پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
ثبت شرکت به چند دسته تقسیم می شود؟
نوشته شده در شنبه 13 آذر 1400
بازدید : 196
نویسنده : رنگ زندگی

ثبت شرکت های سهامی خاص
ثبت این شرکت ها مستلزم انجام مراحلی از قبیل تنظیم اساسنامه، امضای اساسنامه، انتخاب مدیران و بازرسان شرکت، تعهدنامه شرکا، تعیین حدود مسئولیت و سمت و درج آگهی ثبت شرکت سهامی خاص است. در روزنامه های رسمی و تیراژ.

ثبت شرکت های سهامی عام
کامل‌ترین نوع شرکت‌های سهامی هستند که برای فعالیت‌های تجاری مانند تجارت داخلی و خارجی، معادن، ساخت سدها، کارخانه‌ها، بانک‌ها و موسسات اعتباری ایجاد می‌شوند. برای ثبت این نوع شرکت، مراحل تاسیس شرکت، پذیرش سهام یا اخذ سهام، تعیین میزان سرمایه و تخصیص سهام و همچنین تشریفات نهایی تاسیس شرکت باید مرحله به مرحله انجام شود.

ثبت شرکت های گارانتی
این نوع شرکت ها برای ثبت باید قراردادهایی تنظیم کنند که این قراردادها بر اساس نحوه و میزان مشارکت شرکا، شما می توانید برای ثبت شرکت اینجا کلیک کنید تنظیم اساسنامه شرکت بر اساس قوانین حاکمیت شرکتی، تهیه فهرست سرمایه نقدی و غیرنقدی هر یک از شرکا باشد. ، تهیه و تنظیم آیین نامه داخلی شرکت توسط موسسین و همچنین بررسی و ارزیابی توسط کارشناسان رسمی انجام شود.
ثبت شرکت های مرتبط
شرکت های مرتبط دارای مراحل ثبت به عنوان شرکت گارانتی می باشند. شرکت های نسبی بر دو رکن اصلی شرکا و مدیران بنا شده اند. بنابراین مدیر از بین شرکا یا خارج از شرکت انتخاب می شود و مسئولیت کلیه برنامه ها و امور شرکت و شرکا را بر عهده دارد. برای ثبت شرکت مرتبط، تنظیم شرکت نامه، اساسنامه و تعیین میزان سرمایه پولی و غیر پولی شرکاء الزامی است.
ثبت شرکت های تعاونی
تعاونی ها بر اساس سه رکن اصلی، هیئت مدیره، مجمع عمومی و بازرسان تشکیل می شوند و دارای شرایط خاصی مانند تابعیت ایرانی، نداشتن سابقه سوء استفاده و کلاهبرداری، نداشتن منع قانونی، عدم عضویت در سایر تعاونی ها و قراردادها و ... هستند. عضویت رسمی در تعاونی و الزام به رعایت قوانین و دستورالعمل های تعاونی.
شرکت مسئولیت
ثبت شرکت تضامنی بدین صورت است که شرکا و سهامداران به طور جداگانه به فعالیت تجاری می پردازند. نکته مهم در این گونه شرکت ها این است که یکی از شرکا و سهامداران به عنوان شریک ضامن انتخاب می شود و در زمان ورشکستگی یا هر بدهی شریک ضامن باید هزینه ها و تعهدات را بپردازد. فرآیند تجاری این گونه شرکت ها اغلب بین شرکا هماهنگ است و زیان های احتمالی مزاحمی در پرداخت مطالبات بستانکاران ایجاد نمی کند. صرافی ها معمولا شرکت های همکار محسوب می شوند
نکات مربوط به ثبت مشارکت
نکته اول) در هنگام ثبت شرکت تضامنی باید نام یک نفر به عنوان ضامن شرکا قید شود و در صورت فوت یا انصراف یکی از شرکاء از سامانه شرکت فسخ و از ادامه فعالیت منع می شود. فعالیت های آن
نکته دوم: در رابطه با انتقال مالکیت باید شرکت قبلی منحل شود و سپس شرکت تضامنی جدید ایجاد شود.
تبصره سوم) شرکت سهامی ممکن است از نظر تابعیت با شرکای خود تفاوت داشته باشد، یعنی تابعیت شرکا ممکن است متعلق به کشورهای دیگر باشد اما شرکت تابعیت ایرانی داشته باشد. لازم به ذکر است که شرکای خارجی باید دارای مجوز فعالیت و تجارت در ایران باشند.
مهاجرت به آلمان چیست؟
نوشته شده در شنبه 13 آذر 1400
بازدید : 231
نویسنده : رنگ زندگی

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان در قاره اروپا واقع شده و یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است. آلمان همچنین ثروتمندترین کشور اروپاست. این کشور متشکل از 16 کشور است که می توانند در برخی مسائل به طور مستقل عمل کنند. آلمان یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، G8 و G5 است و سخنگوی اتحادیه اروپا است. با توجه به اینکه چهارمین کشور صنعتی قدرتمند است، کارخانه ها و شرکت های بزرگی در آلمان قرار دارند و فرصت های زیادی برای کار در این کشور ایجاد کرده اند. در سال‌های اخیر، آلمان با کمبود نیروی کار مواجه بوده و مهاجرانی را از سراسر جهان برای رفع نیازهای خود جذب کرده است. بنابراین برنامه های مهاجرتی و شرایط ویژه برای جذب مهاجر در نظر گرفته می شود. سیستم آموزشی معروف دنیا و دانشگاه های رایگان دلیل دیگری است که مهاجران این کشور صنعتی را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. به همین دلیل هر ساله مهاجران زیادی برای اقامت آلمان اقدام می کنند که در این میان بسیاری از ایرانیان آلمان را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنند.

مهاجرت به آلمان و نحوه اخذ اقامت آلمان از طرق مختلف یکی از موضوعات پرطرفدار در جستجوی گوگل است. روز به روز در حال افزایش است، بنابراین افرادی که علاقه مند به مهاجرت به آلمان هستند باید در انتخاب مسیر مهاجرتی خود نهایت دقت را داشته باشند و برای انتخاب صحیح لازم است با کارشناسان و مشاوران مجرب و وکلای مهاجرت به آلمان مشورت کنند. با ادامه مقاله همراه باشید و از تمامی راه های مهاجرت به آلمان مطلع شوید.
مهاجرت به آلمان، مراحل مختلف اخذ اقامت و تابعیت آلمان و قوانین اخذ انواع ویزای آلمان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. آلمان یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که هر ساله مقصد بسیاری از ایرانیان است. متقاضیان مهاجرت به آلمان با سوالات زیادی روبرو هستند از جمله اینکه مراحل قانونی اخذ اقامت آلمان چگونه است؟ و آیا می توان تابعیت آلمان را گرفت؟ هزینه مهاجرت به آلمان چقدر است؟ این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تهیه شده است به سوالات مهاجرت به آلمان پاسخ می دهد و آخرین اخبار مهاجرت به آلمان و تمامی روش های مهاجرت به آلمان و شرایط آنها به طور کامل توضیح داده شده است. همچنین امکان پاسخگویی به سوالات شما خانم ها و آقایان بصورت تلفنی و دریافت مشاوره رایگان می باشد.
تحصیل در آلمان از دیرباز مورد توجه بسیاری از دانشجویان به خصوص در سال های اخیر بوده است. برای بررسی شرایط مهاجرت به آلمان کلیک کنید دلایل زیادی از جمله سطح بالای تمرین در دانشگاه های آلمان، سیستم آموزشی رایگان، ارائه خدمات علمی و آموزشی عالی، فرصت تحصیل به زبان های انگلیسی و آلمانی، شرایط کاری عالی پس از فارغ التحصیلی و دلایل دیگر، آلمان را به یکی از اولین ها تبدیل کرد. انتخاب مهاجرت و تحصیل. البته در نظر داشته باشید که خود آموزش نمی تواند منجر به اقامت دائم آلمان شود و برای دستیابی به این امر باید افراد پس از اتمام تحصیل در آلمان مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی آلمان خود را برای کار تغییر دهند. فارغ التحصیلان این فرصت را دارند که به مدت 18 ماه در آلمان بمانند و به دنبال کار بگردند و اگر در این زمان نتوانستند در رشته تحصیلی خود شغلی پیدا کنند باید آلمان را ترک کنند.
او در آلمان در مقطع لیسانس تحصیل کرد
معمولا برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی و آزاد آلمان باید در کنکور زبان ایران پذیرفته شوید. اما MIE فرصت خوبی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان با مدرک 12 ساله بدون پذیرش در دانشگاه ملی ایران فراهم کرد. در واقع دانشجویانی که دیپلم 12 ساله در ایران با مهارت زبان آلمانی در سطح A2 یا B1 گرفته اند می توانند در دوره و پایه زبان آلمانی شرکت کرده و وارد مقطع کارشناسی شوند.

او در آلمان در مقطع فوق لیسانس تحصیل می کند
دوره های تحصیلات تکمیلی در آلمان در اکثر رشته ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شود و دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد با مدرک آیلتس 6.5 یا بالاتر یا مدرک B2 در زبان آلمانی ادامه دهند. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس تقریباً به اندازه لیسانس است و دانشجویان در هر ترم تحصیلی حدود 150 تا 300 یورو می پردازند.
او در آلمان در مقطع دکترا تحصیل می کند
در مقطع دکتری پذیرش با تایید استاد راهنما انجام می شود و در واقع کسانی که دارای سوابق تحصیلی خوبی هستند و می توانند توسط استاد راهنما تایید شوند می توانند در مقطع دکتری تحصیل کنند. همانطور که می دانید دکترا به عنوان شغل در آلمان پذیرفته می شود و دانشجویان می توانند با موفقیت در دانشگاه، امرار معاش کنند و هزینه های خود را تامین کنند. البته میزان این حقوق بستگی به عملکرد دانشجو دارد و حقوق همه دانشجویان یکسان نخواهد بود.

کار تحصیلی در آلمان
آلمان دوره هایی به نام کار تحصیلی را برای کسانی که
انواع ریش تراش مردانه
نوشته شده در شنبه 13 آذر 1400
بازدید : 210
نویسنده : رنگ زندگی

انواع مختلف ریش تراش برقی چیست؟

دو نوع ماشین تراش برقی وجود دارد :

سر فویل: تعدادی تیغه ریز و زاویه دار که به سرعت از پهلو به پهلو حرکت می کنند و تا حدی موها را از سوراخ های یک صفحه فویل بسیار نازک (فلزی) قبل از بریدن می کشند. دستگاه های برش برقی با سر فویل:

 • تراشیدن نزدیک تر با سوزش کمتر (برای پوست های حساس عالی است)
 • تمیز کردن آنها راحت تر از تیغه های دوار است
 • به صورت تکی (برای موهای ریز یا رشد کند ریش) ، دوتایی (برای رشد درشت و پوست حساس) و سرهای فویل سه تایی (برای موهای بلندتر یا ریز گردن و زیر لب) موجود است.
 • برای اصلاح موهای بلند مناسب نیست

تیغه های دوار: تیغه های مدور زیر سر شکاف دار می چرخند. برخی از ریش تراش های گردان دارای سر شناور هستند تا با شکل صورت شما تنظیم شوند تا بتوانید نقاط مشکل را دور بزنید. ریش تراش های برقی با تیغه های دوار:

 • برای موهای بلند بهترین انتخاب هستند
 • یک وسیله نزدیک تیغه داشته باشید که موها را برای اصلاح تمیز بلند می کند
 • در دو سر دوتایی و سه گانه موجود است
 • تمیز کردن ممکن است دشوار باشد

برو برای قدرت

موتورهای تراش برقی به طرق مختلف تغذیه می شوند:

 • اصلی: فقط وقتی به پاورپوینت متصل می شود کار می کند. از آنجا که آنها باید به برق متصل شوند ، این تراشنده های برقی انعطاف پذیری کمتری دارند و نمی توان آنها را در حال حرکت استفاده کرد
 • قابل شارژ اصلی: می توان از آن در صورت اتصال به پاورپوینت و شارژ مجدد یا خالی شدن شارژ باتری استفاده کرد.
 • قابل شارژ: می توان از آن به صورت بی سیم استفاده کرد ، اما هنگام شارژ نمی شود
 • باتری: بیشتر برای اصلاح هنگام مسافرت استفاده می شود ، اما برای استفاده روزمره توصیه نمی شود زیرا باتری ها به سرعت فرسوده می شوند

ویژگی های اضافی مفید

 • سرهای گردان: برای اصلاح راحت تر ، خطوط منحنی صورت و گردن را تنظیم کنید.
 • شانه بلند کننده: موها را قبل از کوتاه کردن ، برای اصلاح بیشتر ، بالا می کشد
 • اصلاح کننده ریش: برش دهنده پشت ریش تراش ، اصلاح کننده های ریش به شما امکان می دهد سبیل ، ریش و ساق پا را حالت دهید.
 • مرطوب کننده: برخی از ریش تراش های برقی هنگام اصلاح ، مرطوب کننده می دهند ، برای کسانی که دارای پوست حساس هستند و برای اصلاح های خشک مناسب است.
 • خود تمیز کردن: ریش تراش برقی هنگام شارژ مجدد در بارانداز خود را تمیز می کند. این یک ویژگی مفید است زیرا موها می توانند باکتری ها را پنهان کنند ، که می توانند لکه ها یا بریدگی ها را آلوده کنند
 • مورد سفر: مخصوصاً اگر مکرر سفر می کنید مفید است
 • ارگونومی: مهم است که ماشین اصلاح برقی شما راحت و آسان برای استفاده باشد-به عنوان مثال دسته های ضد لغزش ، تایمرها و تنظیمات راحتی
 • استفاده از دوش: اگر ترجیح می دهید زیر دوش موهای خود را اصلاح کنید ، مطمئن شوید که دستگاه های برش برقی شما کاملا ضد آب هستند و فقط قابل شستشو نیستند.

هو W برای تمیز کردن الکتریک شیور

 • خشک شویی : برخی از ماشین های تراش برقی را نمی توان با آب تمیز کرد ، اما برای از بین بردن موها یک برس مخصوص به همراه داشته باشید
 • تمیز کردن مرطوب : برخی از دستگاه های برش برقی می توانند زیر شیر آب تمیز شوند تا تمیز نگه داشتن آنها آسان باشد

انتخاب ریش تراش برقی مناسب برای شما

هنگام خرید ریش تراش برقی ، مهم است که یکی را بر اساس نوع موهای صورت یا حساسیت پوست خود انتخاب کنید.

نحوه خرید بهترین ریش تراش و تیغ مردانه

موهای زائد برقی یا دستی؟ یک اپراتور صاف پیدا کنید.

 
 

نبرد دیرینه برای تسلط بر کابینت اصلاح همچنان ادامه دارد ، با تراشنده های برقی در مقابل تیغ ها که هر دو اردو را در حالت کف قرار می دهند. شاید فکر می کنید وقت آن رسیده است که تیغ را ببرید و به برق بپردازید ، اما مطمئن نیستید که طرف دیگر حصار هموارتر است؟ ما مزایا و معایب هر نوع را توضیح می دهیم و به دنبال چه چیزی هستیم.

راهنمای خرید vp

با عضویت CHOICE هوشمندتر خرید کنید

 • بهترین مارک ها را پیدا کنید
 • از بازیگران ضعیف اجتناب کنید
 • هنگامی که همه چیز اشتباه پیش می رود از کمک بگیرید

یک مرد به طور متوسط ​​پنج ماه از عمر خود را برای اصلاح می گذراند و با این مدت زمان زیادی که در جلوی آینه سپری می شود ، جای تعجب نیست که شما بخواهید ریش تراش شما راحت ، آسان برای استفاده باشد و ریش شما را سریع رام کند. و بدون مو بودن ارزان نیست. ریش تراش های برقی می توانند بیش از 500 دلار قیمت داشته باشند. ممکن است یکبار مصرف یک گزینه ارزان به نظر برسد ، اما مطمئناً وقتی از آنها هر روز استفاده می کنید ، جمع می شوند.

هر سیستم مزایا و معایب خود را دارد و بیشتر اوقات به ترجیح شخصی بستگی دارد. اما با راحتی و هزینه در خطر ، ادامه مطلب را مطالعه کنید تا بدانید کدام روش برای شما مناسب است.

برقی یا تیغ؟

تفاوت های اصلی بین روش های اصلاح به راحتی و قیمت برمی گردد.

ریش تراش های برقی راحت و بدون آشفتگی هستند. آنها می توانند دارای طیف وسیعی از ویژگی ها مانند چندین سر اصلاح ، سر خنک کننده ، لرزش صوتی و سنسورهای اصلاح باشند که تفاوت در چگالی ریش را تعیین می کند و قدرت را بر این اساس تنظیم می کند. ریش تراش خوب کمتر از تیغ باعث ترک خوردگی و تراشیدن تیغ ​​می شود. اما هزینه اولیه می تواند گران باشد ، به خصوص اگر متوجه شدید که از ریش تراش برقی خوشتان نمی آید. احتمالاً فقط باید هر 6 تا 12 ماه یکبار سر را تعویض کنید ، اما این می تواند برای مدل های گران قیمت حدود 50 دلار یا بیشتر هزینه داشته باشد.

ریش تراش ها ارزان تر هستند ، اغلب تراشیده تر می شوند و نیازی به شارژ مجدد نیست. اما استفاده از آنها راحت تر است و احتمال اینکه پوست را بریده یا برش دهند بیشتر است. شما همچنین در تیغه های یک مارک تجاری قفل شده اید - وقتی خرید می کنید مشکل است و نمی توانید به یاد داشته باشید که Fusion ، Mach ، Hydro یا Quattro دارید یا فقط با اسباب بازی های Transformer اشتباه گرفته اید.

در هر صورت ، راحتی یک چیز شخصی است. برخی از مردان تراشنده برقی راحت تر و برخی دیگر تیغ می دانند. اغلب به آنچه شما (و پوست شما) به آن عادت دارید بر می گردد. هر چه تصمیم می گیرید ، باید به پوست خود زمان بدهید تا با تغییرات سازگار شود.

ریش تراش برقی: به دنبال چه چیزی باشید

تولید کنندگان ماشین اصلاح برقی مانند رقبای دستی خود همیشه به دنبال افزودن ویژگی های جدید به مدل های خود هستند. سر اصلاح چند محوری ، سر خنک کننده برای تسکین پوست ، ارتعاش صوتی برای کمک به بلند شدن و گرفتن موهای بیشتر ، و سطوح متغیر شدت اصلاح از جمله ویژگی هایی است که می توانید پیدا کنید.

روتاری یا فویل؟

ریش تراش های دوار از دو یا سه سر گردان برای بلند و کوتاه کردن مو استفاده می کنند. تراشنده های فویلی از تیغه های نوسانی در زیر یک فویل سوراخ شده برای برش مو استفاده می کنند. گفته می شود که هر نوع مو موها را در جهت خاصی تربیت می کند ، بنابراین اگر از فویل به دوار یا برعکس تغییر می دهید ، حداقل یک ماه به صورت خود فرصت دهید تا خود را تنظیم کند - به طور مشابه هنگام تغییر از تیغ دستی به ریش تراش برقی.

گزینه های قدرت

 • ریش تراش های بی سیم تا کنون محبوب ترین نوع هستند. استفاده از آنها راحت است و اغلب می توان از آنها برای شارژ مجدد استفاده کرد.
 • ریش تراش های اصلی فقط زمانی کار می کنند که به پاور پوینت متصل شده باشند و انعطاف پذیری آنها را کاهش می دهد و البته استفاده از آنها در حمام نیز نامطمئن است. این روزها هنوز چنین مدلهای زیادی در بازار وجود ندارد.
 • ریش تراش های باتری (از باتری های قابل تعویض مانند AAs استفاده می کنند) در صورتی که در مناطقی که پریز برق به سختی پیدا می شود ، سفر کنید.

مدلهای بی سیم راحت تر از آن هستند که ریش تراش خود را به پاور پوینت متصل کنید. برخی از مدل ها از باتری قابل شارژ نیکل متال هیدرید (NiMH) استفاده می کنند که خوب است اما باتری های لیتیوم-یونی (لیتیوم) رایج تر شده و ممکن است بیشتر عمر کنند. یک نشانگر که به شما می گوید چقدر باتری باقی مانده است مفید است ، یا حداقل یک چراغ هشدار در هنگام خالی شدن باتری است. اما در صورت خالی ماندن باتری ، اکثر مدل های جدید تنها پس از چند دقیقه شارژ مجدد از قدرت کافی برای حداقل یکبار اصلاح برخوردار خواهند بود.

گزینه های مرطوب و خشک

به شما این امکان را می دهد که با یا بدون آب اصلاح کنید. از مدلهای بی سیم ضد آب (اغلب مرطوب و خشک نامیده می شود) می توانید در حمام استفاده کنید. آنها همچنین می توانند برای اصلاح با آب یا مومیایی ، روغن یا کف برای تسکین سوزش استفاده شوند.

ویژگی های تمیز کردن

همه ریش تراش ها تا حدی به نظافت دستی نیاز دارند و تمیز کردن زیر آب در بیشتر موارد کافی است. اگر فکر نمی کنید که به ریش تراش مرطوب و خشک احتیاج دارید ، حداقل مطمئن شوید که می توانید ریش تراش را زیر شیر آب جاری تمیز کنید. برخی از آنها با برس برای برداشتن موهای خود می آیند و سپس تراشنده هایی با یک پایه تمیز کننده همراه هستند که در آن ماشین اصلاح هنگام شارژ شدن خود را تمیز می کند. سایر مدلهایی که دیده ایم دارای ویژگی تمیز کردن ارتعاش صوتی هستند.

سرهای چرخشی

برای کمک به اصلاح ، انحناهای صورت و گردن خود را تنظیم کنید.

موبر

اگر دوست دارید سبیل ، ریش یا ساق پا را حالت دهید ، این ویژگی ضروری است. یک ماشین اصلاح می تواند به ریش تراش متصل شود یا روی سر جداگانه قرار گیرد.

نشانگر کم بودن باتری

این یک نشانه بصری مفید است که زمان شارژ مجدد باتری فرا رسیده است.

قفل شیب سر

سر ریش تراش را در موقعیت خود قفل می کند (یا یک موقعیت یا چند موقعیت). این می تواند به خصوص در صورت تراشیدن مناطقی که دسترسی به آنها سخت است اصلاح شود.

تیغ: به دنبال چه چیزی باشید

تیغ هایی با دسته های قابل استفاده مجدد و تیغه های قابل تعویض را سیستم اصلاح می نامند. بیشتر آنها دارای سه ، چهار یا پنج تیغه هستند و برخی دیگر دارای تیغه اصلاح کننده در پشت کارتریج تیغه هستند.

تیغ های یکبار مصرف در چند بسته به فروش می رسند و نسبت به سیستم اصلاح بسیار ارزان تر هستند. وسایل دور ریختنی از نسخه های ارزان و تند و زننده ای که ممکن است شما را مجبور به استفاده از سمعک ها کند ، گرفته تا مدل هایی با تیغه های متعدد که تراش با کیفیت مشابه را ارائه می دهند تا آن چیزی که از سیستم اصلاح تیغ انتظار دارید.

در اینجا چند ویژگی دیگر وجود دارد که باید در ریش تراش خود به دنبال آنها باشید:

چند تیغه = نتایج بهتر

تیغ های دارای سه تیغه یا بیشتر به احتمال زیاد تراش راحت تر و راحت تری را نسبت به تیغ هایی که تنها یک یا دو تیغه دارند به شما می دهد. تیغه های بیشتر به تیغ بهترین فرصت را می دهد تا از نزدیک تراشیده و تا آنجا که ممکن است موهای خود را کوتاه کند.

مجهز به تیغ های دستی

تیغ های باتری با تیغه های نوسانی چشمگیر به نظر می رسند ، اما ما متوجه نشده ایم که آنها بهتر از تیغ های دستی معمولی کار می کنند.

نوارهای روان کننده

نوارهای روان کننده بعد از تراشیدن تیغه ، پوست را آرام می کنند. برخی از ریش تراش های یکبار مصرف با نوار روغن کاری می توانند به اندازه سیستم تراش کارتریج تراش خوبی داشته باشند اما مطمئن شوید که دارای تیغه های متعدد و سر اصلاح گردان/گردان هستند.

تیغه های تریمر

در صورت نیاز به کوتاه کردن ساقه ساق یا ریش ، تیغه های موبر مفید هستند. محافظ های زیر تیغه نیز به صاف شدن پوست قبل از بریدن تیغه ها کمک می کند.

هزینه

قیمت ریش تراش های برقی از حدود 50 دلار برای مدل اصلی و تا 600 دلار برای مدل برتر است. در آزمایشات ما ، ما به طور کلی متوجه شدیم که اصلاح خوب ارزان نیست.

یک بسته تیغ یکبار مصرف می تواند کمتر از یک دلار برای هر تیغ هزینه داشته باشد ، اما اگر می خواهید یک اصلاح نزدیک و راحت داشته باشید ، از ارزان ترین مواد یکبار مصرف خودداری کنید.

 • موهای نازک و کمیاب: اگر پوست حساس و ریش نسبتاً سبک ندارید ، یک تراشنده فویل ممکن است مناسب باشد
 • موهای متوسط: اگر هنگام استفاده از ریش تراش برقی دچار سوزش پوست می شوید ، ماشین اصلاح دو فویل مناسب تر است
 • موهای زبر: ریش تراش برقی با روکش فویل سه تایی برای طیف وسیعی از انواع ریش - از جمله ته ریش بلند - مناسب است و همچنین برای پوست های حساس ایده آل است.بازدید : 213
نویسنده : رنگ زندگی

روش هایی برای جلوگیری از مه گرفتگی خودرو

مه گرفتگی شیشه جلو اتومبیل شما نه تنها می تواند ناامید کننده باشد ، بلکه می تواند به عنوان یک تهدید بالقوه خطرناک باشد. این مسئله می تواند مانع دید راننده شود و اغلب می تواند منجر به حوادث ناگوار شود. معمولاً ماشین بخاطر رطوبت بیش از حد در هوای خودرو مه می گیرد. این می تواند به دلیل نشتی باشد که به باران اجازه می دهد تا داخل ماشین شما بچکد ، تنفس راننده و سرنشینان ، اثاثه یا لوازم داخلی خیس خودرو از باز ماندن پنجره خودرو یا نوشیدنی های باز مانده در ماشین. به خواندن ادامه دهید تا در مورد روش های جلوگیری از مه گرفتگی خودرو که توسط Auto Simple در Chattanooga ، TN به شما ارائه شده است ، بیشتر بیاموزید .


برای جلوگیری از مه گرفتگی شیشه خودرو از روش های زیر استفاده کنید

 1. روی شیشه های اتومبیل خود روکش ضد بخار بزنید-تعداد زیادی اسپری ضدآب و انواع روکش در بازار موجود است که می توانید یکی را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که از متخصص برای نصب آن در ماشین خود استفاده می کنید.
 2. وسایل مرطوب را از ماشین خود بردارید - اطمینان حاصل کنید که چترهای خیس ، نوشیدنی های مرطوب در ماشین شما باقی نماند.
 3. از دستگاه رطوبت گیر سیلیس استفاده کنید - برای از بین بردن رطوبت اضافی هوا ، کافی است بسته رطوبت گیر سیلیس ماشین را داخل خودرو خود قرار دهید.
 4. نشتی را بررسی کنید - تعمیر و نگهداری دوره ای خودرو را با کمک مکانیک انجام دهید و مطمئن شوید هیچ نشتی در خودرو شما وجود ندارد.
 5. پنجره ها و شیشه جلو را تمیز نگه دارید - اطمینان حاصل کنید که پنجره ها و شیشه های جلو را به طور مرتب تمیز می کنید زیرا خاک می تواند رطوبت را جذب کند.
 

برای درمان سریع پنجره های مه آلود ، از بخاری استفاده کنید تا با افزایش دمای پنجره ها از مه گرفتگی خلاص شوید. همچنین ، هنگام استفاده از کولر ، مطمئن شوید که تنظیم مجدد گردش را خاموش کنید. علاوه بر تمام مراحل ذکر شده در بالا ، همچنین باید اطمینان حاصل کنید که قبل از سوار شدن در اتومبیل در فصل زمستان ، برف کفش های خود را تکان دهید. مطمئن شوید که صفحه وبلاگ رسمی Auto Simple را در Chattanooga ، TN بخوانید ، تا نکات و ترفندهای بیشتری در زمینه تعمیر و نگهداری خودرو دریافت کنید.
معرفی انواع سردرد
نوشته شده در شنبه 13 آذر 1400
بازدید : 222
نویسنده : رنگ زندگی

اصول اولیه سردرد

 

 

سردرد می تواند پیچیده تر از آن چیزی باشد که اکثر مردم تصور می کنند. انواع مختلف می توانند علائم خاص خود را داشته باشند ، به دلایل منحصر به فرد رخ می دهند و نیاز به درمان های متفاوتی دارند.

هنگامی که از نوع سردرد خود مطلع شدید ، شما و پزشک خود می توانید درمانی را پیدا کنید که به احتمال زیاد به شما کمک می کند و حتی سعی کنید از آنها جلوگیری کنید.

انواع رایج سردرد

بیش از 150 نوع سردرد وجود دارد ، اما رایج ترین انواع آن عبارتند از:

سردردهای تنشی

سردردهای تنشی شایع ترین نوع سردرد در بزرگسالان و نوجوانان است. آنها باعث درد خفیف تا متوسط ​​می شوند و با گذشت زمان می آیند و می روند. آنها معمولاً علائم دیگری ندارند.

 

سردردهای میگرنی

سردردهای میگرنی اغلب به عنوان درد شدید و ضربان دار توصیف می شوند. آنها می توانند از 4 ساعت تا 3 روز طول بکشد و معمولاً یک تا چهار بار در ماه اتفاق می افتد. همراه با درد ، افراد علائم دیگری نیز دارند ، مانند حساسیت به نور ، سر و صدا یا بو. تهوع یا استفراغ ؛ از دست دادن اشتها؛ و ناراحتی معده یا شکم درد. وقتی کودک میگرن دارد ، ممکن است رنگ پریده به نظر برسد ، دچار سرگیجه شود و تاری دید ، تب و ناراحتی معده داشته باشد. تعداد کمی از میگرن کودکان شامل علائم گوارشی مانند استفراغ است که تقریباً یک بار در ماه رخ می دهد.

سردردهای خوشه ای

این سردردها شدیدترین هستند. ممکن است سوزش یا درد شدید پشت یا اطراف یک چشم داشته باشید. می تواند ضربان دار یا ثابت باشد. این درد می تواند آنقدر شدید باشد که اکثر افراد مبتلا به سردردهای خوشه ای نمی توانند بی حرکت بنشینند و اغلب در طول حمله سرعت می گیرند. در کنار درد ، پلک افتاده ، چشم قرمز می شود ، مردمک چشم کوچک می شود ، یا چشم اشک می ریزد. سوراخ بینی آن طرف می رود یا جمع می شود.

به آنها سردردهای خوشه ای می گویند زیرا معمولاً در گروه ها اتفاق می افتد. شما ممکن است یک تا سه بار در روز در طول دوره خوشه ای ، که ممکن است 2 هفته تا 3 ماه طول بکشد ، دریافت کنید. هر حمله سردرد 15 دقیقه تا 3 ساعت طول می کشد. آنها می توانند شما را از خواب بیدار کنند. سردردها ممکن است ماهها یا سالها به طور کامل از بین بروند (پزشک شما این بهبودی را می نامد) ، اما بعداً دوباره عود می کند. مردان سه تا چهار برابر بیشتر از زنان به این بیماری مبتلا می شوند.

 

سردردهای مزمن روزانه

شما این نوع سردرد را 15 روز یا بیشتر در ماه به مدت بیش از 3 ماه دارید. برخی کوتاه هستند. بقیه بیش از 4 ساعت دوام می آورند. این معمولاً یکی از چهار نوع سردرد اولیه است:

 • میگرن مزمن
 • سردرد تنشی مزمن
 • سردرد مداوم جدید روزانه
 • Hemicrania Continua

سردردهای سینوسی

با سردردهای سینوسی ، شما یک درد عمیق و مداوم را در استخوان گونه ، پیشانی یا روی پل بینی احساس می کنید. آنها زمانی رخ می دهند که حفره هایی در سر شما که سینوس نامیده می شوند ملتهب می شوند. این درد معمولاً همراه با سایر علائم سینوسی مانند آبریزش بینی ، پری گوش ، تب و تورم صورت است. سردرد سینوسی واقعی در نتیجه عفونت سینوسی ایجاد می شود ، بنابراین گلوله ای که از بینی شما خارج می شود ، برخلاف ترشحات واضح سردردهای خوشه ای یا میگرنی ، زرد یا سبز رنگ می شود.

سردردهای پس از سانحه

سردردهای ناشی از استرس پس از سانحه معمولاً 2-3 روز پس از آسیب سر شروع می شود . احساس خواهید کرد:

 • یک درد کسل کننده که هر از گاهی بدتر می شود
 • سرگیجه
 • سبکی سر
 • مشکل در تمرکز
 • مشکلات حافظه
 • زود خسته می شود
 • تحریک پذیری

سردرد ممکن است چند ماه طول بکشد. اما اگر طی چند هفته بهبود نیافت ، با پزشک خود تماس بگیرید.

سردردهای کمتر رایج

سردردهای ورزشی

وقتی فعال هستید ، ماهیچه های سر ، گردن و پوست سر شما به خون بیشتری نیاز دارند. عروق خونی شما متورم می شوند تا آنها را تأمین کنند. نتیجه یک درد ضربان دار در دو طرف سر شما است که می تواند بین 5 دقیقه تا 48 ساعت طول بکشد. معمولاً هنگام فعالیت یا درست بعد از آن ، چه فعالیت بدنی باشد چه جنسی ، ضربه می زند.

Hemicrania Continua

Hemicrania Continua یک سردرد مزمن و مداوم است که تقریباً همیشه یک طرف صورت و سر شما را درگیر می کند. علائم دیگر عبارتند از:

 • دردی که از نظر شدت متفاوت است
 • چشمهای قرمز یا اشک آلود
 • آبریزش یا گرفتگی بینی
 • افتادگی پلک
 • عنبیه منقبض شده
 • به داروی ضد درد ایندومتاسین پاسخ می دهد
 • درد بدتر با فعالیت بدنی
 • درد شدیدتر با نوشیدن الکل

برخی از افراد علائم میگرن را نیز مشاهده می کنند مانند:

 • تهوع و استفراغ
 • حساسیت به نور و صدا

دو نوع وجود دارد:

 • مزمن: شما سردردهای روزانه دارید.
 • تسکین : شما به مدت 6 ماه سردرد دارید. آنها برای یک هفته یا ماه از بین می روند و برمی گردند.

سردردهای هورمونی

شما می توانید با تغییر سطح هورمون ها در دوران قاعدگی ، بارداری و یائسگی دچار سردرد شوید. تغییرات هورمونی از قرص های ضد بارداری و درمان جایگزینی هورمون نیز می تواند باعث سردرد شود. هنگامی که آنها 2 روز قبل از قاعدگی یا 3 روز اول پس از شروع قاعدگی اتفاق می افتند ، به آنها میگرن قاعدگی می گویند.

سردردهای مداوم روزانه جدید (NDPH)

اینها ممکن است ناگهان شروع شده و به مدت 3 ماه یا بیشتر ادامه پیدا کنند. بسیاری از مردم روزی را که دردشان شروع شد به وضوح به خاطر می آورند.

پزشکان مطمئن نیستند که چرا این نوع سردرد شروع می شود. برخی از افراد متوجه می شوند که این بیماری بعد از عفونت ، بیماری شبیه آنفولانزا ، جراحی یا رویداد استرس زا اتفاق می افتد.

این درد معمولاً متوسط ​​است ، اما برای برخی از افراد شدید است. و اغلب درمان آن دشوار است.

علائم می تواند بسیار متفاوت باشد. برخی مانند سردردهای تنشی هستند. برخی دیگر علائم میگرن مانند تهوع یا حساسیت به نور را به اشتراک می گذارند.

اگر سردرد شما برطرف نشد یا شدید بود با پزشک خود تماس بگیرید.

سردردهای برگشتی

همچنین ممکن است این موارد را که سردردهای بیش از حد مصرف دارو نامیده می شود ، بشنوید. اگر بیش از دو یا سه بار در هفته یا بیش از 10 روز در ماه از داروهای مسکن بدون نسخه یا بدون نسخه استفاده می کنید ، خود را برای درد بیشتر آماده می کنید. با از بین رفتن داروها ، درد دوباره عود می کند و برای متوقف کردن آن باید بیشتر مصرف کنید. این می تواند باعث سردرد مبهم و مداوم شود که اغلب در صبح بدتر می شود.

سردردهای نادر

سردردهای انتخاب یخ

این سردردهای کوتاه ، چاقو و شدید معمولاً فقط چند ثانیه طول می کشد. آنها ممکن است حداکثر چند بار در روز اتفاق بیفتند. در صورت داشتن ، به پزشک مراجعه کنید. سردردهای انتخاب یخ می توانند به تنهایی یک بیماری باشند یا می توانند علامت چیز دیگری باشند.

سردردهای ستون فقرات

اگر بعد از ضربه زدن به ستون فقرات ، بلوک نخاعی یا اپیدورال دچار سردرد شدید ، با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما ممکن است آن را سردرد سوراخ دار بنامد زیرا این روشها شامل سوراخ شدن غشایی است که نخاع شما را احاطه کرده است. اگر مایع نخاعی از محل سوراخ نشت کند ، می تواند باعث سردرد شود.

سردردهای Thunderclap

مردم اغلب این را بدترین سردرد زندگی شما می نامند. ناگهان از هیچ جا بیرون می آید و به سرعت اوج می گیرد. علل سردرد رعد و برق عبارتند از:

 • پارگی ، پارگی یا انسداد عروق خونی
 • آسیب سر
 • سکته هموراژیک ناشی از پارگی رگ خونی در مغز شما
 • سکته مغزی ایسکمیک از انسداد رگ خونی در مغز شما
 • عروق خونی باریک اطراف مغز را احاطه کرده است
 • عروق خونی ملتهب شده است
 • فشار خون در اواخر بارداری تغییر می کند

یک سردرد ناگهانی جدید را جدی بگیرید. اغلب این تنها علامت هشداردهنده ای است که در مورد یک مشکل جدی دریافت می کنید.

چه چیزی باعث سردرد می شود؟

دردی که هنگام سردرد احساس می کنید ناشی از ترکیبی از سیگنال ها بین مغز ، عروق خونی و اعصاب مجاور است. اعصاب خاص در عروق خونی و ماهیچه های سر شما روشن می شوند و سیگنال های درد را به مغز شما ارسال می کنند. اما مشخص نیست که چگونه این سیگنال ها در وهله اول روشن می شوند.

علل شایع سردرد عبارتند از:

 • بیماری. این می تواند شامل عفونت ، سرماخوردگی و تب باشد. سردرد همچنین با بیماری هایی مانند سینوزیت (التهاب سینوس ها) ، عفونت گلو یا عفونت گوش شایع است. در برخی موارد ، سردرد می تواند ناشی از ضربه به سر یا به ندرت نشانه ای از یک مشکل پزشکی جدی تر باشد.
 • فشار. استرس احساسی و افسردگی و همچنین مصرف الکل ، حذف وعده های غذایی ، تغییر در الگوی خواب و مصرف بیش از حد دارو. علل دیگر شامل فشار روی گردن یا کمر به دلیل وضعیت بد بدن است.
 • محیط شما ، از جمله دود سیگار دست دوم ، بوی شدید مواد شیمیایی یا عطرهای خانگی ، مواد حساسیت زا و برخی غذاها. استرس ، آلودگی ، سر و صدا ، روشنایی و تغییرات آب و هوا از دیگر محرک های احتمالی هستند.
 • ژنتیک سردردها ، به ویژه سردردهای میگرنی ، در خانواده ها ایجاد می شود. اکثر کودکان و نوجوانان (90)) که میگرن دارند سایر اعضای خانواده خود را نیز مبتلا می کنند. هنگامی که هر دو والد سابقه میگرن داشته باشند ، 70 درصد احتمال دارد که فرزند آنها نیز دچار این میگرن شود. اگر تنها یکی از والدین سابقه این سردردها را داشته باشد ، این خطر به 25 تا 50 درصد کاهش می یابد.

پزشکان دقیقاً نمی دانند چه چیزی باعث میگرن می شود . یک نظریه نشان می دهد که مشکلی در بار الکتریکی از طریق سلول های عصبی باعث توالی تغییرات می شود که باعث ایجاد میگرن می شود.گرفتن تشخیص

هنگامی که سردردهای خود را به درستی تشخیص دادید ، می توانید برنامه درمانی مناسب برای علائم خود را شروع کنید.

اولین قدم این است که در مورد سردردهای خود با پزشک خود صحبت کنید. آنها به شما یک معاینه فیزیکی می دهند و از شما در مورد علائم شما و تعداد دفعات بروز آنها سوال می کنند. مهم است که تا حد ممکن با این توصیفات کامل باشید. لیستی از مواردی که باعث سردرد شما می شوند ، مواردی که باعث تشدید سردرد می شوند و آنچه به شما کمک می کند را به پزشک خود بدهید. می توانید جزئیات را در دفتر خاطرات سردرد پیگیری کنید تا به پزشک کمک کنید مشکل شما را تشخیص دهد.

اکثر مردم نیازی به آزمایشات تشخیصی خاصی ندارند. اما گاهی اوقات ، پزشکان سی تی اسکن یا MRI را پیشنهاد می کنند تا به دنبال مشکلاتی در داخل مغز شما باشند که ممکن است باعث سردرد شما شود. اشعه ایکس جمجمه کمکی نمی کند. انجام EEG (الکتروانسفالوگرام) نیز ضروری نیست مگر این که هنگام سردرد دچار بیهوشی شده باشید.

اگر علایم سردرد شما با وجود درمان بدتر شد یا بیشتر اتفاق افتاد ، از پزشک خود بخواهید که شما را به متخصص سردرد ارجاع دهد.

سردرد چگونه درمان می شود؟

پزشک شما ممکن است انواع مختلفی از درمان را امتحان کند. آنها همچنین ممکن است آزمایش بیشتری را پیشنهاد دهند یا شما را به متخصص سردرد ارجاع دهند.

نوع درمان سردرد شما نیاز دارید بر روی بسیاری از مسائل از جمله نوع سردرد می کنید، چند وقت یکبار، و علت آن بستگی دارد. برخی از افراد به هیچ وجه نیازی به کمک پزشکی ندارند. اما کسانی که این داروها را مصرف می کنند ممکن است دارو ، وسایل پزشکی الکترونیکی ، مشاوره ، مدیریت استرس و بیوفیدبک دریافت کنند. پزشک یک برنامه درمانی برای رفع نیازهای خاص شما تهیه می کند.

بعد از شروع درمان چه اتفاقی می افتد؟

پس از شروع برنامه درمانی ، نحوه عملکرد آن را پیگیری کنید. یک دفتر خاطرات سردرد می تواند به شما در یادداشت هرگونه الگو یا تغییر در احساس شما کمک کند. بدانید که ممکن است کمی طول بکشد تا شما و پزشک شما بهترین برنامه درمانی را پیدا کنید ، بنابراین سعی کنید صبور باشید. در مورد آنچه برای شما مفید است و چه کار نمی کند با آنها صادق باشید.

حتی اگر تحت درمان هستید ، باید از مواردی که می دانید می توانند باعث سردرد شما شوند ، مانند غذاها یا بوها ، دوری کنید. و مهم است که به عادت های سالم پایبند باشید که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید ، مانند ورزش منظم ، خواب کافی و رژیم غذایی سالم. همچنین ، قرارهای پیگیری برنامه ریزی شده خود را تعیین کنید تا پزشک شما وضعیت شما را ببیند و در صورت نیاز به تغییر در برنامه درمانی اقدام کنید.
دانستنی های بیماری های قلبی
نوشته شده در جمعه 12 آذر 1400
بازدید : 206
نویسنده : رنگ زندگی

بیماری قلبی چیست؟

اصطلاح "بیماری قلبی" به انواع مختلفی از بیماری های قلبی اشاره دارد. متداول ترین نوع بیماری قلبی در ایالات متحده بیماری عروق کرونر (CAD) است که بر جریان خون در قلب تأثیر می گذارد. کاهش جریان خون می تواند باعث حمله قلبی شود .

علائم بیماری قلبی چیست؟

گاهی ممکن است بیماری قلبی "سکوت" باشد و تا زمانی که فرد علائم یا نشانه های حمله قلبی ، نارسایی قلبی یا آریتمی را تجربه نکند ، تشخیص داده نمی شود. وقتی این حوادث اتفاق می افتد ، علائم ممکن است شامل 1 باشد

 • حمله قلبی : درد یا ناراحتی در قفسه سینه ، درد پشت یا گردن ، سوges هاضمه ، سوزش معده ، حالت تهوع یا استفراغ ، خستگی مفرط ، ناراحتی فوقانی بدن ، سرگیجه و تنگی نفس.
 • آریتمی: احساس لرزش در قفسه سینه (تپش قلب).
 • نارسایی قلبی : تنگی نفس ، خستگی یا تورم پا ، مچ پا ، پاها ، شکم یا رگهای گردن.

حقایق مربوط به بیماری قلب را بیاموزید

 • حدود 655000 سالانه آمریکایی بر اثر بیماری قلبی می میرند - این از هر 4 مرگ 1 است. 1،2

حقایق بیشتری بیاموزید

عوامل خطر بیماری قلبی چیست؟

بالا فشار خون ، خون بالا کلسترول ، و سیگار کشیدن عوامل خطر کلیدی برای بیماری قلبی هستند. حدود نیمی از آمریکایی ها (47٪) حداقل یکی از این سه عامل خطر را دارند. چندین شرایط پزشکی دیگر و انتخاب شیوه زندگی نیز می تواند افراد را در معرض خطر بیشتری برای بیماری های قلبی قرار دهد ، از جمله

 • دیابت
 • اضافه وزن و چاقی
 • رژیم غذایی ناسالم
 • کم تحرکی
 • مصرف بیش از حد الکل

در مورد چگونگی یاد بگیرید ارتباط بیماری قلبی و اختلالات بهداشت روان .

درباره بیماری های قلبی ، حمله قلبی و شرایط مرتبط بیشتر بدانید:

 • بیماری عروق کرونر
 • حمله قلبی
 • مردان و بیماری های قلبی
 • زنان و بیماری های قلبی
 • سایر شرایط مرتبط

توانبخشی قلب چیست؟

توانبخشی قلب (توانبخشی) یک برنامه مهم برای هر کسی است که از سکته قلبی ، نارسایی قلبی یا برخی از انواع جراحی قلب بهبود می یابد. توانبخشی قلب یک برنامه تحت نظارت است که شامل

 • فعالیت بدنی
 • آموزش در مورد زندگی سالم ، از جمله تغذیه سالم ، مصرف دارو طبق دستورالعمل ، و روش هایی برای کمک به شما در ترک سیگار
 • مشاوره برای یافتن راه هایی برای از بین بردن استرس و بهبود سلامت روان

تیمی از افراد ممکن است از طریق بازتوانی قلب به شما کمک کنند ، از جمله تیم مراقبت های بهداشتی ، متخصصان ورزش و تغذیه ، متخصصان فیزیکی و مشاوران یا متخصصان بهداشت روان.

 

دانش خود را در مورد بیماری های قلبی آزمایش کنید!

تلاشهای بهداشت عمومی CDC مربوط به بیماریهای قلبی

 • اقدامات بهداشت عمومی دولت برای پیشگیری و کنترل بیماری های مزمن
 • میلیون قلب ® آیکون خارجی
 • زن عاقل

اطلاعات بیشتر

 • انجمن قلب آمریکا نماد خارجی
 • موسسه ملی قلب ، ریه و خون نماد خارجیهنگام خرید فوتبال دستی به چه نکاتی توجه کنیم؟
نوشته شده در چهار شنبه 10 آذر 1400
بازدید : 226
نویسنده : رنگ زندگی

راهنمای خرید میز فوتبال دستی

 

فوتبال فوتبال که با نام Foosball نیز شناخته می شود ، در واقع یک نسخه کوچک از فوتبال است که روی میزی بازی می شود که می توانید 1v1 یا 2v2 بازی کنید. هدف از این بازی استفاده از بازیکنان معلق روی میله های فلزی برای زدن توپ به درون دروازه حریف است. به طور معمول ، هر یک از تیم ها تیمی متشکل از 8 بازیکن را کنترل می کنند که بیش از 4 میله مستقر است تا گل های از پیش تعیین شده را به ثمر برساند.

در حالی که خرید فوتبال دستی این یک بازی خارق العاده برای شما و فرزندانتان برای بازی با دوستان است ، مسابقات جهانی و بسیاری از مسابقات نیز در سطح حرفه ای انجام می شود. فدراسیون بین المللی فوتبال روی میز (ITSF) در سال 2002 با هدف افشای این ورزش و همچنین ارتقا it آن با کمیته بین المللی المپیک تاسیس شد.

 

Foosball نه تنها یک فعالیت تفریحی سرگرم کننده است ، بلکه یک هدیه عالی را فراهم می کند - ارائه ساعاتی سرگرم کننده و نیازی به ذکر نیست ، یک افزودنی عالی برای یک اتاق بازی / غار انسان. مهمترین نکته ای که هنگام خرید میز Foosball باید به آن توجه کنید ، نوع میز خرید شماست و هدف آن چیست. میزهای Foosball را می توان به 2 جدول طبقه بندی کرد: جدول Foosball و جداگانه Foosball جداول ، جدول دوم گرانتر است.

 

میز فوتبال Foosbal

 

ه عنوان گزینه ان تر ، Foosball Table-top برای کودکان مبتدی و کوچکتر ایده آل است تا بتواند آنها را با این ورزش آشنا کند و طعم خوبی از آنچه که در آن هستند بچشاند! به همین ترتیب ، اگر کمبود جا دارید یا فقط به دنبال یک زمان گذر هستید خرید فوتبال دستی ، میزهای Foosball جدول بالا بدون دردسر بسته بندی می شوند و به همین راحتی بیرون می آیند. اندازه کوچکتر ، قدرت مانور آسان و وزن سبک آنها به عنوان یک گزینه ارزان قیمت برای جداول جداگانه foosball ، آنها را از نظر بازی در صورت تمایل بسیار انعطاف پذیر تر می کند. آنها می توانند روی بسیاری از سطوح قرار بگیرند و به راحتی بسته بندی شوند. اگرچه ممکن است کیفیت آن به اندازه میز Foosball مستقل قابل توجه و مستحکم نباشد ، اما می توانید اطمینان داشته باشید که ساعت ها سرگرمی بی پایان را ارائه می دهند!

میز Foosball مستقل

 

برخلاف جدFoosball Table Foosball معمولاً از نظر اندازه بسیار بزرگتر هستند (لزوماً سطح بازی ندارند) و بسیار مقاوم ترند. این مواد از مواد مقاوم ساخته می شوند و میز را بسیار سنگین تر می کنند ، معمولاً به طور قابل توجهی گران ترند و ساخته می شوند خرید فوتبال دستی تا در یک مکان رها شوند. با این حال ، تعداد معدودی وجود دارد که می توانند جمع شوند در حالی که با همان استاندارد جامد جداول Foosball-foot-leg ساخته شده اند.

عواملی که قبل از خرید فوتبال دستی باید در نظر گرفته شوند را اینجا مشاهده کنید: https://moshaverkala.com/buy-table-football/

اندازه میز

 

اندازه جدول یک عامل کلیدی است که هنگام خرید Foosball Table خود باید به آن توجه کنید. برای کسانی که به دنبال گذراندن وقت هستند ، هدیه ای برای کودک خردسال شما یا شاید اگر فضای کافی برای تحمل وقت ندارید ، یک میز کوچک و ارزان قیمت احتمالاً بهترین گزینه است. به این ترتیب می توانید طعم و مزه این ورزش را داشته باشید و میز به راحتی دور از خانه ذخیره و جابجا شود. یک میز Foosball با اندازه کامل استاندارد 56 "طول و 30" عرض است. خرید فوتبال دستی این اندازه ای است که کسانی که قبلاً Foosball را تجربه کرده اند یا می خواهند مهارت خود را ارتقا دهند ، خریداری می کنند.

در حالی که با توجه به اندازه میز ، شما همچنین می خواهید فضای میز را در نظر بگیرید زیرا میله ها از دو انتهای آن بیرون می آیند. حدود 7ft x 8ft فضای کافی برای حرکت در اطراف میز است.

 

مهارت بازی کننده

https://www.libertygames.co.uk/store/football_tables/buying-advice/buyers-guide/

برای اطمینان از خرید جدول مناسب برای خود ، باید سطح مهارت کاربر را در نظر بگیرید. در حالی که ممکن است فکر کنید که اندازه کامل گزینه ایمن تری است ، اما اگر کاربر علاقه خود را از دست بدهد ، جدول می تواند یک اتلاف باشد. متناوباً ، یک میز خیلی کوچک می تواند بی تأثیر باشد و برای کاربر مناسب نباشد.

 • مبتدی

بیشتر میزهای مستقل در حدود 36 ”قرار می گیرند ، که می تواند برخی از بچه ها را با مشکل روبرو کند زیرا خیلی کوچک هستند و نمی توانند به آنها برسند. در این صورت ، یک نسخه رومیزی مناسب تر است زیرا می توان آنها را روی میزهای کم قرار داد و همچنین می تواند تعیین کند که آیا از این ورزش لذت زیادی می برند یا خیر. از آنجا که جداول مستقل از نظر ارتفاع فقط کمی قابل تنظیم هستند (بستگی به مدل دارد) ، برای بازیکنان بلند قد و کمی مسن تر مناسب تر هستند. جستجوی یک میز برای مبتدیان نباید خیلی دشوار باشد ، زیرا اکثر جدول ها کیفیت قابل توجهی دارند که هر از گاهی پخش می شود.

 • حد واسط

با پیشرفت بازیکنان ، آنها برای لذت بردن و پیشرفت در این ورزش به محصولی با کیفیت بالاتر نیاز دارند. جداول برای این سطح گران ترند ، زیرا شما می خواهید یک سطح بازی صاف ، میله های صاف و آسان برای حرکت و همچنین یک ساختار نسبتاً محکم داشته باشید. این میزهای Foosball ممکن است به اندازه کافی مورد استفاده قرار نگیرند تا همیشه در اختیار شما قرار بگیرند ، بنابراین ممکن است بخواهید یک نسخه تاشو را در نظر بگیرید تا در صورت استفاده از آن مانع از استفاده شود.

 

 

 • پیشرفته

بدون شک بازیکنان پیشرفته نیاز به یک جدول در ابعاد کامل با ابعاد 56 "x 30" دارند که با مواد سنگین ساخته شده و برای مقاومت در برابر مقدار زیادی از استفاده سنگین ساخته شده است. باور کنید یا نه ، Foosball می تواند بسیار رقابتی شود! میله هایی که بازیکنان روی آن می نشینند باید بتوانند آزادانه بلغزانند و سطح بازی باید صاف و بدون هیچگونه فرو رفتگی باشد.

پیدا کردن روبرتو ورزشی جدید کمپ جدول فوتبال (آبی) در اینجا:  خرید فوتبال دستی خرده چوب یک ماده محبوب برای ساخت زمین است که در صورت استفاده بیش از حد ، در نهایت می تواند تار و بریده شود. این در جداول ارزان تر یافت می شود زیرا آنها برای استفاده مداوم و بازی با زور ساخته نشده اند. اگر قصد دارید چندین ساعت در روز بازی کنید و خود را یک حرفه ای بدانید ، یک میز سنگین ساخته شده از چوب جامد یا ساختار کامپوزیت برای شما مناسب تر است زیرا برای استفاده فوق العاده طراحی شده اند. بدیهی است که اگر میزتان بیشتر برای استفاده در اوقات فراغت است ، هنگامی که گاهی اوقات با دوستانتان بیشتر از یک وقت گذراندن دارید یا فقط یک وقت گذرانی دارید ، احتمالاً گزینه ارزان تری برای شما بهتر است زیرا از میز گران قیمت Foosball استفاده زیادی نخواهید کرد.مواد

 

 • میله های فولادی توخالی نوع ایده آل میله ای برای بهترین عملکرد است. داخل توخالی آنها امکان حرکت سریع و بدون دردسر را فراهم می کند ، در حالی که از فولاد ساخته شده است که آنها را محکم و با دوام می کند.

https://www.homeleisuredirect.com/blog/table-football-foosball/Football-Table-Buyers-Guide-with-Home-Leisure-Direct.html


 • اگر سطح مورد نظرتان را روی میز قرار دهید ناهموار است ، سطح دهنده ها مناسب هستند. این ویژگی اضافه شده از سطح بازی غیرهمسطح جلوگیری می کند تا بازی کاملاً عادلانه باشد و توپ کنترل نشده روی میز نچرخد.پایه های میز قابل تنظیم به شما امکان می دهد ارتفاع میز Foosball را تغییر دهید ، که به ویژه اگر کاربران از قد های مختلفی برخوردار باشند بسیار مفید است. تنظیم ارتفاع میز به کودکان و بزرگسالان امکان بازی می دهد ، بنابراین جدول می تواند برای زمان بازی در ارتفاع مطلوبی باشد.
 نکات نگهداری از مبلمان
نوشته شده در چهار شنبه 10 آذر 1400
بازدید : 238
نویسنده : رنگ زندگی

نکات سبز: چگونه می توان عمر مبلمان را افزایش داد؟

 

در اتحادیه اروپا ، میزان ضایعات مبلمان سالانه به 10.78 میلیون تن می رسد و تنها 10 درصد آن بازیافت می شود. Anastasya Raditya Ležaić ، ستون نویس سبز ما ، برنده سال گذشته جایزه نشنال جئوگرافیک چارچوب زرد برای توسعه پایدار ، علم و آموزش ، به ما توصیه می کند که چه کارهایی می توانیم انجام دهیم و چگونه می توان طول عمر مبلمان را افزایش داد.

Oپنج حرکت می کنیم بله ، به همین دلیل است که من با اشعار تأخیر دارم زیرا دوباره در حال حرکت هستیم. اگر مدتی است ماجراجویی ما را دنبال کرده اید ، ممکن است بدانید که ما دو سال در بلژیک زندگی کردیم ، بنابراین من چند مقاله در Dblog درباره آپارتمان های بروکسل نوشتم . ما سال گذشته به کرواسی بازگشتیم و تابستان امسال دوباره به بلگراد نقل مکان می کنیم. در همه این جابجایی ها ، اسباب کشی را نیز جابجا می کنیم. از قفسه ها و نیمکت های بزرگتر گرفته تا قطعات کوچکتر مانند آشپزخانه چوبی کودکان.

ما یک قفسه سفید Ikea Kallax داریم ، بزرگترین قفسه ، حدود 8 سال سن دارد. ما تا کنون 6 بار این قفسه Kallax را جدا کرده و دوباره مونتاژ کرده ایم. بنابراین او به همراه ما به 6 خانه نقل مکان کرد.

یکبار یکی از دوستان به من گفت: "چگونه این قفسه را بارها جابجا می کنید؟ این قفسه گران نیست ، بنابراین بهتر نیست وقتی به آنجا رسیدید یک قفسه جدید بخرید؟ "

اوه ، کسانی که من را کمی بیشتر می شناسند می دانند که پول هیچ فایده ای ندارد. ما سعی می کنیم عمر هر مورد حتی مبلمان را افزایش دهیم. ما با یک اقتصاد دایره ای زندگی می کنیم ، که من در تمام این سال در مورد آن نوشتم. ما در مورد مد ، منسوجات و لباس های دست دوم صحبت کردیم . و این بررسی من از مبلمان است.

 

طبق اعلام فدراسیون تولیدکنندگان مبلمان اروپا ، تنها در اتحادیه اروپا ضایعات مبلمان سالانه 10.78 میلیون تن است و 80 تا 90 درصد از این ضایعات سوزانده یا به محل دفن زباله ارسال می شود. بنابراین فقط 10 درصد بازیافت می شود. بزرگترین مشکل این است که امروزه کیفیت مواد مبلمان بسیار پایین تر از قبل است.

از چوب جامد و مبلمان فلزی به مصالح ارزان تری که امکان زندگی دوم موفق را محدود می کند ، تغییر کرده است. و به طور کلی ، مشتریان در مورد نحوه نگهداری و تعمیر مبلمان برای افزایش طول عمر آن ، اطلاع چندانی ندارند. با ورود فروشگاه های ارزان مبلمان ، اشتهای ما برای تغییر فضای داخلی هر فصل افزایش می یابد ، که باعث کاهش طول عمر مبلمان و در نتیجه افزایش میزان ضایعات می شود.

خوشبختانه با افزایش آگاهی ، روند فروش و خرید مبلمان کارکرده رو به افزایش است. پس از اولین فروشگاه مبلمان دست دوم در سوئد ، IKEA چنین سرویسی را در کشور ما نیز ارائه می دهد. آیا درباره پروژه " شانس دوم " چیزی شنیده اید ؟ شما می توانید مبلمان قدیمی IKEA خود را به IKEA برگردانید ، آنها آن را از شما با قیمتی نمادین خریداری می کنند و آن را به شخصی می فروشند که مشکلی در خرید مبلمان کارکرده با قیمت بسیار پایین ندارد. هر قطعه شانس متفاوتی خواهد داشت!

البته بازسازی مبلمان قدیمی نیز رو به افزایش است. در اتاق نشیمن ما ، زیباترین صندوقچه - که مدام از مهمانان تقدیر می شود - یک صندوقچه قدیمی چوبی یکپارچهسازی با سیستمعامل قدیمی است که از اتاق زیر شیروانی مادرشوهرم برداشته و سفید رنگ کردم ، سپس دسته های قدیمی را به سرامیک تغییر دادم. و آنها را آبی رنگ کرد

 

به طور کلی برای کاهش ضایعات مبلمان چه کنیم؟ بیایید قدم های کوچکی برداریم ، از خودمان…

1. تعمیر و نگهداری . برای افزایش طول عمر محصول ، از جمله صندلی ، مهم است که آن را به خوبی نگهداری کنید.

2. تعمیر . ما فوراً تسلیم نمی شویم ، فوراً تسلیم نمی شویم. تقریباً هیچ چیزی وجود ندارد که در مورد یک قطعه مبلمان ثابت شود.

3. استفاده مجدد . این بدان معناست که اگر دیگر کمد خود را نمی خواهید ، آن را به کسی که نیاز به کمد دارد بفروشید. و برعکس ، اگر به کمد لباس نیاز دارید ، قبل از رفتن به فروشگاه ابتدا در بازار نگاه کنید ، فقط طبق اصل شانس دوم Ikea.

 

4. بازسازی . این درست مثل کمد من است. قهوه ای ، قدیمی و هیچ چیز - رنگ آمیزی مجدد ، تغییر دسته. این مدرن نیست و شما از طراحی اسکاندیناوی خوشتان می آید؟ پاهای سرد را روی نیمکت قدیمی بگذارید!

5. هدف مجدد . شما یک تخت خواب قدیمی دارید ، نمی خواهید آن را بازسازی کنید زیرا به یک تخت خواب نیاز ندارید؟ من از یک تخت خواب قدیمی یک خانه بازی کودکان درست کردم. و از یک تخت کودک می توانید یک میز برای بچه ها درست کنید وقتی که آنها از گهواره بزرگتر می شوند.

6. بازیافت . هنگامی که طول عمر واقعاً تمام شد ، مبلمان را بازیافت کنید.

https://digichoob.com/article/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%DA%86%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84
نکاتی برای جلوگیری از سرقت خودرو
نوشته شده در چهار شنبه 10 آذر 1400
بازدید : 196
نویسنده : رنگ زندگی

ایمن نگه داشتن خودرو: نکاتی برای جلوگیری از سرقت خودرو

 

بر اساس گزارش های جنایی یکنواخت FBI ، بیش از 773000 وسیله نقلیه موتوری در سال 2017 گزارش شده است. در حالی که سرقت خودرو در چند دهه گذشته کاهش یافته است ، موسسه اطلاعات بیمه (III) خاطرنشان می کند که هر 40.9 ثانیه یک وسیله نقلیه در ایالات متحده به سرقت می رود.

به گفته III ، سارقان به طور فزاینده ای هوشیار شده اند ، از کلیدهای هوشمند برای سرقت اتومبیل و تغییر شماره شناسایی خودرو برای جلوگیری از شناسایی استفاده می کنند. بنابراین ، چگونه می توانید از خود در برابر قربانی سرقت خودرو محافظت کنید؟ مراقب ایمن سازی خودرو خود باشید و اقدامات پیشگیرانه ای را برای ایمن نگه داشتن خودرو انجام دهید. در اینجا 10 مورد است که می توانید برای محافظت از خودرو در برابر سرقت انجام دهید.

 

پوشش خودکار با کیفیت از اینجا شروع می شود.

وقتی با پوشش با کیفیت رانندگی می کنید ، با خیال راحت رانندگی می کنید. بیمه اتومبیل Allstate می تواند به شما کمک کند تا در هر مکانی که جاده شما را پیش می برد در امان بمانید.

نقل قول بگیرید

 

1. درهای خود را قفل کنید

قفل نگه داشتن درها اولین قدم برای جلوگیری از دزد است. خوب است که عادت کنید درهای ماشین خود را چک کنید.

2. کلیدهای خود را از خودرو بردارید

اداره ملی جرایم بیمه (NICB) می گوید هرگز کلیدهای خود را در محل احتراق نگذارید. اگر کلید شما در ماشین است ، یک دزد می تواند به سادگی پنجره ای را بشکند و حرکت کند. Firestone همچنین از راندن ماشین خود هشدار می دهد ، حتی اگر فقط برای یک کار سریع وارد مغازه می شوید. یک وسیله نقلیه در حال حرکت ممکن است علامتی آسان برای یک سارق باشد ، به خصوص اگر بدون مراقبت یا قفل باشد.

3. کلید یدکی را در نزدیکی وسیله نقلیه خود قرار ندهید

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها (NHTSA) توصیه می کند که هنگام خروج از خودرو ، کلیدهای خود را با خود ببرید. برخی از افراد یک کلید یدکی زیر ماشین یا جعبه دستکش نگه می دارند ، فقط در صورت قفل شدن آنها - اما سارقان می دانند که کجا باید کلید اضافی را بررسی کنند. در حالی که قفل شدن در ماشین شما یک درد است ، به دردسر احتمالی سرقت خودرو خود فکر کنید.

4. ویندوز را ببندید

NICB می گوید: پنجره های خود را کاملاً بسته نگه دارید. یک سارق می تواند به سادگی از طریق یک پنجره باز به ماشین شما برسد - آنچه را که می توانند به آن برسند را بگیرد یا قفل در را باز کند تا به وسیله نقلیه شما و همه چیز داخل آن دسترسی کامل پیدا کند.

5. پارک در مناطق خوش نور

از پارک در مناطقی که نور کمی دارند یا مکان هایی که فوراً توسط رهگذران دیده نمی شوند ، خودداری کنید. Firestone Complete Auto Care به شما توصیه می کند که در زیر نور و در محلی که قاچاق آن خوب است پارک کنید ، زیرا سارقان اگر بدانند به راحتی می توان آنها را دید ، بازداشت خواهند شد.

6. سیستم هشدار شنیداری و دستگاه ضد سرقت را نصب کنید

NHTSA توصیه می کند که در صورت عدم همراه بودن اتومبیل خود ، یک سیستم هشدار شنیداری را نصب کرده و از یک دستگاه ضد سرقت قابل مشاهده استفاده کنید. یک زنگ هشدار به گونه ای طراحی شده است که اگر فردی در هنگام روشن بودن زنگ هشدار اقدام به ورود به خودرو کند ، صدای بلند ، اغلب بوق ماشین را منتشر می کند. به گفته NHTSA ، توجه ناخواسته ای که توسط سر و صدا جذب می شود ممکن است یک سارق احتمالی را تعقیب کند. آنجی لیست می گوید ، انواع مختلفی از آلارم های اتومبیل در دسترس است ، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است لازم باشد مکانیک یا تکنسین زنگ هشدار را برای شما نصب کند - مخصوصاً اگر نصب نیاز به کار با سیستم سیم کشی خودرو داشته باشد.

به گفته NHTSA ، وسایل قابل مشاهده مانند قفل فرمان ، حکاکی پنجره یا چراغ چشمک زن سیستم هشدار دهنده نیز برای جلوگیری از سارق خودرو کافی است. اگر مطمئن نیستند که می توانند بی سر و صدا با ماشین فرار کنند یا می ترسند گرفتار شوند ، Firestone می گوید که آنها ممکن است به طور کلی از خودروی شما اجتناب کنند. قفل پدال نیز میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

7. یک سیستم تثبیت کننده خودرو نصب کنید

NHTSA می گوید ، سارقان می توانند با "سیم کشی داغ" خودروی شما جرقه زنی شما را دور بزنند ، اما شما می توانید با استفاده از سیستم بی حرکت کننده خودرو از این امر جلوگیری کنید. با توجه به NICB ، سیستم های immobilizer ممکن است دارای کلیدهای هوشمند ، سوئیچ ها و احراز هویت احتراق بی سیم باشد. آنها اساساً وسیله نقلیه را غیرفعال می کنند تا دزدی نتواند با آن پیاده شود. Angie's List می گوید ممکن است لازم باشد یک مکانیک یا تکنسین آشنا به سیم کشی خودرو و سیستم های کامپیوتری ایموبیلایزر را در خودرو شما نصب کنید .

8. یک سیستم ردیابی نصب کنید

ممکن است بخواهید سیستم ردیابی را نصب کنید ، که می توان آن را سیستم بازیابی خودرو نیز نامید. (مانند سایر آلارم ها ، ممکن است لازم باشد دستگاه را به صورت حرفه ای نصب کنید.) هنگامی که خودرو شما به سرقت می رود ، این سیستم ردیابی از فناوری بی سیم و/یا GPS برای ارسال سیگنال به پلیس یا خدمات نظارت بر وسیله نقلیه شما استفاده می کند. NICB می گوید. این ممکن است به پلیس کمک کند تا خودروی شما را سریعتر بازیابی کند.

9. چیزهای با ارزش را در ماشین خود نگذارید

یکی از راه های جذب یک سارق این است که یک کیف ، تلفن همراه یا یک کالای با ارزش دیگر را در یک منطقه قابل مشاهده از ماشین خود بگذارید. بهتر است هر چیزی با ارزش را در خانه بگذارید ، اما اگر باید چیز مهمی را با خود داشته باشید ، آن را دور از دید نگه دارید. Firestone همچنین توصیه می کند قبل از رسیدن به جایی که نیاز دارید اشیای قیمتی را در صندوق عقب قرار دهید ، زیرا برخی از سارقان از پارکینگ ها استفاده می کنند - به دنبال افرادی هستند که وسایل را به صندوق عقب خود منتقل می کنند. هنگامی که خودرو را ترک می کنید ، آنها به داخل صندوق عقب می روند تا هر آنچه را که از بین می برید دور خود بگیرید.

10. هشدار دهید

می گوید وقتی ماشین خود را پارک می کنید از محیط اطراف خود آگاه باشید . اگر از ایمنی خودرو خود مراقب هستید یا می بینید که شخصی در اطراف پارکینگ می چرخد ​​، بهتر است در جای دیگری پارک کنید. Firestone همچنین توصیه می کند قبل از اینکه خودروی خود را بدون مراقبت رها کنید ، پنجره ها و درهای خودروی شما بسته باشد.

اگر خودروی شما به سرقت رفت چه باید کرد

اگر ماشین شما به سرقت رفت ، فوراً با پلیس تماس بگیرید. NHTSA می گوید ممکن است لازم باشد اطلاعات زیر را به پلیس ارائه دهید:

 • سال ، مدل ، مدل و رنگ خودرو
 • شماره پلاک
 • شماره شناسایی خودرو (همچنین "VIN" نامیده می شود)

NHTSA می گوید ، همچنین می خواهید در صورت سرقت وسیله نقلیه خود ظرف 24 ساعت به شرکت بیمه خود اطلاع دهید.

 

در حالی که سرقت خودرو مانند گذشته رایج نیست ، متأسفانه هنوز چیزی است که باید از آن در برابر آن محافظت کنید. خوشبختانه ، رعایت چند نکته ساده ممکن است به شما در کاهش احتمال سرقت خودرو کمک کند.