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://sound-social.com/story2493698/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialclubfm.com/story2563322/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialdosa.com/story2482053/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://sociallawy.com/story2423664/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://throbsocial.com/story2505961/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bbsocialclub.com/story2421480/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://dftsocial.com/story13400784/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialevity.com/story2524704/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://nimmansocial.com/story2372303/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thesocialroi.com/story2379005/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialrator.com/story2553612/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://social-lyft.com/story2501600/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialskates.com/story13391043/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarknap.com/story2411637/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socials360.com/story2527493/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://socialwoot.com/story2381044/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkinglive.com/story13378130/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkmiracle.com/story2482058/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkcork.com/story13389419/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://telebookmarks.com/story2487379/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://lingeriebookmark.com/story2456924/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://bookmarkshut.com/story13338094/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkvids.com/story13444043/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkspy.com/story2375730/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://rotatesites.com/story13373190/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://bookmarkedblog.com/story13276380/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://fellowfavorite.com/story13396678/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://hubwebsites.com/story2357260/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://binksites.com/story2422442/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://sitesrow.com/story2435198/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://mysitesname.com/story2475303/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://sites2000.com/story2363736/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thejillist.com/story2413196/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://kingslists.com/story13433778/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://toplistar.com/story2481234/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://fatallisto.com/story2350357/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://worldlistpro.com/story2541216/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://webcastlist.com/story13321331/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C 
https://sirketlist.com/story2479843/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://health-lists.com/story13335671/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://listfav.com/story13353243/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://icelisting.com/story13318890/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://classifylist.com/story13414274/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://210list.com/story13332363/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://hylistings.com/story13383483/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://wiishlist.com/story13367708/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://wearethelist.com/story2519674/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://listbell.com/story2469536/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://travialist.com/story2399967/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://seolistlinks.com/story13278014/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://funny-lists.com/story13321111/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://45listing.com/story2530835/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://getidealist.com/story13311715/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
https://thefairlist.com/story2416339/%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%BA%DB%8C
مفتول گالوانیزه (مفتول سفید) چیست ؟
نوشته شده در چهار شنبه 13 مهر 1401
بازدید : 386
نویسنده : رنگ زندگی

مقدمه :
در این مطلب سیم گالوانیزه چیست (سیم سفید) با شما هستیم تا شما را با این محصول آشنا کنیم.
مفتول گالوانیزه حاصل فرآیند گالوانیزه به دست آمده از سیم سیاه است که در بازار به آن مفتول سفید نیز می گویند.
قابلیت گالوانیزه شدن سیم آن را در برابر خوردگی در محیط های مرطوب و اسیدی محافظت می کند.
این فرآیند همچنین مقاومت سیم را افزایش می دهد.

انواع مفتول گالوانیزه (سیم سفید) موجود در بازار:
مفتول سفید به ۲ روش سرد و گرم تولید می شود که هر کدام به روش های مختلفی تولید و به فروش می رسد.

سیم گالوانیزه سرد و گرم (سیم سفید):
سیم گالوانیزه داغ در حمامی از روی مذاب (Zn) غوطه ور می شود و در اثر واکنش بین فولاد و روی آن را به عنوان پوشش روی می پوشاند و لایه ای ایجاد می کند که کارایی و مقاومت سیم را افزایش داده و از آن در برابر محافظت می کند. خوردگی و زنگ زدگی

سیم گالوانیزه سرد به روش الکترولیز تولید می شود تا سطح آن با روی پوشانده شود.
با مقایسه ای که می توان با روش قبلی بیان کرد، می توان گفت که ضخامت فلز روی کمتر است.
این باعث کاهش مقاومت آن در برابر عوامل خوردگی می شود.
فرم سرد آن در بازار چین است و نسبت به ایرانی از کیفیت پایین تری برخوردار است.

کاربرد سیم گالوانیزه گرم (سیم سفید) در صنعت:
مفتول گالوانیزه از 0.3 میلی متر تا 4 میلی متر در بازار موجود است و از هر ضخامت مفتول برای تولید محصول صنعتی خاص استفاده می شود.
به عنوان مثال برای تولید توری مرغی 0.3 و 0.5 میلی متر یا برای تولید توری ولگرد 0.8 میلی متر و در ضخامت های زیاد برای تولید توری و نرده گابیون، سیم خاردار خطی و خاردار گرد نیز استفاده می شود. تلفن سیمی استفاده می شود

معرفی 2 نمونه سیم سفید موجود در بازار:
سیم خرگوش
محدوده سیم.
سیم خرگوشی یا سیم درجه 18 چیست؟
این نوع سیم که به سیم خرگوشی معروف است در بازار سیم سفید یا به ضخامت 1.2 میلی متر می باشد که به دلیل استفاده از این نوع در نصب رابیت به آن سیم خرگوشی می گویند.
این نوع مفتول از نظر طبقه بندی تولیدی به دو صورت تولید می شود.
تفاوت آنها در مقدار کربن است که نرمی و سختی آن را تعیین می کند.
به طور کلی، هرچه کربن کمتری در فلز استفاده شود، سیم نرم تر است.
لازم به ذکر است که سیم رابیتس به دو روش گرم و سرد تولید می شود که وزن هر کلاف 25 کیلوگرم می باشد.

محدوده سیم کارت چیست؟
از مفتول گالوانیزه (سفید) به ضخامت 1.5 میلی متر ساخته شده است که برای نگه داشتن دیواره (شن کش) پشت سنگ های گرانیت استفاده می شود.

ویژگی های سیم گالوانیزه:
زیست محیطی.
زندگی طولانی.
دسترسی و در دسترس بودن.
استحکام کششی بالا.
می توان از آن در صنایع بسته بندی و مواد غذایی استفاده کرد.
تنوع آن در اندازه و اندازه.
سطح صاف و صیقلی.
مقاومت بالا در برابر خوردگی، رطوبت و دمای بالا.
مشخصات فنی سیم گالوانیزه موجود در بازار:
قطر سیم بیشتر از 0.3 تا 4 است.
پوشش روی (Zn) بین 10 تا 25 گرم در متر مربع است.
استحکام کششی بین 40 تا 85 کیلوگرم بر میلی متر مربع است.
وزن کلاف ها از 25 تا 500 کیلوگرم می باشد.
قیمت سیم گالوانیزه

 

https://prbookmarkingwebsites.com/story11683597/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://dirstop.com/story12411035/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmark-dofollow.com/story13692403/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://ztndz.com/story13941263/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mediajx.com/story14631646/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://gorillasocialwork.com/story12426550/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://bookmark-template.com/story13558461/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialmediainuk.com/story12263648/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://opensocialfactory.com/story11287780/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkport.com/story12197210/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkbirth.com/story12062057/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarklinking.com/story13449639/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialnetworkadsinfo.com/story12360704/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkloves.com/story12385204/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialrus.com/story11749911/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://e-bookmarks.com/story13429499/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialmediastore.net/story12242010/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mixbookmark.com/story13432884/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarksurl.com/story13443849/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://bookmarkshome.com/story13431423/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://getsocialpr.com/story12448172/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://checkbookmarks.com/story13439088/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkalexa.com/story13421901/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://webookmarks.com/story13446367/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkfavors.com/story13426355/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkfox.com/story13419767/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkyourpage.com/story13447515/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://ariabookmarks.com/story13429804/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarksoflife.com/story13450315/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://businessbookmark.com/story13428685/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://bookmarkspedia.com/story13374136/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkinglife.com/story13432266/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mylittlebookmark.com/story13423675/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialaffluent.com/story13437478/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://tornadosocial.com/story13447429/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://topsocialplan.com/story13436318/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://ledbookmark.com/story13534328/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialtechnet.com/story13431192/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://wavesocialmedia.com/story13452348/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://linkedbookmarker.com/story13454385/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmark-group.com/story13437151/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialbuzzmaster.com/story13430577/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://esocialmall.com/story13443179/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://reallivesocial.com/story13435830/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://highkeysocial.com/story13422225/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialstrategie.com/story13438796/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thesocialdelight.com/story13433680/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://tvsocialnews.com/story13439128/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thesocialintro.com/story13423423/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thekiwisocial.com/story13457046/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialupme.com/story13428381/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialbaskets.com/story13448115/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thesocialcircles.com/story13426034/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://sociallytraffic.com/story13429245/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialislife.com/story13386610/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialdummies.com/story13382920/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://social40.com/story13378362/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://social-galaxy.com/story13396084/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://getsocialselling.com/story13409482/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://directmysocial.com/story13408578/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://isocialfans.com/story13410567/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87  
https://socialfactories.com/story13396336/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://onelifesocial.com/story13387272/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://sociallweb.com/story13390721/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialioapp.com/story13391057/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialexpresions.com/story13410628/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mysocialquiz.com/story13402051/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mysocialport.com/story13418933/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mysocialfeeder.com/story13403660/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://express-page.com/story13411282/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://pageoftoday.com/story13385766/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://livebackpage.com/story13382397/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://get-social-now.com/story13331160/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://ok-social.com/story13411954/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialimarketing.com/story13406133/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialeweb.com/story13398619/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://yoursocialpeople.com/story13404519/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://wisesocialsmedia.com/story13410221/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://wise-social.com/story13397639/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialwebleads.com/story13415076/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialwebconsult.com/story13405804/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialmediaentry.com/story13419531/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://socialbuzztoday.com/story13396655/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialbuzzfeed.com/story13402414/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mysocialguides.com/story13422333/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://my-social-box.com/story13384685/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://madesocials.com/story13387776/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87  
https://getsocialsource.com/story13386789/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://guidemysocial.com/story13406332/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://getsocialnetwork.com/story13392750/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thesocialvibes.com/story13411426/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://allkindsofsocial.com/story13383951/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://webnowmedia.com/story13373333/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://infopagex.com/story13394098/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://thebookpage.com/story13379443/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://techonpage.com/story13429756/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialbraintech.com/story13404405/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://singnalsocial.com/story13409102/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://social-medialink.com/story13411912/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialmediatotal.com/story13380751/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://worldsocialindex.com/story13373015/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialwebnotes.com/story13428670/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mysocialname.com/story13397821/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialicus.com/story13394101/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialistener.com/story13397234/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mediasocially.com/story13388277/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://guideyoursocial.com/story13385865/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://agency-social.com/story13398592/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mediafiremax.com/story13401227/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://companyspage.com/story13398780/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarks-hit.com/story13313829/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://pr8bookmarks.com/story13304696/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://pr6bookmark.com/story13304640/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://adsbookmark.com/story13261305/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://yourbookmarklist.com/story13326618/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarking1.com/story13224529/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://sb-bookmarking.com/story13310113/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://pr1bookmarks.com/story13304425/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://madbookmarks.com/story13227267/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarks4seo.com/story13228211/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkblast.com/story13312997/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://admiralbookmarks.com/story13294687/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://7prbookmarks.com/story13296900/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://pr7bookmark.com/story13304147/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://bookmarkize.com/story13298265/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://rankuppages.com/story13380864/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://easiestbookmarks.com/story13290422/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mypresspage.com/story13384083/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkpagerank.com/story13224526/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmark-vip.com/story13312862/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkity.com/story13297341/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://todaybookmarks.com/story13307746/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://followbookmarks.com/story13303609/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkhard.com/story13226427/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarksusa.com/story13307248/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkstown.com/story13296094/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkprobe.com/story13304616/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkquotes.com/story13305849/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarklogin.com/story13297775/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://wildbookmarks.com/story13306446/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmark-media.com/story13308044/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://meshbookmarks.com/story13294766/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://gogogobookmarks.com/story13300225/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkproduct.com/story13306853/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://cruxbookmarks.com/story13294848/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkfriend.com/story13288958/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmark-share.com/story13301739/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmark-master.com/story13233485/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkinglog.com/story13231358/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkangaroo.com/story13303166/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://allbookmarking.com/story13299059/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://agendabookmarks.com/story13302905/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://advicebookmarks.com/story13314897/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://zbookmarkhub.com/story13310229/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://zanybookmarks.com/story13235957/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://iwanttobookmark.com/story13302420/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://push2bookmark.com/story13301336/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thebookmarkid.com/story13288506/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://nowbookmarks.com/story13289429/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://minibookmarking.com/story13304138/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://livebookmarking.com/story13297412/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://growthbookmarks.com/story13229092/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://brightbookmarks.com/story13293766/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://dailybookmarkhit.com/story13298758/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkspecial.com/story13298458/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://bookmarksparkle.com/story13220929/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkpath.com/story13299823/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarklayer.com/story13293236/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkbells.com/story13298938/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkingdelta.com/story13306807/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkingace.com/story13229520/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://allyourbookmarks.com/story13297249/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://yxzbookmarks.com/story13236987/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://ezmarkbookmarks.com/story13299473/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkgenious.com/story13297633/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://whitebookmarks.com/story13302458/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://totalbookmarking.com/story13305808/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://top100bookmark.com/story13303660/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thebookmarklist.com/story13233574/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://seobookmarkpro.com/story13296333/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://ragingbookmarks.com/story13298504/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://peakbookmarks.com/story13292731/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://one-bookmark.com/story13280015/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://networkbookmarks.com/story13304431/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://maroonbookmarks.com/story13219181/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://loanbookmark.com/story13300262/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://letsbookmarkit.com/story13291945/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://free-bookmarking.com/story13294065/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkleader.com/story13300863/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://doctorbookmark.com/story13229147/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkforce.com/story13296060/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://kbookmarking.com/story13300041/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkwuzz.com/story13296296/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://ilovebookmarking.com/story13288038/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://atozbookmarkc.com/story13298503/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thebookmarkage.com/story13297468/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://pukkabookmarks.com/story13303848/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://tetrabookmarks.com/story13298849/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://redhotbookmarks.com/story13299889/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarklethq.com/story13287243/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://orangebookmarks.com/story13295414/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://olivebookmarks.com/story13300254/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://naturalbookmarks.com/story13303677/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://myfirstbookmark.com/story13298582/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://macrobookmarks.com/story13305377/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://leftbookmarks.com/story13300464/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://linkingbookmark.com/story13223419/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://kingbookmark.com/story13294297/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://hypebookmarking.com/story13219004/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://geniusbookmarks.com/story13301155/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://greatbookmarking.com/story13298315/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://freshbookmarking.com/story13288370/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://expressbookmark.com/story13291935/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarksaifi.com/story13294035/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://echobookmarks.com/story13289682/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://exactlybookmarks.com/story13232632/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://cyberbookmarking.com/story13293689/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkssocial.com/story13293165/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarksbay.com/story13296475/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkzap.com/story13224473/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkmargin.com/story13297963/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkbooth.com/story13307923/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkinginfo.com/story13287614/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkingdepot.com/story13293113/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkingalpha.com/story13296108/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkilo.com/story13225838/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://artybookmarks.com/story13295585/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://apollobookmarks.com/story13297836/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialbookmarkgs.com/story13293999/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkmoz.com/story13289607/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://baidubookmark.com/story13300987/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mnobookmarks.com/story13230115/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://yesbookmarks.com/story13309333/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://tripsbookmarks.com/story13292691/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://ticketsbookmarks.com/story13228726/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://tealbookmarks.com/story13297412/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://setbookmarks.com/story13293913/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://optimusbookmarks.com/story13294490/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://maximusbookmarks.com/story13299268/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://keybookmarks.com/story13285544/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://hyperbookmarks.com/story13290194/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://hotbookmarkings.com/story13293408/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://extrabookmarking.com/story13290173/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://enrollbookmarks.com/story13296104/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkuse.com/story13210513/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://digibookmarks.com/story13297196/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarktune.com/story13292270/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkjourney.com/story13288934/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkpressure.com/story13224071/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkforest.com/story13222195/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkchamp.com/story13300970/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkingbay.com/story13216487/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkeasier.com/story13221328/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkingquest.com/story13293131/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://active-bookmarks.com/story13208909/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarklinx.com/story13227684/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://dmozbookmark.com/story13223126/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkerz.com/story13282583/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkahref.com/story13304518/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://top10bookmark.com/story13279698/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://tinybookmarks.com/story13300011/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://scrapbookmarket.com/story13294154/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://royalbookmarking.com/story13303954/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://natural-bookmark.com/story13279826/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://nanobookmarking.com/story13280256/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://monobookmarks.com/story13213599/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://modernbookmarks.com/story13207455/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thebookmarknight.com/story13219972/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://listingbookmarks.com/story13276704/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://eternalbookmarks.com/story13215013/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://crossbookmark.com/story13221208/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://cheapbookmarking.com/story13220601/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkworm.com/story13221845/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://captainbookmark.com/story13292658/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkunit.com/story13209779/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarksea.com/story13290443/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarktiger.com/story13220682/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkplaces.com/story13278313/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkoffire.com/story13218693/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkgenius.com/story13207752/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkfly.com/story13290175/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkfame.com/story13224876/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkcolumn.com/story13212427/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkcitizen.com/story13295155/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkboom.com/story13273075/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkassist.com/story13291784/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkingfeed.com/story13282677/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://alphabookmarking.com/story13216595/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://1001bookmarks.com/story13224184/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://ilovebookmark.com/story13206320/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://ez-bookmarking.com/story13287368/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://atozbookmark.com/story13212663/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://userbookmark.com/story13224465/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://total-bookmark.com/story13224043/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thegreatbookmark.com/story13285994/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thebookmarkplaza.com/story13220443/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://thebookmarkking.com/story13225595/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thebookmarkfree.com/story13295071/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://single-bookmark.com/story13301966/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://privatebookmark.com/story13296171/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://onlybookmarkings.com/story13283916/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mysterybookmarks.com/story13291876/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mirrorbookmarks.com/story13282608/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://minibookmarks.com/story13294347/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://indexedbookmarks.com/story13279601/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://friendlybookmark.com/story13295140/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://freebookmarkpost.com/story13218352/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://explorebookmarks.com/story13288873/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkdistrict.com/story13219148/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkusers.com/story13211825/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarksystem.com/story13285946/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkspiral.com/story13285924/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmark-search.com/story13289817/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmark-nation.com/story13205976/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://xyzbookmarks.com/story13289010/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://7bookmarks.com/story13218990/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://tbookmark.com/story13211398/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarklinkz.com/story13283017/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkstumble.com/story7457942/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmark-rss.com/story13286800/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkstime.com/story12933840/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://gatherbookmarks.com/story13110141/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkrange.com/story13737456/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkextent.com/story14020349/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkspring.com/story7363119/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkswing.com/story14006485/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarksknot.com/story14095690/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkja.com/story14066753/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://altbookmark.com/story14133083/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://letusbookmark.com/story13997226/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://trackbookmark.com/story13865687/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://hindibookmark.com/story13892931/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkshq.com/story13929756/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://nybookmark.com/story12921966/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarketmaven.com/story12980948/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://iowa-bookmarks.com/story8625649/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://johsocial.com/story2434478/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bouchesocial.com/story2425064/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialmarkz.com/story2555407/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialmphl.com/story2509736/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://sparxsocial.com/story2419105/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialclubfm.com/story2563302/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://sound-social.com/story2493675/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://sociallawy.com/story2423645/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialdosa.com/story2482035/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://throbsocial.com/story2505945/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87 
https://bbsocialclub.com/story2421465/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thesocialroi.com/story2378987/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://dftsocial.com/story13400767/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://nimmansocial.com/story2372289/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialrator.com/story2553590/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialevity.com/story2524684/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://social-lyft.com/story2501581/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialskates.com/story13391022/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socials360.com/story2527470/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarknap.com/story2411611/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://socialwoot.com/story2381021/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkinglive.com/story13378110/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://telebookmarks.com/story2487362/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkmiracle.com/story2482035/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkcork.com/story13389399/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkedblog.com/story13276362/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://lingeriebookmark.com/story2456902/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkvids.com/story13444021/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkshut.com/story13338075/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://bookmarkspy.com/story2375709/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://rotatesites.com/story13373167/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://fellowfavorite.com/story13396653/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://binksites.com/story2422424/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://hubwebsites.com/story2357239/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://sitesrow.com/story2435178/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thejillist.com/story2413177/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://mysitesname.com/story2475281/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://sites2000.com/story2363719/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://toplistar.com/story2481211/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://kingslists.com/story13433754/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://worldlistpro.com/story2541188/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://fatallisto.com/story2350335/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://health-lists.com/story13335651/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://webcastlist.com/story13321308/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://sirketlist.com/story2479823/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://listfav.com/story13353220/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://icelisting.com/story13318866/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://classifylist.com/story13414249/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://210list.com/story13332338/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://hylistings.com/story13383456/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://wiishlist.com/story13367686/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://travialist.com/story2399945/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://listbell.com/story2469514/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://seolistlinks.com/story13277992/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://getidealist.com/story13311689/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://funny-lists.com/story13321091/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://45listing.com/story2530812/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
https://thefairlist.com/story2416318/%D9%85%D9%81%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87
تکنیک های اصول سئو برای انجام سئو سایت
نوشته شده در دو شنبه 11 مهر 1401
بازدید : 76
نویسنده : رنگ زندگی

سئو چیست؟
سئو فرآیند بهینه سازی وب سایت به منظور بهبود رتبه وب سایت در نتایج جستجو و دریافت ترافیک بیشتر است.

تاریخچه سئو به دهه 1990 باز می گردد که موتورهای جستجو وارد اینترنت شدند. امروزه آموزش سئو یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی و توسعه صنعت محسوب می شود.

سئو روی نتایج موتورهای جستجوی ارگانیک متمرکز است و هیچ ارتباطی با بهینه سازی PPC (Google Ads) ندارد. هر دو SEO و PPC بخشی از بازاریابی موتورهای جستجو هستند.

مقایسه SEO با PPC
زمانی که کاربران می خواهند چیزی را در اینترنت پیدا کنند از موتورهای جستجو استفاده می شود. اینجا جایی است که می خواهید به سوالات و نیازهای کاربران پاسخ دهید. فرقی نمی کند محصول یا خدماتی را ارائه می دهید یا وبلاگ نویس هستید، سئو برای صاحبان وب سایت یک ضرورت است.

به عبارت ساده سئو تمام اقداماتی است که باعث می شود گوگل وب سایت شما را منبع قابل اعتمادی در نظر بگیرد و آن را در رتبه بالاتری قرار دهد.

نکته: اگرچه SEO مخفف Search Engine Optimization است، اما به دلیل تسلط گوگل در این صنعت، در واقع منظور ما بهینه سازی گوگل است.

بنابراین، در تمام تکنیک های این راهنما، گفتگو در مورد سئو برای گوگل در وسط قرار دارد. در عین حال جالب است بدانید که اکثر تکنیک های سئو عمومی هستند و در همه موتورهای جستجو کار می کنند.

برای آشنایی بهتر با سئو پیشنهاد می کنیم ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

سئو به طور خلاصه
هنگام رتبه بندی سایت ها نیازی به دانستن تمامی فاکتورهای سئو و الگوریتم های گوگل ندارید. اما برای موفقیت در سئو، شناخت مهم ترین پارامترهای تاثیرگذار ضروری است.

برای اینکه سه عامل مهم سئو را به راحتی درک کنید، یک کاسه سوپ را در ذهن خود تصور کنید: سوپ سئو!

مهمترین فاکتورهای رتبه بندی در گوگل
سه عامل کلیدی سئو عبارتند از:

مسائل فنی: کاسه نماد جنبه های فنی است (این قسمت به سئوی فنی یا سئو داخلی معروف است). بدون کاسه مناسب نگهداری سوپ غیر ممکن است.
محتوا: سوپ نمایانگر محتوای وب سایت است که مهمترین قسمت آن است. نداشتن محتوای خوب وب سایت باعث رتبه بالا نمی شود. این مورد کاملاً ساده و سرراست است.
بک لینک: ادویه نماد لینک های وب سایت است. بک لینک هایی که اعتبار آن را افزایش می دهد. شاید بهترین محتوا را در کنار سئو داخلی خوب داشته باشید. اما بدون بک لینک معتبر، وب سایت شما رتبه خوبی نخواهد داشت، درست مانند یک سوپ بدون ادویه و چاشنی، یک سوپ کامل نخواهد بود.
در بخش‌های مختلف این راهنما، نگاهی کاربردی‌تر به همه این عوامل خواهیم داشت.

اصطلاحات مهم سئو
سئو
همانطور که عمیق تر در سئو جستجو می کنید، با اصطلاحاتی مواجه می شوید که سعی می کنند جنبه ها یا رویکردهای مختلف را به آن دسته بندی کنند:

سئوی داخلی (سئوی درون صفحه) و سئوی خارجی (سئوی خارج از صفحه)
سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید
اگرچه این اصطلاحات از نظر کاربردی مهم نیستند، اما خوب است که معنای آنها را بدانیم.

سئو داخلی و سئو خارجی
اصطلاحات سئو داخلی و سئو سایت خارجی بر اساس نوع اقداماتی که در وب سایت انجام می دهید طبقه بندی می شوند.

سئوی داخلی هر چیزی است که در وب سایت پیاده سازی می شود، از بهینه سازی محتوا تا اقدامات فنی:

جستجو با کلیدواژه
بهینه سازی محتوا
بهینه سازی عنوان صفحه
بهینه سازی عملکرد وب سایت
لینک سازی داخلی
هدف از این اقدامات ارائه بهترین محتوا به همراه بهترین تجربه کاربری برای نمایش موضوع در صفحه موتور جستجو می باشد.

توجه: اصطلاحات سئوی داخلی و سئوی فنی گاهی به جای یکدیگر استفاده می شوند. گاهی اوقات تفاوت هایی با هم دارند. بهینه سازی های مرتبط با محتوا (مانند عنوان صفحه) با نام سئوی داخلی و بهینه سازی مربوط به مسائل فنی با نام سئوی فنی تقسیم می شوند.

سئوی خارجی در مورد دریافت بک لینک های معتبر و نشان دادن اعتبار و ارزش وب سایت به موتورهای جستجو است. لینک بیلدینگ شامل روش هایی مانند موارد زیر است:

یک پست مهمان ایجاد کنید
درخواست بازخورد از طریق ایمیل
درخواست پیوند منابع مرتبط
سئو خارج از سایت با سایر بخش های بازاریابی آنلاین مانند بازاریابی رسانه های اجتماعی و برندسازی مرتبط است. این بخش ها به طور غیر مستقیم بر اعتبار وب سایت شما تأثیر می گذارد.

به یاد داشته باشید که یک استراتژی سئو موفق شامل سئو داخلی و خارجی است.

سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه
کلاه سیاه و کلاه سفید ریشه در فیلم های وسترن دارند. آنها نماد آدم های بد و خوب هستند. در بحث سئو، این عبارات دو گروه از بهینه سازها را توصیف می کنند: کسانی که از دستورالعمل های گوگل پیروی می کنند و آنهایی که پیروی نمی کنند.

مقایسه سئو کلاه سفید یا سئو کلاه سیاه
سئو کلاه سیاه مجموعه ای از اقدامات نادرست با هدف افزایش رتبه یک وب سایت است. این تکنیک ها می توانند به وب سایت شما کمک کنند تا رتبه بالایی در نتایج جستجو کسب کند، اما دیر یا زود موتورهای جستجو متوجه این نوع اقدامات می شوند و وب سایت شما را جریمه می کنند.

از سوی دیگر، سئو کلاه سفید به اقداماتی اطلاق می شود که از تمام دستورالعمل ها و قوانین سئو پیروی می کنند. سئو کلاه سفید e
بهترین سایت برای خرید توری مرغی
نوشته شده در یک شنبه 3 مهر 1401
بازدید : 121
نویسنده : رنگ زندگی

نصب توری مرغی با طناب، رایج ترین روش نصب توری حیاط

حفظ ایمنی اپراتور هنگام کار در ارتفاع بسیار مهم است. از سوی دیگر معیارهای دیگری مانند هزینه، مدت و کیفیت انجام کار نیز از موضوعات مهمی هستند که پس از ایمنی عملکرد کار مورد توجه قرار می گیرند. کار در ارتفاع با طناب تمامی معیارهای فوق را در بهترین حالت قرار می دهد و مناسب ترین روش نصب توری مرغ برای نورگیر ساختمان می باشد.

کار با طناب برای نصب توری حیاط مستلزم وجود زیرساخت مناسب در ساختمان برای طناب زنی یا به اصطلاح کارگاه و نیروهای آموزش دیده برای کار در ارتفاع می باشد.

در این کار اپراتور با دو طناب مجزا در ارتفاع کار را انجام خواهد داد. یکی از این طناب ها به عنوان طناب اصلی و طناب دوم در صورت نقص در اجرای کار استفاده می شود. این طناب به زیرساخت های موجود در پشت بام ساختمان متصل می شود که ظرفیت تحمل وزن کارگر را دارد. کانال های خنک کننده تقویت شده، گیره های اتاق آسانسور و پایه های کولر از جمله زیرساخت های مورد استفاده در نصب توری مرغ طنابی می باشد.

با رعایت کلیه استانداردهای کار در ارتفاع با طناب توسط پیمانکار، این روش مطمئن ترین راه برای نصب توری مرغی برای بالکن و نورگیر ساختمان می باشد.


ویژگی های انواع توری نصب شده در نورگیر چیست؟

دوام، وزن، زیبایی، اندازه آبنما و هزینه پنج ویژگی تعیین کننده هنگام انتخاب توری مناسب برای پوشش نورگیر ساختمان هستند.

مش های پلاستیکی، گالوانیزه و نرده ها هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

اهمیت دوام در نصب توری مرغی به این بستگی دارد که قصد دارید تا چه مدت از بالکن ساختمان نگهداری کنید. در بین انواع توری، توری های پلاستیکی به دلیل مقاومت ناکافی در برابر شرایط جوی و نور خورشید کمترین دوام را دارند (توصیه می شود از این مدل برای نصب توری حیاط استفاده نشود)، به دنبال آن توری های گالوانیزه و سپس نرده ها بیشترین دوام را دارند. نمای ساختمان.

وزن تورها نیز بسته به نوع آن ها متفاوت است، بهتر است برای نصب توری مرغ وزنی متعادل در نظر بگیرید.

یکی از ویژگی های توری های پلاستیکی رنگ بندی متنوع آنهاست که آنها را برای استفاده در برخی از قسمت های ساختمان مناسب می کند.

از نظر قیمت، قیمت نرده های سنگین بیشترین و توری های پلاستیکی کمترین قیمت را دارند.

لازم به ذکر است که توری نخی نیز در نصب توری انعکاسی جوجه ها کاربرد فراوانی دارد.

 

بررسی نرده های فلزی (شبکه پرژین یا سیم مرغی) کدام یک برای نصب مش حیاط مناسب است؟

استفاده از نرده های فلزی یکی از انتخاب های مناسب برای پوشاندن بالکن و نورگیر ساختمان با سیم مرغی است، این نرده ها انواع مختلفی دارند که در اینجا به معرفی آن ها می پردازیم:

 

نرده گالوانیزه سرد: این محصول مقاومت کمی در برابر رطوبت، عوامل جوی و خوردگی دارد و به همین دلیل برای محیط های بیرونی مناسب نیست و نصب آن در نمای ساختمان به عنوان توری مرغ توصیه نمی شود.

نرده گالوانیزه گرم: روش های به کار رفته در تولید گالوانیزه گرم باعث شده است که این محصول در برابر شرایط سخت محیطی از جمله رطوبت و زنگ زدگی مقاومت فوق العاده ای داشته باشد و علاوه بر این زیبایی نرده های گالوانیزه گرم باعث استفاده گسترده از این شده است. این محصول در نمای ساختمان استفاده می شود و بیشترین کاربرد را در نصب توری مرغ در نورگیر ساختمان ها داشته است.

نرده گالوانیزه با روکس پی وی سی : این محصول نسبت به سایر نرده ها از دوام و کیفیت بالاتری برخوردار است اما به دلیل هزینه بالای تولید برای مصارف داخلی خاص استفاده می شود.

مجلس توری مرغ-تهران راپل

اجرای توری مرغ باتناب
نصب توری مرغ در ارتفاع
نصب توری برای جوجه

انواع توری مرغ

سیم مرغ چینی و سیم مرغ ایرانی چینی، گالوانیزه سرد (سبک، سنگین) و گالوانیزه گرم (سبک و سنگین) می باشد.
توری ایرانی هم همینطور است که در مطالب بعدی به تفصیل توضیح خواهیم داد.

 

با استفاده از تور مرغ

مهمترین کاربرد آن همانطور که از نامش پیداست در مرغداری است و برای محصور کردن قفس پرندگان و طیور استفاده می شود.
ساخت سوله
دور ستون را بپوشانید
پایه پشم شیشه
عایق و بتونه
✅ هنگام انجام کارهای ساختمانی
پوشش دیوار سیمانی

برای توری مرغ چه استانداردی را در نظر بگیریم؟

توری مرغ در سایزهای استاندارد و به صورت رول موجود است که هر کدام وزن و ابعاد خاص خود را دارند.

 

عرض توری مرغ چقدر است؟

 

ابعاد و وزن این محصول منحصر به فرد بوده و عرض آن نیز متفاوت است. به عنوان مثال، نوع چینی می تواند 90 سانتی متر عرض، د

https://finnmvbc73854.pages10.com/--48999413
https://milouyzz61728.ampblogs.com/--49357601
https://elliottacee83940.blogocial.com/--47704048
https://landenaegg95061.onesmablog.com/--51983822
https://alexistvxx50617.blogolize.com/--52276023
https://devinfijj05162.bloguetechno.com/--48192774 
https://ziongkmm16273.tribunablog.com/-27633987
https://trevorlprr38405.thezenweb.com/--49692309
https://griffinehjj05162.tinyblogging.com/--55250444
https://riverqstt39406.blog5.net/54475244/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://andresadrc83940.ampedpages.com/--41025468
https://dallasknpq28394.affiliatblogger.com/64353374/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://ricardogijj05162.diowebhost.com/67820210/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://dominickuxab62739.shotblogs.com/-27415696  
https://donovanprtt49506.fitnell.com/53392624/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://damienfijj05162.dbblog.net/44010033/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید 
https://jaidenegii95162.blogminds.com/-11581116 
https://zanderdgii95061.ezblogz.com/44128126/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://cruzpstt49506.blogs-service.com/43754197/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://laneruvv50516.designertoblog.com/43710231/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://daltonuxyy61728.bluxeblog.com/44352710/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://eduardoefgg84950.suomiblog.com/-28833386
https://keegancffg84051.mpeblog.com/35607528/
https://sethfjkk06172.articlesblogger.com/35541709/
https://gregorywabb72839.arwebo.com/35460941/
https://augustdgii95062.blogerus.com/35403061/
https://shanentvv51627.bloggin-ads.com/35651893/
https://lorenzoaeff84950.blogpostie.com/35419887/
https://lukasadee83940.blogprodesign.com/35196715/
https://anderson369pe.mybjjblog.com/-27739561
https://angeloycde73840.canariblogs.com/-29061109
https://dallaskopp28384.blog2learn.com/60630758/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://judahdhij95061.dsiblogger.com/44092208/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://edgartwxx51627.getblogs.net/43785937/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://garrettwzaa62738.blogdigy.com/-27509497
https://augustfikk06172.blogofoto.com/43962789/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://lanesvyy51627.ka-blogs.com/66505779/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://deanzdee84951.jiliblog.com/71231842/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://andyhint40516.qowap.com/72294769/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://zionhkmm16273.timeblog.net/48908471/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://edgartvxw51627.acidblog.net/43798160/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://johnathantwyy51627.aioblogs.com/66794184/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید 
https://fernandojnpp27384.fireblogz.com/43703739/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://dallasknoo27384.xzblogs.com/54749753/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://kylerpstu49506.free-blogz.com/60132882/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://daltondvos62738.widblog.com/67389065/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://elliottvwxy51628.uzblog.net/-27949153
https://angelowzaa62738.collectblogs.com/58959845/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://deanadff84051.isblog.net/-30736619
https://riverorst39506.blog-gold.com/18241862/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://remingtonwacb72839.ambien-blog.com/18212319/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://gunnercfgg84051.atualblog.com/18088615/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://keegancfgh95061.total-blog.com/-38688005
https://elliotadvx51627.blog-a-story.com/18198235/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید 
https://josueknop27384.blogacep.com/17640770/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید 
https://angeloybdd83940.blogadvize.com/18257211/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://kylerswxx51627.bloggerbags.com/17694171/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://jareduwyy61727.bloggerswise.com/18155954/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://zionohsl92840.bloggosite.com/18225885/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://jeffreyilnk16273.blogoscience.com/18148892/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://erickhkll16273.blogproducer.com/18271447/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://reidhlmn17273.blogrelation.com/18152275/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://dallassvwx87772.blogrenanda.com/18222615/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://zanexzaa61728.blogsidea.com/18298385/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://stephengkll06172.blogthisbiz.com/18001530/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://beckettehii95162.blue-blogs.com/18096703/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://travisexnb08764.csublogs.com/18045931/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://landenrvxx51627.dailyhitblog.com/17991823/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://claytonquwy53950.develop-blog.com/18240760/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://edgartwxy51627.livebloggs.com/18281516/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://andrehjkk05162.is-blog.com/18377331/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://dominickfkll17284.loginblogin.com/18297667/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://juliusuxyz61728.mybuzzblog.com/17893134/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://juliusvyaa62738.mdkblog.com/17931088/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://spencernqra28495.newbigblog.com/18049198/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://jasperxacc73849.thenerdsblog.com/17809242/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://travisimno17283.theobloggers.com/18293172/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://laneqtuv40506.topbloghub.com/18322929/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://simonaeff84950.ttblogs.com/17895168/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://eduardohlmm16283.vblogetin.com/17825312/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://charliezcee73940.win-blog.com/18376758/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://jaidencfgh94051.worldblogged.com/17971191/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://felixmqrr39406.yomoblog.com/18300177/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://israeldgii95061.bloginwi.com/47404136/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://franciscoacee83940.jaiblogs.com/38970163/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://remingtonwabb72839.blogzag.com/57867759/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://claytonquvv40516.look4blog.com/52559875/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://dallasknop22864.blogstival.com/35376283/
https://sergiouxyy61728.imblogs.net/62833569/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://andysjnn16273.designi1.com/34735355/
https://israelcghg95061.educationalimpactblog.com/35092255/
https://israeldfgh95061.ivasdesign.com/35118625/
https://ricardohklm16273.link4blogs.com/35190946/
https://trevorghii95061.post-blogs.com/35017244/
https://andrejllm16273.review-blogger.com/34948290/
https://israeldghh95061.blogsumer.com/16027560/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://milowyaz62728.rimmablog.com/15877556/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://israeleijk06172.bloggazza.com/15878691/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://gunnereijj20995.p2blogs.com/15756337/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://troymqrr38495.gynoblog.com/15915896/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://elliotbfgg94051.theblogfairy.com/15744832/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید 
https://charliezcef83940.laowaiblog.com/15778497/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://paxtonimnm27384.angelinsblog.com/15682794/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://kylerortt39405.humor-blog.com/15728734/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://marcouyzz62728.blogspothub.com/15726813/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://daltonvyza62728.blogdemls.com/15692453/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://augustehhi95061.blogars.com/15861919/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://gunnerimoo27384.blogsvirals.com/15915612/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://alexistxyy51728.blogdomago.com/15788252/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://deanafgg94051.aboutyoublog.com/17012035/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://codyacee83940.blog2news.com/17205669/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://angelotvwx50617.blog4youth.com/16762463/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://trentonvzbb73849.blog5star.com/17206307/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://edwintwyy61728.bloggactif.com/17748477/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://miloxacd73840.blogginaway.com/17271348/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://miloaefg84951.blogolenta.com/17605658/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://lukashlmm17283.blogripley.com/17310810/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://simonbefg84051.blogsmine.com/15350696/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://laneruww51627.dgbloggers.com/17029231/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://donovanuxzz61738.blogsuperapp.com/17146571/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://donovanuybb73849.dreamyblogs.com/16969463/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://andresrwxx51728.idblogz.com/16884904/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://knoxtxyz61738.howeweb.com/17135417/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://trentonvyza62738.izrablog.com/14164108/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://jaideneijk06172.kylieblog.com/16959786/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://lukashkmm06273.luwebs.com/17218452/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://kameronpstt28395.myparisblog.com/15798314/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید  
https://caidenpstt49506.slypage.com/17292109/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://messiahuyza62738.webbuzzfeed.com/17202661/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://ricardohkll16273.webdesign96.com/17047751/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://rylanwzab62738.59bloggers.com/16909659/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://rylanybck06172.theideasblog.com/15718414/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://dominickwyaa62839.bligblogging.com/17510686/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://marcoxbcc72849.thelateblog.com/17378151/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://felixlopq28394.actoblog.com/17283016/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://brooksilnn17384.blog-mall.com/17422655/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://gunnerbfgh94051.blogofchange.com/17445052/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://troympqq28394.spintheblog.com/17560994/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://emilioswxe84950.dailyblogzz.com/17409678/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://trentonbfhi05162.blogvivi.com/17739054/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://kameronqtuu49516.bloginder.com/18080282/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://emilianofjkl06273.blogdal.com/18051776/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://messiahsvxx50617.newsbloger.com/18176474/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://jasperyclm16273.targetblogs.com/18342072/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://elliottbdgy62738.get-blogging.com/18424072/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://daltondhim43228.bleepblogs.com/18441670/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید 
https://chancejmoo40516.activoblog.com/14262293/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://troyloqq28395.blogoxo.com/14259925/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://emilianoloqq28394.elbloglibre.com/14252434/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://felixmpqq28495.blog-ezine.com/14234048/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://arthuruxzz61728.blogscribble.com/14250089/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://elliottbegg84950.madmouseblog.com/14243714/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://erickhlnn17384.blogtov.com/14252691/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://riverqtuu40616.tusblogos.com/14187413/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید 
https://angeloxcef84061.smblogsites.com/14215009/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://edwinswxx51627.blogdeazar.com/14258362/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://griffinjopq39405.blogchaat.com/14215598/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://devinfijk06172.ourcodeblog.com/14254907/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://andreortt49506.weblogco.com/14215357/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://donovanpstt40516.eedblog.com/14241313/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://zionhlmn16283.theisblog.com/14382580/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://johnnysvvw50627.blog2freedom.com/14232805/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://travisimnw87628.bloggip.com/14199547/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://rowanwxdj06172.qodsblog.com/14244650/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://rylancgii05162.blogitright.com/14255013/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://kylerptuu79505.buyoutblog.com/14230491/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://franciscoaegg94051.blogunok.com/14401812/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://landenrvwx51627.blogpayz.com/14229912/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://rafaelrvvw51627.blogdosaga.com/14249386/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://arthurwzab72839.blogpixi.com/14409262/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://alexisvyza62839.azzablog.com/14256352/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://lukasbeff84950.blog-eye.com/14258416/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://lukasdhii95162.snack-blog.com/14265880/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://holdenptuu49506.fare-blog.com/14259960/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://johnathantxyy61728.anchor-blog.com/14263073/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://laneruvw50617.blogsvila.com/14260171/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://josuelnpp28394.wssblogs.com/14251340/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://felixkmno27384.blogdanica.com/14265194/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://jaidendgii95162.liberty-blog.com/14256049/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://shanemqqx51628.tkzblog.com/14248053/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://lorenzozcde83940.like-blogs.com/14211847/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://andersonuwxy51627.onzeblog.com/14266751/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://garrettdhii05162.ziblogs.com/14252093/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید 
https://trevornqsr39506.blog-kids.com/14277198/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://garrettgklm16273.answerblogs.com/14297409/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://travisabcd89516.nizarblog.com/14304024/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://donovanquvv40617.wizzardsblog.com/14307396/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
https://edwinsvxx51728.tokka-blog.com/14339526/توری-مرغی-چیست-قیمت-مشخصات-فنی-و-خرید
بازدید : 88
نویسنده : رنگ زندگی

با طراحی سایت فروشگاهی از این مزایا بهره مند شوید…
دریافت آنلاین فروشگاه:
یک کسب و کار فیزیکی می تواند به شکل مغازه، مغازه یا شرکت و غیره باشد. در هر صورت در این کسب و کارها محصولی برای ارائه وجود دارد، یعنی این کسب و کارها مشتریان خود را دارند. برای اینکه بتوانید با طیف وسیعی از مشتریان روبرو شوید، بهتر است علاوه بر ویترین فیزیکی برای کسب و کار، یک ویترین مجازی و مکانی مجازی برای ارائه خدمات و محصولات در نظر بگیرید. بهترین و مطمئن ترین راه برای انجام این کار ایجاد یک وب سایت است. اگر هنوز وب سایت ندارید و تمایل شدیدی دارید که در راه آنلاین شدن کسب و کار خود گام بردارید، می توانید برای خرید و طراحی سایت فروشگاهی با مشاوران و کارشناسان وب سایت زرین تماس بگیرید.

شما محدود نخواهید شد:
یکی از مزیت های مهم کسب و کار اینترنتی این است که محدود به مکان و زمان خاصی نخواهید بود. زیرا سایت آنلاین است و می توانید به صورت 24 ساعته با طیف وسیعی از مشتریان در مناطق مختلف جغرافیایی ارتباط برقرار کنید. در واقع، شما دیگر محدود به کشور خود نخواهید بود و می توانید حرفه خود را در سطح بین المللی دنبال کنید.

یک کاتالوگ محصول ایجاد کنید
با یک وب سایت فروشگاهی می توانید ویترین یا کاتالوگ مجازی از محصولات خود داشته باشید و به راحتی در هر زمانی از شبانه روز در دسترس کاربران و مشتریان خود قرار دهید. با استفاده از سایت می توانید تمامی محصولات را در دسته بندی های مختلف قرار دهید و از تصاویر، توضیحات و امکانات آن ها در سایت استفاده کنید تا فرآیند خرید برای مشتریان سریعتر و راحت تر انجام شود.

حذف هزینه های خرید و اجاره:
برای راه اندازی یک کسب و کار فیزیکی، هزینه هایی برای اجاره یا خرید فروشگاه مورد نیاز است. در صورتی که هزینه خرید سایت آماده فروشگاهی و راه اندازی کسب و کار بسیار کمتر از این مبالغ است. در واقع می توان گفت با ایجاد سایت فروشگاهی به راحتی می توان هزینه خرید و اجاره فروشگاه یا مغازه را حذف کرد.

شما همیشه باز و در دسترس خواهید بود:
در یک فروشگاه یا فروشگاه فیزیکی، قطعاً در ساعات خاصی از شبانه روز مجاز به فعالیت هستید و بازدید حضوری محدود به ساعاتی است که مشتریان شما از خانه دور هستند. اگر وب سایت فروشگاهی دارید، فروشگاه یا فروشگاه شما همیشه باز و در دسترس است و می توانید 24 ساعت شبانه روز بفروشید.

کسب اعتبار:
با استفاده از سایت فروشگاهی می توانید برای کسب و کار خود اعتبار کسب کنید. شاید از خود بپرسید چگونه می توان از طریق سایت اعتبار تجاری را جذب کرد؟ پاسخ واضح است، وقتی در فضای مجازی فعالیت می کنید، مطمئناً مشتریان بیشتری به سمت کسب و کار شما سرازیر خواهند شد. و به این ترتیب برند شما توسط مشتریان بیشتری دیده و شناخته می شود و به این ترتیب شما برای کسب و کار خود اعتماد خواهید داشت.

گسترش کسب و کار:
یک تجارت آجر و ملات مشتریان خاص خود را دارد و این مشتریان قطعاً محدود هستند زیرا تعداد افرادی که به فروشگاه، شرکت یا تجارت شما دسترسی دارند کمتر است. اما زمانی که به صورت آنلاین فعالیت می کنید، مشتریان بیشتری می توانند با کسب و کار برند شما آشنا شوند، بنابراین کسب و کار شما به این طریق گسترش خواهد یافت.

نام تجاری:
همانطور که می دانید بسیاری از کسب و کارها دارای نماد و برند هستند. برخی از مشاغل دارای یک علامت تجاری ثبت شده هستند و معمولاً با این نام شناخته می شوند. در هر صورت داشتن یک وب سایت به شناخت بیشتر برند شما کمک می کند. زیرا استفاده از وب سایت دیگری نوع مشتری و در کدام شهر و منطقه را محدود می کند. چنین چیزی وجود ندارد و شما با طیف وسیعی از مشتریان از شهرها و استان های مختلف آشنا خواهید شد و قطعا فروش بیشتری خواهید داشت.

فروش خود را افزایش دهید:
همانطور که در قسمت های قبل گفته شد با استفاده از سایت با طیف وسیعی از مشتریان از مناطق و شهرهای مختلف روبرو خواهید شد و افزایش مشتریان ارتباط مستقیمی با افزایش فروش دارد و قطعا فروش بیشتری خواهید داشت.

کاهش هزینه های بازاریابی
بازاریابی و تبلیغات برای سایت فروشگاهی را می توان هدفمندتر و با هزینه مناسب انجام داد. به علاوه، تبلیغات شما با آن قیمت به افراد زیادی نشان داده می شود، بدون محدودیت جغرافیایی. با انتخاب روش های بازاریابی اینترنتی مناسب می توانید برای مخاطبان هدف خود تبلیغ کنید که این خود دلیل دیگری برای کاهش هزینه های تبلیغاتی با داشتن سایت فروشگاهی است.

سوالات متداول قبل از خرید سایت فروشگاهی
کدام سایت فروشگاهی برای من بهتر است؟
آیا امکان دریافت آیکون برای سایت های خرید وجود دارد؟
آیا اپلیکیشنی برای سایت های فروشگاهی وجود دارد؟
آیا محدودیت زمانی برای تست سایت ها وجود دارد؟
آیا سایت های فروشگاهی زرین ریسپانسیو هستند؟
آیا باید بلافاصله پس از خرید سایت روی سئو سایت کار کرد؟
آیا محدودیتی برای ایجاد صفحات وب داریم؟
آیا هر کسب و کاری باید یک وب سایت داشته باشد؟
آیا کار با سایت های فروشگاهی سایت ساز زرین آسان است؟
دلیل متفاوت بودن قیمت ها در سایت های فروشگاهی چیست؟
فروشگاه ساز چیست؟
ساخت یک وب سایت فروشگاهی چقدر طول می کشد؟
آیا می توان در مورد n اطلاع رسانی کرد

https://deanadff84951.ampblogs.com/--49348892
https://zanderimop28395.blogolize.com/--52267012
https://cruzprts39405.pages10.com/--48990552
https://jeffreycdee83940.bloguetechno.com/--48183702
https://waylondggh94051.pointblog.net/--52709408
https://elliotycdd73940.suomiblog.com/-28825672
https://eduardomqqr38405.full-design.com/--55629634
https://sergiouxyz61738.blogocial.com/--47687149
https://marcozdef84950.thezenweb.com/--49683313
https://titushjkk06172.onesmablog.com/--51974185
https://emilianofjll05172.tinyblogging.com/--55240855
https://kylerrvwx51628.ampedpages.com/--41016897
https://franciscobdee84950.fitnell.com/53385303/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://judahgijj06172.designertoblog.com/43702828/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://cashostt39405.blogs-service.com/43746776/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://israelydee83940.bluxeblog.com/44345050/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://ricardohkmm16273.mpeblog.com/35597756/
https://marcopqrr39405.articlesblogger.com/35531976/
https://archeruxyy61728.arwebo.com/35451172/
https://edgarwabc72839.blogerus.com/35393468/
https://miloxabb72839.bloggin-ads.com/35642370/
https://donovanikll17283.blogpostie.com/35410508/
https://dallasjnoo27384.blogprodesign.com/35187338/
https://anderson369pe.mybjjblog.com/-27732468
https://trentonuzab72849.uzblog.net/-27941971
https://angeloycde73840.canariblogs.com/-29053917
https://paxtonjlnm17283.blogdigy.com/-27502350
https://gregoryybcd73849.qowap.com/72287282/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://augustdggh84050.fireblogz.com/43695960/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://emilianogjkk06172.xzblogs.com/54742536/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://finncegg94950.timeblog.net/48900913/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://judahcgii95162.aioblogs.com/66786804/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://charlieyabb72839.free-blogz.com/60125557/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی 
https://lanerude83940.isblog.net/-30729290
https://gregoryct1uj.blogkoo.com/-32709986 
https://manuelmqss39495.alltdesign.com/-33712325
https://beckettehii95161.blog-gold.com/18232376/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://paxtonimoo27384.ambien-blog.com/18202879/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://marcouyza61738.total-blog.com/-38680843
https://louispstt49516.atualblog.com/18079016/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://edwinruvw40516.blog-a-story.com/18188328/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://louisqtvw50627.blogdon.net/-29753996
https://zanderdhii95061.amoblog.com/-35257993
https://beauadef83940.blogacep.com/17631329/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://damienmprs36283.blogadvize.com/18247761/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://travisgjll06172.bloggerswise.com/18146399/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dominickvxza62739.bloggosite.com/18216320/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://andrepuuv50516.blogoscience.com/18139382/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dantexabb72839.blogproducer.com/18261929/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://zanderwacc73849.blogrelation.com/18142929/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://travisgikk05162.blogrenanda.com/18213071/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://ziongklm06173.blogthisbiz.com/17992113/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://connerjopq38495.blue-blogs.com/18087108/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://laneruvv40517.csublogs.com/18036430/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://erickhkll39506.dailyhitblog.com/17982573/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://travishkll06172.develop-blog.com/18231220/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://remingtonvikk06172.is-blog.com/18367816/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://zanderdghh95061.livebloggs.com/18272006/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://andresybdd83849.loginblogin.com/18288111/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://lanejlll06273.mybuzzblog.com/17883643/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://finncfgh94051.newbigblog.com/18039811/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://cruzqsuu49506.thenerdsblog.com/17799802/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://miloprss39443.theobloggers.com/18283522/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://angelowaab62839.topbloghub.com/18313381/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dantewzcc73849.ttblogs.com/17885677/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://simonbeff84950.vblogetin.com/17815888/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://cashmqrr38495.win-blog.com/18367289/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://manuelinop27384.worldblogged.com/17961487/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://spencereikk06172.yomoblog.com/18290745/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://cesarnrss39405.digiblogbox.com/38636932/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://andresxacc73849.look4blog.com/52552158/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://waylonfjkk06162.blogstival.com/35366892/
https://erickhkll16273.designi1.com/34725676/
https://holdenquvv50516.educationalimpactblog.com/35082797/
https://israelehij05162.ivasdesign.com/35109131/
https://augustdhii95061.link4blogs.com/35181435/
https://knoxprts39506.blogzag.com/57860182/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://elliottadff84950.mybloglicious.com/34780230/
https://zionilmm16273.post-blogs.com/35007993/
https://gunneraegg84950.review-blogger.com/34938553/
https://brooksxzjm06273.blognody.com/15909148/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://devinilno17283.blogsumer.com/16018313/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://riverortt39406.rimmablog.com/15868317/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://troylnop27384.bloggazza.com/15869491/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://collinybcd73849.bcbloggers.com/15825101/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://emilianogjkl06172.blogcudinti.com/15389058/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://jasperyacc72839.p2blogs.com/15747163/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://jareducry62738.theblogfairy.com/15735583/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dantecfhh95061.gynoblog.com/15906679/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dominickxbcc73840.laowaiblog.com/15769398/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dallasquvw50640.angelinsblog.com/15673708/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://cashmpss38495.humor-blog.com/15719443/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://holdenwzbb72839.blogspothub.com/15717690/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dallasknoo17384.blogdemls.com/15683336/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://messiahvzab72839.blogsvirals.com/15906417/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://cruzquww50617.losblogos.com/15867514/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://cesarnrtt39405.blogdomago.com/15779141/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://connerostv40516.aboutyoublog.com/17002687/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://collinzcdd73940.blog2news.com/17196302/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://codyfjll16273.blog4youth.com/16753205/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://hectorqtuu40506.blog5star.com/17197050/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://andreqtuu40516.blogdun.com/17152823/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://fernandojopq28394.bloggactif.com/17739161/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://felixkmoo17383.blogginaway.com/17262045/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://emilianohkll06272.blogolenta.com/17596406/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://edgartwyy61728.blogripley.com/17301578/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://gunnerbfgg94051.blogsmine.com/15341800/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://garrettcghi95062.blogsuperapp.com/17137358/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://messiahvyaa62738.dgbloggers.com/17019634/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://eduardojmoo27384.dreamyblogs.com/16960217/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dominickwzbb62738.frewwebs.com/17218316/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://troylopp28394.howeweb.com/17125707/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://emilianoxdff84950.izrablog.com/14154637/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://rylanadee06273.idblogz.com/16875216/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://tituszdff84950.kylieblog.com/16950079/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://jasperxacc73849.luwebs.com/17208835/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://alexisdehh19508.myparisblog.com/15788937/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://trevornqss38405.slypage.com/17282385/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://andersontwyf84051.theideasblog.com/15709098/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://garrettfjll06172.webbuzzfeed.com/17193010/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://marioostu49506.webdesign96.com/17038063/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://beckettfjkl06172.thelateblog.com/17368612/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://holdenwadd73849.59bloggers.com/16900197/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://caidenmoqq28394.bligblogging.com/17501111/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://jaidendgii95162.actoblog.com/17273381/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://remingtonvxyy61738.blog-mall.com/17413039/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://setheijk05162.blogofchange.com/17435340/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://zionlnpp28394.spintheblog.com/17551396/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://archergfhk65667.dailyblogzz.com/17400142/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://andersonuxzz62738.blogvivi.com/17729217/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://claytonmqrs39405.bloginder.com/18070433/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://fernandojnpp28394.blogdal.com/18042179/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://waylonbded84950.newsbloger.com/18166809/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://johnathansvxw50617.get-blogging.com/18414265/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://ricardogijj06172.targetblogs.com/18332465/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://troylopp28394.bleepblogs.com/18431871/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dallasmqss39405.activoblog.com/14253620/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://donovannrtu40517.elbloglibre.com/14243744/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dallasloqq28495.blogoxo.com/14251210/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://keeganbegg84950.blog-ezine.com/14225363/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://josuesxze22659.blogscribble.com/14241372/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://travishkml16283.madmouseblog.com/14234987/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://andresadff84051.ja-blog.com/14157315/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://martinhklr39506.digitollblog.com/14212968/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://waylonaccr40516.blazingblog.com/14236877/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://elliottbeff84951.creacionblog.com/14249977/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://elliotwabb72839.tusblogos.com/14178729/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://remingtonsuvv42183.blogchaat.com/14206875/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://simonaeff84950.dm-blog.com/14217659/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://edwinrvvv40516.smblogsites.com/14206350/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://fernandojlnn17283.weblogco.com/14206637/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://angeloxadd83950.blogdeazar.com/14249543/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://sergiouxyy62739.ourcodeblog.com/14246183/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://lorenzozcee73849.eedblog.com/14232666/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://devingjll16273.theisblog.com/14373843/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://fernandoilmm17283.bloggip.com/14190822/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://angelowzab72839.qodsblog.com/14235971/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://elliotwzbb72839.blogpayz.com/14221263/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://rylanbfgh94051.techionblog.com/14244101/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://lukasbdff84950.buyoutblog.com/14221788/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://rafaelquvv40617.blogitright.com/14246201/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://beauaeff84950.blogunok.com/14393066/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://augustehii95162.blog-eye.com/14249733/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://charliezcee73940.blogdosaga.com/14240738/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://griffinaqxz62839.azzablog.com/14247596/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://danteiqes74950.fare-blog.com/14251362/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://edgarsvxx51728.anchor-blog.com/14254348/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://spencereijj05162.blogsvila.com/14251475/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://cesarnqrr38495.wssblogs.com/14242641/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://jaidencfhi95061.liberty-blog.com/14247306/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://cruzcgij06172.bloggerchest.com/14258255/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://franciscoaegh95061.like-blogs.com/14203296/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://dantexacc73849.tkzblog.com/14239347/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://daltonuyaa61738.ziblogs.com/14243489/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://donovanoqss39506.blog-kids.com/14268520/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://sergiouxzz62839.nizarblog.com/14295349/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://conneradef84951.sharebyblog.com/14292551/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://cristianlopq38495.blogdanica.com/14256502/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://chancefklm16273.answerblogs.com/14288591/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://trentonuyab72849.wizzardsblog.com/14298788/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://collinybee84940.tokka-blog.com/14330922/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
https://elliottgkll16273.onzeblog.com/14258171/طراحی-سایت-فروشگاهی-طراحی-فروشگاه-اینترنتی
بازدید : 122
نویسنده : رنگ زندگی

همانطور که می دانید مفتول گالوانیزه محصولی پرکاربرد می باشد که با گالوانیزه مفتول مشکی تولید می شود.قیمت مفتول گالوانیزه سرد و گرم متفاوت و مناسب است به طوری که به راحتی در دسترس همگان قرار می گیرد و در مناسبت های مختلف از جمله استفاده می شود. یک ماده خام برای تولید سایر محصولات و همچنین برای مصرف مستقیم. مفتول گالوانیزه یکی از محصولاتی است که مراحل تولید آن زیاد است و این محصول باید مراحل مختلفی را طی کند تا بتوانیم به عنوان یک محصول تمام شده و کاربردی از آن بهره مند شویم. از این رو در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مفتول گالوانیزه سرد و گرم و تولید هر کدام از آنها آشنا کنیم تا با آگاهی بیشتر از این نوع سیم خرید خود را انجام دهید.

انواع سیم گالوانیزه
مفتول گالوانیزه در انواع چینی و ایرانی در بازار به فروش می رسد:

مفتول گالوانیزه ایرانی
مفتول گالوانیزه ایران در برابر رطوبت و اکسیداسیون بسیار مقاوم است و هر چه کیفیت تولید مفتول بالاتر باشد مقاومت آن در برابر رطوبت و زنگ زدگی بیشتر می شود. وزن کلاف سیم گالوانیزه ایران کمی با یکدیگر متفاوت است و در قطر سیم، تلرانس یا تغییر جزئی قطر نیز قابل مشاهده است.

· سیم گالوانیزه چینی
انواع سیم گالوانیزه
سیم گالوانیزه چینی در مقایسه با نمونه ایرانی خود در برابر زنگ زدگی و رطوبت مقاومت کمتری دارد و سریعتر اکسید می شود. از طرفی نسبت به نوع ایرانی دارای مزایایی از جمله عدم تحمل و تغییر قطر در قسمت های مختلف سیم پیچ می باشد. مفتول گالوانیزه نسبت به نوع ایرانی انعطاف پذیری بیشتری دارد و کلاف های گالوانیزه چینی نیز وزن یکسانی دارند.

سیم گالوانیزه بر اساس روش تولید به دو دسته سیم گالوانیزه گرم و سیم گالوانیزه سرد تقسیم می شود.

1. سیم گالوانیزه گرم
این نوع سیم گالوانیزه به سیم سفید معروف است که در زبان انگلیسی به آن سیم گالوانیزه گرم می گویند.سیم گالوانیزه توسط گالوانیزه گرم، سیم مشکی (استیل st37) گرم و روکش می شود.

سیم گالوانیزه گرم در واقع یک سیم سیاه گرم شده (آنیل شده) است که کربن آن به حداقل ممکن کاهش یافته است، در اثر حرارت بسیار نرم و قابل نفوذ است. سپس با فرو بردن آن در حمام روی مذاب، کاملاً عمیق و زیبا پوشانده می شود.

سیم گالوانیزه گرم در برابر رطوبت، رطوبت و زنگ زدگی بسیار مقاوم است. با شرایط آب و هوایی مختلف و تمام مناطق جغرافیایی سازگار است. به همین دلیل عمر بسیار بالایی دارد. اگر در مناطقی با آب و هوای خوب استفاده شود، عمر آن نزدیک به 70 سال است. این نوع سیم دارای سطحی صاف، صیقلی و براق است. قابلیت خم شدن و پیچش آن باعث می شود در محصولات بافته شده مانند توری حصاری، توری گابیونی، توری مرغ و سیم خاردار و غیره استفاده شود. در عین حال خرید و استفاده از این سیم مقرون به صرفه می باشد.

سیم گالوانیزه گرم چگونه تولید می شود؟
گالوانیزه گرم فرآیند پوشش آهن و فولاد با روی است. در این فرآیند، آلیاژهای پایه از حمام روی مذاب در دمای حدود 840 درجه فارنهایت (450 درجه سانتیگراد) عبور داده می شوند. هنگامی که سیم ها از حمام مذاب خارج می شوند، روی خالص (Zn) با اکسیژن موجود در هوا (O2) واکنش داده و اکسید روی را تشکیل می دهد. همچنین با دی اکسید کربن (Co2) واکنش داده و ماده خاکستری به نام کربنات روی (ZnCo3) را تشکیل می دهد که ماده ای قوی است که از فولاد در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت می کند. این لایه محافظ که سطح فولاد را به طور عمیق و کامل می پوشاند و به عنوان یک سیستم محافظ و مانع بین فولاد و هوا قرار می گیرد و از تأثیر عوامل خورنده جوی بر روی فولاد جلوگیری می کند.

فلز روی در مقایسه با فولاد، الکترومثبت است. این ویژگی فوق العاده، هنگامی که پوشش گالوانیزه آسیب می بیند و فولاد در معرض هوا قرار می گیرد، فلز روی همچنان می تواند از طریق حفاظت کاتدی از فولاد در برابر خوردگی محافظت کند.

 

https://edwinruvv40516.ampblogs.com/--49347804
https://emilianokfkl06172.pages10.com/--48989424
https://devingjlm16273.blogocial.com/--47685898
https://marioknoo27384.blogolize.com/--52265902
https://devingjkk06172.bloguetechno.com/--48182583
https://stephengkll06172.onesmablog.com/--51972885
https://august8glnq.tribunablog.com/-27625423
https://rowancfhh94051.pointblog.net/--52708244
https://elliotycdd73940.suomiblog.com/-28824650
https://keegancffg94051.full-design.com/--55628470
https://felixfyrh33211.blogminds.com/-11572833
https://garrettcfhh95061.thezenweb.com/--49682137
https://keeganegii95061.tinyblogging.com/--55239589
https://griffindhii95061.ampedpages.com/--41015809
https://messiahuxza62739.shotblogs.com/-27407615
https://messiahsuvv40516.designertoblog.com/43702205/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://claytonlopp27384.blogs-service.com/43746161/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://waylonfjll06172.mpeblog.com/35596388/
https://elliottadff84950.affiliatblogger.com/64345086/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://kameronnqrs38495.articlesblogger.com/35530542/
https://cristiankopq28394.arwebo.com/35449720/
https://marcotxzz51628.blogerus.com/35392090/
https://gunnerbeff83940.bloggin-ads.com/35641004/
https://knoxoruu49506.blogpostie.com/35409176/
https://andersontxyz62728.blogprodesign.com/35185994/
https://andreortu49506.blogofoto.com/43954590/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://emilianohlmm16273.uzblog.net/-27940984
https://connerzcdd73940.blog2learn.com/60622480/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://ziongikk06162.ka-blogs.com/66497942/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://landenrtvv40516.xzblogs.com/54741976/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://gregoryxbcd73849.dsiblogger.com/44084099/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://andreswrlc10876.collectblogs.com/58951579/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://lanerude83940.isblog.net/-30728165
https://collinybcd73849.alltdesign.com/-33711141
https://israelfjlm16273.blog-gold.com/18230934/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://augustdhjj95162.ambien-blog.com/18201415/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://waylonhllm16273.amoblog.com/-35256865
https://holdenptuv40516.free-blogz.com/60124930/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://marcouyzz61738.total-blog.com/-38679737
https://gregoryvzbb72838.blog-a-story.com/18186808/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://conneradff83940.blogacep.com/17629890/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://chanceurhw87532.blogadvize.com/18246363/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://holdentwyz51627.bloggerbags.com/17683418/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://myleszbdd73940.bloggosite.com/18214890/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://gregoryct1uj.blogkoo.com/-32708895
https://simonuvwx50617.blogoscience.com/18137945/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://alexisswyy51627.bloggerswise.com/18144976/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://andersontwxy51617.blogrelation.com/18141512/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://riverqsvv40516.blogrenanda.com/18211655/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://judahdhij05162.blogproducer.com/18260528/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://jaidenjmop27394.blogsidea.com/18287405/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://sethfjkl06172.blogthisbiz.com/17990712/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://knoxostt39505.blue-blogs.com/18085673/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://augustehjj05162.csublogs.com/18035022/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://rafaeltwyy51628.dailyhitblog.com/17981219/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://chancefjkl06172.atualblog.com/18077587/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://gregoryuubz34913.develop-blog.com/18229819/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://travisgjll16172.is-blog.com/18366371/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://devinyzaz61728.livebloggs.com/18270574/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://jasperxacc72839.loginblogin.com/18286705/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://messiahtwyc95162.mdkblog.com/17920001/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://paxtonekmm17283.mybuzzblog.com/17882187/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://josuejnpp28394.newbigblog.com/18038374/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://eduardoceff84950.thenerdsblog.com/17798368/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://cristianlopq28494.theobloggers.com/18282039/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://lorenzocegg94051.ttblogs.com/17884267/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://knoxpsuu49506.vblogetin.com/17814454/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://alexissvwx51617.win-blog.com/18365888/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://sethfjkk06172.worldblogged.com/17960023/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://rafaelklmm06172.yomoblog.com/18289351/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://troyloqq28394.topbloghub.com/18311974/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://elliottadfg84051.jaiblogs.com/38962269/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول 
https://cashnqst38495.blogzag.com/57859475/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://spencereikk05162.bloginwi.com/47396258/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://dominickoqqd05162.imblogs.net/62825443/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://ricardohjll16283.blogstival.com/35365388/
https://keeganegii95061.designi1.com/34724128/
https://jaredquvv40516.educationalimpactblog.com/35081284/
https://johnathantxyz62738.look4blog.com/52551421/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://jaidenbeff84950.ivasdesign.com/35107612/
https://griffingjll16273.link4blogs.com/35179908/
https://emilionwjx95162.mybloglicious.com/34778750/
https://elliotxccd73840.post-blogs.com/35006517/
https://jeffreykopp28394.review-blogger.com/34936961/
https://alexissvxx51627.blognody.com/15907728/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://jasperxabc72839.blogsumer.com/16016896/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://josueknpq28384.rimmablog.com/15866941/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://titusnqkp27384.bloggazza.com/15868084/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://spencerfjkk06172.shoutmyblog.com/15712849/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://andreruww50617.bcbloggers.com/15823685/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://charliefjll16273.blogcudinti.com/15387645/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://riverorst39506.p2blogs.com/15745778/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://shanempqr38495.theblogfairy.com/15734163/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://landenruxx50617.gynoblog.com/15905254/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://manueljmno17283.laowaiblog.com/15768010/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://shanemqrs39506.angelinsblog.com/15672323/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://deanxacc72839.humor-blog.com/15718039/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://jasperxacc72849.blogspothub.com/15716303/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://eduardoilnn17284.blogdemls.com/15681942/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://landenrvxx51627.ltfblog.com/15910117/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://martinimnn17283.therainblog.com/15896391/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://connerdggh94051.blogars.com/15851442/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://damiengjll06172.blogsvirals.com/15904984/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://archersvww50627.losblogos.com/15866122/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://juliusuxaa61728.blogdomago.com/15777757/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://augustdghi95061.aboutyoublog.com/17001201/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://troynqrs39506.blog2news.com/17194815/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://archertwyy51728.blog4youth.com/16751764/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://angelorstt39406.blog5star.com/17195597/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://holdenquvv40516.blogdun.com/17151333/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://franciscoaefg84950.bloggactif.com/17737670/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://caidenlrdp53086.blogginaway.com/17260567/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://becketteijj05162.blogolenta.com/17594889/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول 
https://jaredquvw40617.blogripley.com/17300085/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://dantevyab62839.blogsmine.com/15340377/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://tysonostt49505.blogsuperapp.com/17135854/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://stephengkmm16273.dgbloggers.com/17018002/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://dominicklwxy61728.dreamyblogs.com/16958713/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://erickgkll06173.frewwebs.com/17216800/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://milowzbb62864.howeweb.com/17124201/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://mariokppq28395.idblogz.com/16873694/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://myleszdff84950.izrablog.com/14153173/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://simonadff84950.kylieblog.com/16948554/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://daltonwabc72839.luwebs.com/17207324/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://dantewyaa62738.myparisblog.com/15787474/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://finnbegg94051.slypage.com/17280845/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://rowancghh95061.theideasblog.com/15707637/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://johnathanuxzz62738.webbuzzfeed.com/17191465/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول 
https://holdenqtuv40506.webdesign96.com/17036570/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://raymondilmn16283.59bloggers.com/16898680/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://ricardohjll16273.bligblogging.com/17499614/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://garrettbegg84051.thelateblog.com/17367129/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://cruzqvww50617.actoblog.com/17271873/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://gregorywacc73849.blog-mall.com/17411539/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://mariomprr39405.blogofchange.com/17433804/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://beckettfjkk06172.spintheblog.com/17549886/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://hectorpstt49506.dailyblogzz.com/17398635/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://keegancfgh94051.blogvivi.com/17727628/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://daltonvzaa62839.bloginder.com/18068841/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://cristianknpo27384.blogdal.com/18040650/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://deanybdd73849.get-blogging.com/18412646/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://judahcfhh94051.targetblogs.com/18330974/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://troymprr28494.bleepblogs.com/18430284/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://alexissvxy51627.blogoxo.com/14249818/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://rylanwabb72839.elbloglibre.com/14242355/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://zandernqtx62850.blogscribble.com/14239980/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://gunnerehjj06273.ja-blog.com/14155908/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://keegan8tixl.blogtov.com/14242424/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://spencerehii95061.blazingblog.com/14235488/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول 
https://paxtonkopp28394.creacionblog.com/14248557/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://edwinquww40516.activoblog.com/14252225/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://myleszcde83940.digitollblog.com/14211566/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://augustdghi95061.blogchaat.com/14205503/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://kameronmprr38495.tusblogos.com/14177351/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://holdenostu39405.dm-blog.com/14216281/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://martinilnn16273.smblogsites.com/14204957/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://landenjlll16273.weblogco.com/14205248/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://alexistwxx51627.ourcodeblog.com/14244804/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://augustknoo17384.eedblog.com/14231258/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://johnnysdef84950.blog2freedom.com/14222723/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://tysonqtoq39495.blogdeazar.com/14248160/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://manuelknoo27383.bloggip.com/14189461/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://daltonzska19516.qodsblog.com/14234556/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://finnadef83940.blogpayz.com/14219808/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://jaspervzab76172.techionblog.com/14242703/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://marcovzab62839.buyoutblog.com/14220408/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://zanderhklm16272.blogitright.com/14244804/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://lorenzobeff84051.blogunok.com/14391611/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://spencerhklm17283.theisblog.com/14372473/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://codyxsum43310.blog-eye.com/14248280/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://johnnyruvw50617.blogpixi.com/14399196/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://travisgjll06172.blogdosaga.com/14239320/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://jaredwbcd73849.azzablog.com/14246153/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://brooksgjlm16273.snack-blog.com/14255833/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://remingtonvzbb62738.fare-blog.com/14249974/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://martinimnn17283.anchor-blog.com/14252907/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://augustgklc73849.blogsvila.com/14250061/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://martinhlme95517.wssblogs.com/14241228/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://ricardohklm16272.blogdanica.com/14255058/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://andrenqss39405.liberty-blog.com/14245881/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://alexisaegg94051.tkzblog.com/14237908/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://lukasadfg84950.like-blogs.com/14201906/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://augustdghh94061.onzeblog.com/14256725/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://stephenlprr39405.ziblogs.com/14242091/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://josueknoo27284.blog-kids.com/14267111/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://rafaeljkll52838.answerblogs.com/14287048/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://keeganegii95061.nizarblog.com/14293919/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://sergiouxyz61728.sharebyblog.com/14291102/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://martinilnn17273.wizzardsblog.com/14297373/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول
https://charliexsle21100.tokka-blog.com/14329483/مفتول-گالوانیزه-چیست-راهنمای-خرید-مفتول